Newsy

Buty trekkingowe przydatne przez cały rok, również w mieście

2014-07-16  |  06:40

Noszenie butów trekkingowych w mieście to coraz powszechniejszy trend. Ciekawe wzornictwo sprawia, że świetnie uzupełniają lub przełamują miejskie stylizacje. W dodatku nowoczesne technologie zastosowane do ich produkcji sprawiają, że można nosić je przez cały rok, niezależnie od temperatury.

Podstawowym i najważniejszym elementem obuwia trekkingowego jest membrana, która odpowiada za to, że buty oddychają i nie przemakają. Dzięki temu są one odpowiednie zarówno na górską wyprawę, jak i polską jesień czy zimę w mieście. Choć kobietom ten typ obuwia może wydać się nieatrakcyjny,to jednak warunki klimatyczne oraz gwarancja komfortu chodzenia coraz częściej wpływają na decyzję o ich zakupie.

Buty dzięki membranie idealnie spisują się w warunkach jesienno-zimowych. Taka membrana bardzo dobrze oddycha, czyli nie zapoci nam się nigdy stopa. Możemy też chodzić w tym obuwiu w strumyku i woda nigdy nam się nie naleje do środka. Kobiety również potrzebują ciepłego i wodoodpornego buta, więc jak najbardziej polecamy im buty trekkingowe – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Adam Bujak, product manager marki Keen.

Producenci obuwia trekkingowego, starając się sprostać modowym wymaganiom klientów, wypuszczają linie miejskie. Buty z tych kolekcji łączą w sobie najlepsze technologie i sezonowe trendy. Można w nich znaleźć buty zarówno dla mężczyzn, kobiet, jak i dzieci. Zastosowanie nowoczesnych ocieplin sprawia, że można je nosić na zewnątrz i w pomieszczeniach, co jest szczególnie istotne w miejskich warunkach.

 – Najlepiej sprawdzą się buty ze specjalną ociepliną, dzięki której przede wszystkim stopa jest sucha i mamy też zapewniony komfort w momencie, kiedy zmieniamy temperatury. Niektóre firmy używają tanich ocieplin, które powodują, że stopa się gotuje, kiedy zmieniamy temperaturę. W momencie, kiedy wchodzimy do sklepu na zakupy czy wsiadamy do samochodu, odczuwamy już dyskomfort. Kiedy mamy buty z tą formułą, nie ma tego problemu, bo but bardzo dobrze oddycha – podkreśla Ada Bujak.

Buty trekkingowe spotykane są już nie tylko w górach czy innych ekstremalnych warunkach. Doskonale sprawdzą się także podczas pieszych wycieczek po mieście. Dzięki temu, że mają bardzo dobrą amortyzację, zapewniają stopom i stawom komfort podczas chodzenia. Obecnie powstają specjalne linie miejskie butów trekkingowych, które uwzględniają preferencje kobiet i dzieci, co sprawia, że to obuwie można łatwiej dopasować do codziennych ubrań.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.