Newsy

Anna Krzyżanowska o swojej nowej kolekcji: udało mi się połączyć poezję z modą

2014-05-28  |  06:40
Projektantka mody Anna Krzyżanowska połączyła siły z fotografem Tomaszem Sikorą i poetką Renatą Plagą. Krzyżanowska zestawiła ze sobą słowo i obraz, tworząc kolekcję ubrań inspirowaną twórczością tych artystów. Projektantka podkreśla, że jej nowa kolekcja jest uniwersalna i można ją nosić na wiele sposobów.

Fotograf Tomasz Sikora i poetka Renata Plaga współpracowali ze sobą już wielokrotnie. Twórcy zaprosili do wspólnego projektu Annę Krzyżanowską, która stworzyła do ich wspólnej wystawy kolekcję ubrań inspirowaną pracami Sikory i Plagi. Projektantka podkreśla, że praca nad kolekcją była twórczą przygodą, a z jej efektu finalnego jest bardzo zadowolona.

Udało mi się wpasować poezję w ubrania. Świadczy o tym najbardziej piękny płaszcz kloszarda. W środku jest jedwab naturalny, a wewnątrz napisałam kilka słów poezji Renaty Plagi – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Anna Krzyżanowska.

Fragmenty wierszy Plagi pojawiają się również w innych częściach ubrań, jak np. na suwaku sukienki koktajlowej. Krzyżanowska w swoich projektach postawiła również na fotograficzny kolaż zdjęć Tomasza Sikory.

 – Stworzyłam tkaniny z nadrukami zdjęć i je specjalnie pocięłam, tak, żeby pewne części były tam, gdzie być powinny. Pocięłam Broadway, pocięłam Nowy Jork i stworzyłam piękne ubrania, które okazały się być użytkowymi – opowiada Krzyżanowska.

Projektantka słynie z kobiecych kreacji, które można wykorzystać na wiele okazji. Nowa kolekcja Krzyżanowskiej również wpisuje się w nurt użytkowości.

Ubrania z nowej kolekcji, jak większość moich ubrań, można nosić na bardzo wiele sposobów . Do każdego z tych ubrań wymyśliłam historię. Parciany, surowy płaszcz z wydekoltowaną małą czarną albo z golfem. Piękne połączenie – dodaje Krzyżanowska.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Podróże

Agnieszka Hyży: Nie myślę teraz o wakacjach, ponieważ mam inne priorytety. Jeśli się zdecydujemy, to będzie to Polska, bo boję się wyjeżdżać z dziećmi gdzieś dalej

Dziennikarka zajmuje się obecnie nowymi projektami zawodowymi. Nie ma więc zbyt wiele czasu wolnego, ponieważ intensywnie pracuje. W konsekwencji najprawdopodobniej nie uda jej się wyjechać na rodzinne wakacje. Przyznaje jednak, że jeśli nadarzyłaby się ku temu okazja, z przyjemnością wybrałaby się gdzieś z mężem oraz dziećmi. Z racji na trwającą pandemię koronawirusa najprawdopodobniej byłaby to Polska. Długie loty oraz skupiska ludzi nadal budzą w niej lęk, a nie chciałaby narażać dzieci na niebezpieczeństwo.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Olga Bończyk: Działalność na TikToku stała się dla mnie antidotum na pandemię. Dzięki niej mogłam gdzieś ulokować moją kreatywność

Aktorka niedawno rozpoczęła przygodę z aplikacją TikTok. Na swoim profilu regularnie umieszcza krótkie filmiki. Wciela się w rolę Grażyny – kobiety, która w przewrotny i zabawny sposób komentuje rzeczywistość i opowiada anegdoty ze swojego życia. Pomysł szybko okazał się sukcesem. Olgę Bończyk obserwuje już spore grono fanów, a liczba ta z dnia na dzień staje się coraz większa. Artystka zaznacza, że działalność miała być formą oderwania się od smutnej codzienności.

Seriale

Wiktoria Filus: Na początku bardzo się stresowałam dołączeniem do obsady serialu „Usta usta”. W obsadzie są nazwiska, które bardzo cenię

Aktorka debiutuje w serialu „Usta usta” i jak zapowiada, wnosi do produkcji nową energię. Wciela się bowiem w postać pewnej siebie i stanowczej Sary, która będzie nową narzeczoną Adama (Paweł Wilczak). Czas szybko jednak pokaże, że nie jest to relacja usłana różami. Z pewnością ten wątek wzbudzi więc wśród widzów spore zainteresowanie. Aktorka nie ukrywa też, że miała obawy, jak zostanie przyjęta w środowisku doświadczonych kolegów po fachu.