Newsy

Coraz więcej kobiet zamawia kostiumy na miarę. Gotową marynarkę można dopasować, ale dobór spodni jest kłopotliwy

2017-01-10  |  06:40

Dobrze skrojone kostiumy i garsonki to uniwersalny strój, który można wykorzystać na wiele okazji. Damskie garnitury są dobre dla każdej kobiety, niezależnie od typu sylwetki. Spodnie boyfriendowe, cygaretki czy klasyczne z wyższym stanem pozwolą zatuszować niedoskonałości, a w zestawieniu z odpowiednio dobraną marynarką stworzą gustowną całość. Zdaniem projektantów kostium jest jak kameleon, dzięki odważniejszym dodatkom i bardziej zdecydowanym barwom może być także doskonałą propozycją koktajlową.

Dobrze dopasowane garsonki idealnie podkreślają kobiecą figurę i sprawiają, że każda pani czuje się w nich wyjątkowo atrakcyjnie. Elegancki zestaw powinien być jednak dobrze skompletowany, a zdaniem stylistów – niełatwo jest umiejętnie połączyć żakiet z sukienką, ze spódnicą czy spodniami.

O ile marynarka jest łatwiejszą częścią garderoby i ją jest łatwiej dobrać, o tyle spodnie na pewno są kłopotliwe, ponieważ tutaj mamy różne sylwetki – mówi agencji Newseria Lifestyle Dorota Goldpoint, projektantka.

Dlatego projektantka Dorota Goldpoint proponuje kilka fasonów spodni dostosowanych do różnych typów sylwetki.

Mamy spodnie boyfriendowe, takie dosyć luźne i są one dedykowane paniom, które mają pełniejsze uda, biodra, bryczesy szczególnie. Są cygaretki, które dobrze wyglądają na szczupłej sylwetce, ale też nie za bardzo chudej. Są klasyczne spodnie, dużo dłuższe, takie proste, które właśnie są dla pań, które potrzebują spodni z wyższym stanem, i na koniec mogą być oczywiście szorty czy szortospódniczki skórzane, które świetnie wyglądają do dłuższego żakietu. To jest opcja dla pań, które mają długie nogi – podkreśla Dorota Goldpoint.

Pani ubrana w starannie dobrany kostium będzie pewniej czuła się w trakcie publicznych wystąpień, podczas rozmowy kwalifikacyjnej czy spotkania biznesowego. Ale garsonka to nie tylko strój na poważne spotkania służbowe. W połączeniu ze stylowymi butami, gustownymi dodatkami czy ekstrawagancką koszulą może być również doskonałą wersją na wieczorne wyjście.

Na co dzień garnitur dobrze wygląda ze sztybletami czy z butami na płaskim obcasie, do tego możemy włożyć teraz zimą, cieniutki sweterek kaszmirowy, longsleeve, jakiś szal, chustkę i to jest właściwie wystarczająca stylizacja do pracy. Natomiast na wieczór możemy założyć piękną koszulę jedwabną, bluzkę z kokardą, ona też zawsze będzie bardzo elegancko wyglądać. Oczywiście do tego wysoki but, a nawet jakiś błyszczący top, taki zupełnie wieczorowy pod żakiet, szczególnie czarny będzie wyglądał zjawiskowo – radzi Dorota Goldpoint.

W sklepach trudno znaleźć garnitury dopasowane do sylwetki. Dlatego coraz więcej miłośniczek takiego stylu zamawia marynarki i spodnie na miarę. Zakup takiego zestawu powinien stanowić pewną inwestycję. Dobry gatunkowo materiał i staranny szew zagwarantują dłuższe użytkowanie. Tańszy materiał mechaci się, a co za tym idzie – traci urok i szyk.

– Myślę sobie, że panie zaczynają powracać trochę do szycia na miarę, ponieważ widzą, że jest to zupełnie inna forma stylizacji na sylwetce, dopasowana do figury, do charakteru, niż w sieciówkach czy w zwykłych sklepach – dodaje Dorota Goldpoint.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.