Newsy

CeZik sparodiuje Conchitę oraz Donatana i Cleo

2014-06-17  |  06:05
Cezary Nowak – wokalista, youtuber oraz osobowość internetowa – znany lepiej jako CeZik pod koniec czerwca zakończy swoją letnią trasę koncertową. Muzyk z kolejnymi koncertami wróci w październiku, a do tego czasu ma stworzyć nowe utwory. 

Najbliższe koncerty planuję na jesień i dopiero wtedy wyklaruje się jakaś większa trasa koncertowa. Natomiast przez wakacje będę chciał ponagrywać trochę nowych rzeczy – zdradza muzyk.

CeZik w trakcie swojej kariery przerabiał już m.in. wypowiedzi Magdy Gessler, Krzysztofa Ibisza oraz Czesława Mozila, a także utwory Nataszy Urbańskiej i Patty. Muzyk rozpoczął poszukiwanie nowych inspiracji do utworów. Spory potencjał widzi w wizerunku Donatana i Cleo.

Na pewno nie będę oryginalny i wspomnę tutaj o panu, który przebrał się za kobietę i wzbudził sensację na całym świecie. To temat nośny, jednak krótki, bo myślę, że połowa osób już o tym wydarzeniu nie pamięta. Dobrym materiałem jest również niezwykła popularność naszej grupy, która wywołała niemałe zamieszanie, czyli Donatana i Cleo, to jest na pewno rzecz, która byłaby nośna po przerobieniu – stwierdza artysta.

Specjalne show CeZika, nazwane Kameralnym Aktem Solowym, to popis umiejętności muzyka na scenie, który stara się dostosować wymyślne kompozycje do koncertowych warunków.

Na żywo występuję sam, a pomaga mi tylko projektor, na którym wyświetlają się różne rzeczy. Czasem na scenie pojawiają się zaproszeni goście, którzy pomagają mi wokalnie. Zawsze jest kolorowo, jest sporo instrumentów i dużo się dzieje. Na wszystkich staram się grać, ale nie zawsze mi wychodzi. Wszystko opiera się na elektronice, dzięki której mogę wygenerować przeróżne dźwięki – od harfy do bębnów –  tłumaczy CeZik.

Występy CeZika cieszą się równie dużą popularnością jak jego filmy na platformie YouTube. Muzyk przyznaje jednak, że nie każda osoba pod sceną jest chętna do zabawy.

Na koncertach często bywa tak, że niektórzy bawią się na długo przed tym, jak się pojawię. Inni natomiast potrzebują do rozkręcenia się dużo czasu, a zdarza się, że nic im nie pomaga. Najczęściej zdarza się to w mniejszych miastach, gdzie ludzie przychodzą trochę bardziej zestresowani, nawet bardziej niż ja. Różnie to bywa, zależy od wielu czynników – mówi CeZik agencji Newseria Lifestyle.

Filmy CeZika na jego kanałach na YouTube obejrzano ponad 100 milionów razy. Pierwszym niezwykle popularnym filmikiem był „Od tyłu i klasycznie”, gdzie muzyk wykonuje popularne utwory od tyłu. Wideo spodobało się także Szymonowi Majewskiemu, który postanowił zaprosić artystę do swojego programu.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Media

Małgorzata Leitner: Pandemia koronawirusa miała duży wpływ na branżę rozrywkową. Wielu artystów zostało pozbawionych zarobku [DEPESZA]

W wywiadzie dla PRoto.pl menedżerka podkreśla, że kryzys i społeczna izolacja wywołane koronawirusem całkowicie zaburzyły rytm funkcjonowania zarówno branży rozrywkowej, jak i modowej. Wiele gwiazd z dnia na dzień zostało pozbawionych dochodów.  Nie udało się też zrealizować zagranicznych kontraktów, co więcej, nie wiadomo też, kiedy zostanie wznowiona ta współpraca. Leitner zapewnia jednak, że jej firma skupiła się na takiej formie działalności, dzięki której pomimo kryzysu nadal może oferować podopiecznym sporo zleceń.

 

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Leczenie alergii na jad owadów żądlących w dobie COVID-19 nie powinno być przerywane. Jest to terapia ratująca życie

Lekarze podkreślają, że chociaż w dobie pandemii ogranicza się procedury medyczne do minimum, to zabiegi odczulania na jad owadów są  wykonywane nadal, zgodnie ze schematem leczenia. Wynika to z tego, że traktowane są jako terapia ratująca życie. Zwykle reakcja na jad owadów żądlących, typu osy, szerszenie czy pszczoły, oznacza miejscowy obrzęk i świąd w miejscu użądlenia, jednak dla niektórych osób może skończyć się wstrząsem anafilaktycznym, który zagraża życiu. Jedynym sposobem leczenia alergii na jad owadów jest odczulanie, czyli immunoterapia alergenowa. Jej skuteczność sięga 80–90 proc.

Problemy społeczne

Nadopiekuńczość i brak konsekwencji to jedne z najczęstszych błędów wychowawczych. Współczesnym rodzicom trudno ich uniknąć [DEPESZA]

– Nie ma idealnych rodziców i wszyscy popełniają jakieś błędy – mówi psycholog, dr Iwona Krosny-Wekselberg. Jak podkreśla, współczesnym rodzicom trudno uniknąć błędów wychowawczych, chociażby z powodu pośpiechu i braku czasu, nagromadzenia sprzecznych informacji czerpanych z portali czy książek o rodzicielstwie, a czasem też przez własne doświadczenia z dzieciństwa, oczekiwania rodzinne i rady mam czy teściowych. Często powodem są też popularne wśród rodziców stereotypy – np. ten, że dzieciństwo powinno być najszczęśliwszym okresem w życiu. Takie przekonanie skutkuje roztoczeniem nad dzieckiem parasola ochronnego, co zaburza rozwój jego osobowości.

Medycyna

Zużyliśmy miliony ton maseczek i rękawiczek. Polscy naukowcy zbadają, jak bezpiecznie dla środowiska zutylizować odpady [DEPESZA]

W USA produkuje się fartuchy wielokrotnego użytku z poduszek powietrznych, które można prać nawet 50 razy. Naukowcy z Uniwersytetu w Nebrasce testują, czy światło ultrafioletowe odkazi i przedłuży żywotność masek medycznych. Wszystko po to, by zmniejszyć ilość odpadów. Maseczki czy rękawiczki, które chronią przed koronawirusem, dla środowiska mogą być dużym zagrożeniem. Polscy naukowcy angażują się w projekt badawczy UPS-Plus, który ma zbadać, w jaki sposób bezpiecznie utylizować zużyty sprzęt ochronny.