Mówi: | Bożena Dykiel |
Funkcja: | aktorka |
Bożena Dykiel zagra w kontynuacji kultowego filmu „Znachor”
Ruszyły zdjęcia do filmu „Wnyki”, będącego kontynuacją słynnego „Znachora”. Na planie pojawią się niemal wszyscy aktorzy znani z filmu Jerzego Hoffmana sprzed ponad trzydziestu lat. Bożena Dykiel wcieli się w postać właścicielki pasmanterii, w której w „Znachorze” pracowała grana przez Annę Dymną córka tytułowego bohatera.
Najsłynniejsza adaptacja powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza pt. „Znachor” powstała w 1981 roku. Jej reżyserem był Jerzy Hoffman, a w rolach głównych wystąpili m.in. Jerzy Bińczycki, Anna Dymna i Tomasz Stockinger. Bożena Dykiel wcieliła się natomiast w postać Sonii, synowej młynarza Prokopa. Obecnie trwają prace nad kontynuacją tego kultowego już obrazu. Zdjęcia do filmu „Wnyki” w reżyserii Szymona Nowaka powstawać będą w Bielsku Podlaskim.
– Reżyser wymyślił sobie, żeby te osoby, które jeszcze są między nami, pokazały się w nowej wersji „Znachora”, wcielając się w inne postaci, ale żeby zaistniały. Uważam, że to jest dobry pomysł i należy temu przyklasnąć – mówi Bożena Dykiel agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Film „Wnyki” będzie nawiązywał do słynnego obrazu Jerzego Hoffmana, jednak jego akcja zostanie przeniesiona do czasów współczesnych. Bożena Dykiel nie wie jeszcze, jak ma wyglądać scena z jej udziałem, zna jednak szczegóły związane z tożsamością swojej bohaterki.
– Mam grać właścicielkę sklepu, w którym pracowała Ania. Będzie to pasmanteria lub coś w tym rodzaju – mówi aktorka.
Zdjęcia do filmu „Wnyki” już się rozpoczęły. Bożena Dykiel nie wie jednak, kiedy będzie mogła rozpocząć pracę na planie – niemal cały czas zabierają jej bowiem zdjęcia do serialu „Na Wspólnej”, w którym od 2003 roku kreuje postać Marii Zięby.
– Na razie nie mogę znaleźć przez swój serial nawet jednego wolnego dnia, bo potrzebuję jeden wolny dzień, żeby nagrać jedną scenkę. Na pewno jak skończę zdjęcia, to znajdę jakiś dzień, żeby zagrać w tym „Znachorze” – mówi Bożena Dykiel.
Premiera filmu „Wnyki” planowana jest na grudzień 2016 roku.
Czytaj także
- 2023-11-28: Leszek Lichota: Spotkanie się z postacią Znachora jest jednym z najprzyjemniejszych przeżyć aktorskich w mojej karierze. On ma w sobie wiele pozytywnych cech, które każdy z nas chciałby mieć
- 2022-12-15: Kultura ballroomu wchodzi do mainstreamu również w Polsce. To nie tylko bale i występy, ale też bezpieczna przystań dla osób narażonych na dyskryminację
- 2022-02-03: Odkrycie polskich naukowców szansą dla pacjentów ze złośliwym glejakiem. Dzięki niemu dotychczas nieskuteczne leczenie może zacząć przynosić rezultaty
- 2016-07-15: Bożena Dykiel: jak Polki nie będą chciały rodzić dzieci, zaleje nas zupełnie inny naród
- 2016-07-21: Bożena Dykiel: ukształtowałam swoje ciało tak, jak ja chciałam, a nie tak, jak chciał cukier czy tłuszcz
- 2016-08-04: Bożena Dykiel: mam pretensję do przyjaciela, który zataił chorobę nowotworową żony
- 2016-04-18: Sylwia Gliwa: Intensywnie trenuję stretching. Doradziła mi to Bożena Dykiel
- 2015-03-10: 3 mln Polaków cierpi na zespół pęcherza nadreaktywnego. Pacjenci mają problem z ograniczeniami w refundacji leków
- 2014-05-30: Polska silnym eksporterem mrożonych owoców i zagęszczonych soków
- 2014-01-27: Krystyna Janda jest już 40 lat na scenie, ale nie chce świętować jubileuszu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.