Newsy

Anna Rusowicz: zagrożenie życia powoduje, że człowiek przewartościowuje sobie wiele rzeczy

2017-02-16  |  06:50

Wypadek samochodowy skłonił wokalistkę do refleksji na jej życiem. Zdaniem gwiazdy takie sytuacje sprawiają, że ludzie przewartościowują dotychczasowe cele i priorytety. 

Anna Rusowicz uległa wypadkowi samochodowemu w listopadzie ubiegłego roku. Wracała do Warszawy po długim wyjeździe, gdy w samochód, którym jechała, uderzyło inne auto. Wokalistka twierdzi, że kierowca, który spowodował kolizję, jechał bardzo szybko. Wypadek miał miejsce tuż pod domem gwiazdy.

Była już prawie północ i to była wtedy ta wielka pełnia Księżyca. Może mówi się, że faktycznie jak jest pełnia, to ludzie zachowują się w jakiś nietypowy sposób – mówi Anna Rusowicz.

Zdaniem gwiazdy zdarzenie to było dość dziwne, biorąc pod uwagę względy astrologiczne. Twierdzi jednak, że wypadek skłonił ją do pewnych refleksji związanych z jej dotychczasowym życiem.

Jak patrzę z perspektywy czasu, to jak do człowieka dojdzie, że jest, oddycha, żyje, to przewartościowuje sobie wiele rzeczy – mówi Anna Rusowicz.

Po wypadku wokalistka trafiła do szpitala. Z tego powodu musiała odwołać jeden z zaplanowanych koncertów.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.