Newsy

CeZik sparodiuje Conchitę oraz Donatana i Cleo

2014-06-17  |  06:05
Cezary Nowak – wokalista, youtuber oraz osobowość internetowa – znany lepiej jako CeZik pod koniec czerwca zakończy swoją letnią trasę koncertową. Muzyk z kolejnymi koncertami wróci w październiku, a do tego czasu ma stworzyć nowe utwory. 

Najbliższe koncerty planuję na jesień i dopiero wtedy wyklaruje się jakaś większa trasa koncertowa. Natomiast przez wakacje będę chciał ponagrywać trochę nowych rzeczy – zdradza muzyk.

CeZik w trakcie swojej kariery przerabiał już m.in. wypowiedzi Magdy Gessler, Krzysztofa Ibisza oraz Czesława Mozila, a także utwory Nataszy Urbańskiej i Patty. Muzyk rozpoczął poszukiwanie nowych inspiracji do utworów. Spory potencjał widzi w wizerunku Donatana i Cleo.

Na pewno nie będę oryginalny i wspomnę tutaj o panu, który przebrał się za kobietę i wzbudził sensację na całym świecie. To temat nośny, jednak krótki, bo myślę, że połowa osób już o tym wydarzeniu nie pamięta. Dobrym materiałem jest również niezwykła popularność naszej grupy, która wywołała niemałe zamieszanie, czyli Donatana i Cleo, to jest na pewno rzecz, która byłaby nośna po przerobieniu – stwierdza artysta.

Specjalne show CeZika, nazwane Kameralnym Aktem Solowym, to popis umiejętności muzyka na scenie, który stara się dostosować wymyślne kompozycje do koncertowych warunków.

Na żywo występuję sam, a pomaga mi tylko projektor, na którym wyświetlają się różne rzeczy. Czasem na scenie pojawiają się zaproszeni goście, którzy pomagają mi wokalnie. Zawsze jest kolorowo, jest sporo instrumentów i dużo się dzieje. Na wszystkich staram się grać, ale nie zawsze mi wychodzi. Wszystko opiera się na elektronice, dzięki której mogę wygenerować przeróżne dźwięki – od harfy do bębnów –  tłumaczy CeZik.

Występy CeZika cieszą się równie dużą popularnością jak jego filmy na platformie YouTube. Muzyk przyznaje jednak, że nie każda osoba pod sceną jest chętna do zabawy.

Na koncertach często bywa tak, że niektórzy bawią się na długo przed tym, jak się pojawię. Inni natomiast potrzebują do rozkręcenia się dużo czasu, a zdarza się, że nic im nie pomaga. Najczęściej zdarza się to w mniejszych miastach, gdzie ludzie przychodzą trochę bardziej zestresowani, nawet bardziej niż ja. Różnie to bywa, zależy od wielu czynników – mówi CeZik agencji Newseria Lifestyle.

Filmy CeZika na jego kanałach na YouTube obejrzano ponad 100 milionów razy. Pierwszym niezwykle popularnym filmikiem był „Od tyłu i klasycznie”, gdzie muzyk wykonuje popularne utwory od tyłu. Wideo spodobało się także Szymonowi Majewskiemu, który postanowił zaprosić artystę do swojego programu.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Gwiazdy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Karolina Pilarczyk: Drift całkowicie zmienił moje życie. Na początku było bardzo trudno, ponieważ nie miałam wsparcia, wiedzy i pieniędzy

Zanim Karolina Pilarczyk sprawdziła się w driftingu, przeszła krętą i wyboistą drogę. W jej rodzinie nie było bowiem żadnych tradycji motosportowych i nikt z najbliższego otoczenia nie mógł, a nawet nie chciał jej pomóc. Bardzo długo szukała finansowania, wsparcia i wiedzy. Pokonała wiele przeszkód po to, by móc wreszcie odnosić sukcesy. Jak podkreśla, drift zmienił jej życie o 180 stopni. Pracowała w branży IT, a tymczasem teraz ma kilka samochodów sportowych, więcej czasu spędza w drodze niż w domu i driftuje z prędkościami ponad 150 km/h na torach na całym świecie.

 

Gwiazdy

Magda Gessler: Moja restauracja Słodki Słony przekształciła się w sklep. Można zamówić w nim potrawy wielkanocne, które kochamy

Zdaniem Magdy Gessler mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa powinniśmy postarać się spędzić nadchodzące Święta Wielkanocne radośnie i spokojnie. Tłumaczy, że obecnie, gdy każde wyjście z domu niesie ze sobą ryzyko zarażenia, warto korzystać z możliwości zamawiania potraw i produktów spożywczych. Jej restauracja Słodki Słony przekształciła się obecnie w sklep, w którym można zamówić dania i wypieki wielkanocne.