Newsy

Cezary Pazura wraca na duży ekran. Film ma szansę odnieść sukces nie tylko w Polsce

2016-03-04  |  07:15

Aktor zagrał w krótkometrażowym filmie szwedzkiego reżysera Youssefa Ouarraka. Jego partnerkami były m.in. Kinga Preis i Danuta Stenka. Premiera obrazu „Tabliczka mnożenia” zaplanowana jest na tegoroczny festiwal w Cannes.

„Tabliczka mnożenia” to krótkometrażowy dramat, którego bohaterką jest 16-letnia Paulina. Dziewczyna, należąca do subkultury punków, boryka się z niezrozumieniem ze strony rodziny i szkolnych kolegów. Pomimo prześladowań usiłuje jednak zachować własną odrębność. Za reżyserię obrazu odpowiedzialny jest szwedzki filmowiec marokańskiego pochodzenia Youssef Ouarrak.

To jest i wspaniały reżyser, i świetny temat, więc też udało mu się chyba z łatwością do swojego filmu przekonać takie gwiazdy jak Danusia Stenka czy Kinga Preis. A ja miałem szczęście też się z nim spotkać w pracy – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Cezary Pazura.

Premiera filmu „Tabliczka mnożenia”, którego angielski tytuł brzmi „Square Root”, ma się odbyć podczas tegorocznego festiwalu w Cannes. Zdaniem Cezarego Pazury, wcielającego się w postać ojca głównej bohaterki, obraz ma szansę odnieść sukces nie tylko w Polsce. Jego przesłanie jest uniwersalne, pokazuje on bowiem, jak współcześni ludzie pogubili się we wzajemnych relacjach.

Film jest wstrząsający, poruszający, skondensowany, reżyser wie, czego chce. Myślę, że ten film ma szansę rzeczywiście nawet dużo zrobić na arenie międzynarodowej, jeśli wszystko się uda, a robiliśmy wszystko, żeby się udało – mówi Cezary Pazura.

Aktora można ponadto oglądać w serialu „Powiedz tak”, gdzie kreuje postać Oskara, prawnika i ojca głównej bohaterki Basi. Pazura twierdzi, że jego bohater początkowo jest postacią dość jednoznaczną, która z czasem zaczyna się przełamywać. Oskar to człowiek apodyktyczny i stanowczy, który chce, by córka podążała wytyczoną przez niego drogą. Aktor twierdzi, że on sam nie przypomina granej w serialu postaci, choć nie wyklucza, że przypomina ojca z dowcipów, który na narzeczonych córki czeka w domu ze strzelbą.

– Jak źle wybierze, to ze strzelbą. Musi dobrze wybrać, to nie jest tak, że ja się zgodzę z każdym jej wyborem. Rodzice są po to, żeby dzieci dobrze ukierunkować i na razie dzieci mogą ze mną zrobić wszystko – mówi Cezary Pazura.

Serial „Powiedz tak” można oglądać na antenie telewizji Polsat we wtorki o godz. 21.30.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.