Newsy

Barbara Kurdej-Szatan: Po raz pierwszy zaprosiłam na święta całą rodzinę do siebie. To dla mnie wyzwanie

2017-12-19  |  06:13

Te święta dla Barbary Kurdej-Szatan będą nie lada sprawdzianem. Odwiedzą ją bowiem rodzice, teściowie oraz rodzeństwo jej i męża. W sumie przy stole zasiądzie 13 osób, a ona, jako pani domu, musi jak najlepiej zadbać o wyjątkową atmosferę. To będzie swoisty rewanż za czasy, kiedy spędzali ten czas w rodzinnych domach. Aktorka podkreśla, że nie lubi zostawiać niczego na ostatnią chwilę. Bożonarodzeniowe dekoracje są już gotowe, teraz tylko trzeba się zająć świątecznym menu.

Barbara Kurdej-Szatan w tym roku urządza Wigilię i święta w nowym domu, do którego wraz z mężem przeprowadzili się zaledwie kilka miesięcy temu. Aktorka jest podekscytowana, a jednocześnie nie ukrywa, że czuje nutkę niepewności i obawia się, czy wszystko wypadnie jak najlepiej, a goście wyjdą usatysfakcjonowani.

– Święta w tym roku spędzam u siebie w domu. Po raz pierwszy zaprosiłam całą rodzinę do siebie, także na pewno jest to dla mnie wyzwanie, bo co roku dzieliliśmy święta, byliśmy trochę u moich rodziców, trochę u teściów i wspaniale, że ze wszystkimi się widzieliśmy, ale jednak te kilometry były trochę uciążliwe. Teraz po raz pierwszy zapraszam do siebie – mówi agencji Newseria Barbara Kurdej-Szatan, aktorka i prezenterka.

Aktorka jest właśnie na etapie ustalania świątecznego menu. Już teraz zdradza, że na stole na pewno nie zabraknie tradycyjnych potraw, ale też znajdzie się coś specjalnego.

– Oczywiście mama i teściowa już zapowiedziały, że przywiozą pełno różnych potraw, więc pewnie niewiele mi zostanie. Śmiałam się już, że w takim razie zostały mi pierniczki do przygotowania, ale nie dam się, jeszcze je zaskoczę i zrobię coś sama – mówi Barbara Kurdej-Szatan.

Święta to także prezenty, które nabierają szczególnego znaczenia, gdy w rodzinie są małe dzieci, które z nieukrywaną radością siadają przy choince i rozpakowują upominki. Aktorka podkreśla, że jej sześcioletnia córeczka Hania w kwestii prezentów jest zdecydowana i z natłoku propozycji potrafi wybrać to, co ją najbardziej interesuje.

– Teraz wszystko reklamują w telewizji, przeróżne zabawki i moje dziecko, jak to dzieci, najpierw wszystko by chciała, ale na szczęście potrafi wybrać sobie jedną rzecz, już na mikołaja sobie wybrała i nie była zachłanna, żeby chcieć więcej – mówi Barbara Kurdej-Szatan.

Po świętach aktorkę również czeka sporo pracy. Będzie ona bowiem jedną z prowadzących Sylwestra Marzeń z Dwójką w Zakopanem. Na scenie wraz z mężem zaprezentuje również swoje możliwości wokalne.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Kisio: Podczas lockdownu byłam przerażona, skrępowana bądź totalnie odpuszczałam. Ten czas uświadomił mi, że pewne rzeczy są zbędne

Aktorka przyznaje, że pandemia i związane z nią obostrzenia dużo zmieniły w jej życiu. Strach przed nieznanym, obawa o przyszłość i natłok domowych obowiązków sprawiły, że targały nią sprzeczne emocje. Jednego dnia bagatelizowała zagrożenie, a innym razem czuła totalne skrępowanie zaistniałą sytuacją. Nie ukrywa też, że postanowiła zrezygnować z wielu dotychczasowych przyzwyczajeń, rytuałów i nawyków, gdyż uznała, że nie są one jej niezbędne do życia. Aleksandra Kisio stara się w miarę normalnie funkcjonować, chociaż jest świadoma tego, że potrzeba czasu, by wszystko wróciło do normy.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Muzyka

Artur Rojek: Gram w każdym mieście podwójne koncerty, bo sale mogą być wypełnione w 50 procentach

Muzyk zaznacza, że zawieszenie wydarzeń kulturalnych, spowodowane obostrzeniami sanitarnymi, wywołało w słuchaczach tęsknotę. Podczas koncertów widać, jak bardzo publiczność pragnęła rozrywki i muzyki na żywo. Artur Rojek rozpoczął trasę koncertową. Tłumaczy, że nie mógł doczekać się powrotu na scenę. Pandemia koronawirusa spowodowała, że musiał przełożyć wiele zawodowych planów i odwołać projekty. Chociaż przyznaje, że jego życie znacznie się skomplikowało, ma nadzieję na szybki powrót do normalności.

Handel

Ekologia zdominowała rynek opakowań. W najbliższych latach nie wyprze jednak tworzyw sztucznych

Na rynku pojawia się coraz więcej biodegradowalnych i kompostowalnych opakowań. Producenci w ten sposób chcą nadążyć za modą na ekologię. – Pomimo tego w ciągu najbliższych kilku lat plastik nie zniknie całkowicie z rynku opakowań. Wygoda jego użytkowania przewyższa na razie aspekty ekologiczne – mówi Beata Pyś-Skrońska, zastępca dyrektora w Polskiej Izbie Opakowań.

Biotechnologia

Epigenetyka przyczyni się do lepszego zrozumienia mechanizmów powstawania chorób cywilizacyjnych. Już za kilka lat pozwoli opracować skuteczniejsze leki

Epigenetyka pozwoli lepiej zrozumieć czynniki determinujące występowanie chorób cywilizacyjnych, a więc i umożliwi skuteczniejsze ich leczenie – twierdzą eksperci. Już dziś pozwala tworzyć leki wykorzystujące mechanizm umożliwiający dostarczanie substancji bezpośrednio do chorych komórek. Dzięki niej będzie też można z nawet dwuletnim wyprzedzeniem stwierdzać ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2.