Newsy

Anna Bałon idzie na studia dziennikarskie

2013-10-09  |  11:15
 – Zaczynam studia Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna w Wyższej Szkole Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie – ogłosiła niedoszła Top Model. Na co dzień, celebrytka prowadzi kursy dla przyszłych modelek i odchudza się na oczach widzów telewizji śniadaniowej.

Była modelka, której krotką karierę na wybiegach przerwał nagły problem z nadmiarem kilogramów, wykorzystuje zdobytą popularność i wciąż szuka swojego miejsca w polskim show biznesie. Najpierw planowała poświęcić się pracy z młodymi modelkami, Teraz występuje w telewizji śniadaniowej, gdzie przejdzie metamorfozę i schudnie na oczach całej Polski. Co więcej, częste występy w mediach skłoniły Bałon do podjęcia kolejnego wyzwania – studiów dziennikarskich.

Jak już wszyscy zauważyli, próbowałam, coś tam robiłam w tym kierunku. Nagrałam wywiad z Dawidem Kwiatkowskim, który umieściłam na YouTubie. Tam jest duża oglądalność, także mnie to zdziwiło, że dobrze w sumie to poszło. Pomyślałam dlaczego nie? – mówi Anna Bałon.

Sukces na Youtube zachęcił modelkę do dalszych kroków. Celebrytka zdecydowała się na studia dziennikarskie, gdzie nauczy się lepiej wypowiadać przed kamerą, poćwiczy dykcję oraz modulację głosu. 

 – Tam mają takie zajęcia a mówienie i pisanie jest bardzo potrzebne w branży, w której się obracam. Ja dużo piszę, czy to dla mediów czy na fan page – tłumaczy Bałon. 

Dziennikarstwo to nie pierwszy kierunek studiów modelki. Wcześniej celebrytka uczyła się na kierunku Marketing, Reklama i Nowe Media. Nie ma jeszcze swojego programu, ale na razie Annę Bałon i jej walkę z nadwagą można oglądać w „Dzień Dobry TVN”.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Roche

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

raca w Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Gwiazdy

Farmacja

Rak prostaty dzięki nowoczesnemu leczeniu stał się chorobą przewlekłą, a nie śmiertelną. W Polsce wciąż nie wszystkie terapie są refundowane

Dzięki innowacyjnym terapiom, które pojawiły się w ostatnich latach, wcześnie wykryty i poddany właściwemu leczeniu rak prostaty może być już dziś chorobą przewlekłą, a nie śmiertelną. Jednak w Polsce sytuacja chorych z tym typem nowotworu wciąż jest daleka od stanu w rozwiniętych krajach Europy czy w USA. Dotyczy to zwłaszcza chorych z przerzutowym rakiem prostaty wrażliwym na hormonoterapię, dla których nowoczesne leczenie wciąż nie jest refundowane. Polska ma w tym czteroletnie opóźnienie względem innych krajów. Eksperci wskazują, że rozszerzenie programu lekowego na tę grupę chorych zwiększy możliwość skutecznej terapii nowotworu prostaty. Włączenie jej na wczesnym etapie choroby pozwoli pacjentom na normalne życie społeczne i zawodowe.

Film

Aleksandra Popławska: Moje główne marzenie aktorskie jeszcze się nie spełniło. Zawsze gram kwiatek do kożucha, a kożuch nosi mężczyzna

Choć aktorka ma w swoim dorobku role w kilkudziesięciu filmach, serialach i spektaklach telewizyjnych, i do wielu z nich ma spory sentyment, to, jak podkreśla, nie czuje się jeszcze spełniona zawodowo. Ma też nadzieję, że doczeka się kiedyś takiego scenariusza, który będzie skrojony na miarę jej talentu, umiejętności i oczekiwań.