Newsy

Anna Wendzikowska spotka się z Leonardo DiCaprio

2013-12-12  |  09:25
Anna Wendzikowska przeprowadzi wywiady z gwiazdami filmu „Wilk z Wall Street” Martina Scorsese w Nowym Jorku. Dziennikarka jest bardzo podekscytowana, że będzie mogła osobiście porozmawiać z Leonardo DiCaprio.

„Wilk z Wall Street” opowiada prawdziwą historię Jordana Belforta (w tej roli Leonardo DiCaprio), złotego dziecka świata amerykańskich finansów. Belfort odniósł oszałamiający sukces i szybko stał się milionerem, ale nie był w stanie oprzeć się pokusom wielkiego świata. Kobiety, narkotyki, szalone imprezy, malwersacje podatkowe i zero odpowiedzialności – tak wyglądała jego codzienność.

– To chyba najlepszy wywiad, jaki mógłby mi się zdarzyć, z najwyższej półki i z pierwszej ligi – mówi Anna Wendzikowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Dziennikarka przyzwyczaiła się już do emocji, jakie towarzyszą dziennikarzom podczas spotkań z wybitnymi aktorami. Zamiast stresu Wendzikowska odczuwa pozytywną energię, która motywuje ją do działania.

– Ostatnio rozmawiałam na przykład z Julią Roberts. Usiadłam naprzeciwko niej i pomyślałam „ach, Jezu, nie mogę uwierzyć, że z tobą rozmawiam”. Ale to nie przekłada się na stres. To jest raczej taka pozytywna energia, lekka adrenalina – mówi.

"Wilk z Wall Street" zadebiutuje na ekranach polskich kin 3 stycznia.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.