Newsy

Anna Korcz: Wyglądam na wypoczętą, ale to tylko złudzenie. Moje wakacje były bowiem z różnych powodów nie do końca komfortowe

2021-09-13  |  05:40

Aktorka przyznaje, że choć udało jej się wygospodarować trochę czasu na wakacyjny wypoczynek, to jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Pojawiły się bowiem przeciwności, które zakłóciły jej urlop i nie pozwoliły do końca się zresetować.

Anna Korcz podkreśla, że musiała zorganizować wakacyjny wyjazd w czasie, kiedy jej nastoletni syn ma wolne od szkoły, po to by zapewnić mu jakieś atrakcje. Nie ukrywa jednak, że jej satysfakcja z tegorocznego wypoczynku jest umiarkowana.

– Mam 11-letniego Jaśka, więc siłą rzeczy muszę zaspokajać jego potrzeby wypoczynkowe. Bardzo się cieszę, że mogłam troszkę odpocząć, natomiast wakacje były z różnych powodów nie do końca komfortowe, ale to już moja tajemnica, trochę pracy, ale trochę różnych innych problemów. Dobrze, że wyglądam na wypoczętą, chociaż to złudzenie, bardzo gruby make-up – mówi agencji Newseria Lifestyle Anna Korcz.

Aktorka prowadzi malowniczy ośrodek Zacisze położony nad Wkrą w Pomiechówku. To idealne miejsce na wesele w stylu rustykalnym, rodzinny piknik, plażowanie czy firmowy wyjazd na ognisko. Niestety jako przedsiębiorca ma powody do zmartwień. Kiedy skończył się lockdown i mogło się wydawać, że wszystko jest na dobrej drodze do tego, by to miejsce znów tętniło życiem, figle zaczęła płatać pogoda i najgorsze jest to, że nie ma się na to żadnego wpływu.

– Martwił mnie bardzo maj i sierpień, ponieważ u nas w Pomiechówku działa regularnie plaża, a jeżeli jest brzydka pogoda, to nie mamy gości, czyli nie mamy klientów. Z tego powodu jest mi trochę przykro, ale trzeba przeboleć – mówi Anna Korcz.

Aktorka prowadzi również sklep internetowy Moje Smaki  z domowymi ciastami oraz pieczonymi wędlinami i pasztetami, serwowanymi na przyjęciach weselnych w ośrodku Zacisze.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Seriale

Joanna Jabłczyńska: Rozpoczynając przygodę z serialem „Na Wspólnej”, postawiłabym wszystkie pieniądze na to, że nie będzie on trwał dłużej niż pięć lat. Nikt się nie spodziewał takiej popularności tej produkcji

Aktorka przyznaje, że plan „Na Wspólnej” traktuje jak swój drugi dom. Nie tylko dlatego, że spędza tam dużo czasu, ale także ze względu na rodzinną atmosferę, jaka panuje wśród kolegów po fachu i członków ekipy. Rolę w tym serialu Joanna Jabłczyńska dostała w wieku 17 lat. Z perspektywy dwóch dekad odczuwa satysfakcję, bo ta produkcja nie tylko pozwoliła jej doskonalić warsztat aktorski u boku mistrzów w tej dziedzinie, ale również przyniosła jej dużą popularność, co przełożyło się na kolejne propozycje zawodowe.

Zdrowie

Zachęty finansowe mogą zwiększyć wyszczepialność. Naukowcy nie zaobserwowali negatywnych skutków takich praktyk

Ludzie, którzy otrzymają niewielką kwotę za przyjęcie szczepionki, chętniej korzystają z takiej ochrony przeciw zakażeniom  dowodzą naukowcy z Uniwersytetu w Lozannie. Wyniki dwóch eksperymentów przeprowadzonych w Szwecji i Stanach Zjednoczonych nie wykazały negatywnych skutków takiej polityki. Jak twierdzą autorzy badania, ich praca może ułatwić decydentom podejmowanie decyzji co do stosowania zachęt finansowych w programach szczepień.

Teatr

Katarzyna Glinka: Kończę pracę nad scenariuszem własnej sztuki i piszę książkę. To będzie bardzo ciekawy rok

Aktorka nie lubi zbyt długo siedzieć bezczynnie, bo – jak przekonuje – praca i nowe wyzwania zawodowe dodają jej życiowego wigoru. Jej grafik zawodowy na najbliższe miesiące wypełniony jest więc po brzegi. Wkrótce rozpoczyna próby do nowego spektaklu w Teatrze Capitol, poza tym kończy prace nad scenariuszem własnej sztuki i pisze książkę.