Newsy

CeZik sparodiuje Conchitę oraz Donatana i Cleo

2014-06-17  |  06:05
Cezary Nowak – wokalista, youtuber oraz osobowość internetowa – znany lepiej jako CeZik pod koniec czerwca zakończy swoją letnią trasę koncertową. Muzyk z kolejnymi koncertami wróci w październiku, a do tego czasu ma stworzyć nowe utwory. 

Najbliższe koncerty planuję na jesień i dopiero wtedy wyklaruje się jakaś większa trasa koncertowa. Natomiast przez wakacje będę chciał ponagrywać trochę nowych rzeczy – zdradza muzyk.

CeZik w trakcie swojej kariery przerabiał już m.in. wypowiedzi Magdy Gessler, Krzysztofa Ibisza oraz Czesława Mozila, a także utwory Nataszy Urbańskiej i Patty. Muzyk rozpoczął poszukiwanie nowych inspiracji do utworów. Spory potencjał widzi w wizerunku Donatana i Cleo.

Na pewno nie będę oryginalny i wspomnę tutaj o panu, który przebrał się za kobietę i wzbudził sensację na całym świecie. To temat nośny, jednak krótki, bo myślę, że połowa osób już o tym wydarzeniu nie pamięta. Dobrym materiałem jest również niezwykła popularność naszej grupy, która wywołała niemałe zamieszanie, czyli Donatana i Cleo, to jest na pewno rzecz, która byłaby nośna po przerobieniu – stwierdza artysta.

Specjalne show CeZika, nazwane Kameralnym Aktem Solowym, to popis umiejętności muzyka na scenie, który stara się dostosować wymyślne kompozycje do koncertowych warunków.

Na żywo występuję sam, a pomaga mi tylko projektor, na którym wyświetlają się różne rzeczy. Czasem na scenie pojawiają się zaproszeni goście, którzy pomagają mi wokalnie. Zawsze jest kolorowo, jest sporo instrumentów i dużo się dzieje. Na wszystkich staram się grać, ale nie zawsze mi wychodzi. Wszystko opiera się na elektronice, dzięki której mogę wygenerować przeróżne dźwięki – od harfy do bębnów –  tłumaczy CeZik.

Występy CeZika cieszą się równie dużą popularnością jak jego filmy na platformie YouTube. Muzyk przyznaje jednak, że nie każda osoba pod sceną jest chętna do zabawy.

Na koncertach często bywa tak, że niektórzy bawią się na długo przed tym, jak się pojawię. Inni natomiast potrzebują do rozkręcenia się dużo czasu, a zdarza się, że nic im nie pomaga. Najczęściej zdarza się to w mniejszych miastach, gdzie ludzie przychodzą trochę bardziej zestresowani, nawet bardziej niż ja. Różnie to bywa, zależy od wielu czynników – mówi CeZik agencji Newseria Lifestyle.

Filmy CeZika na jego kanałach na YouTube obejrzano ponad 100 milionów razy. Pierwszym niezwykle popularnym filmikiem był „Od tyłu i klasycznie”, gdzie muzyk wykonuje popularne utwory od tyłu. Wideo spodobało się także Szymonowi Majewskiemu, który postanowił zaprosić artystę do swojego programu.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.