Newsy

Coraz więcej menadżerów decyduje się na szkolenia z dress code’u. Wiedza ta pozwala im dobrze się prezentować i budować zaufanie wśród kontrahentów

2016-11-25  |  06:35

W utrzymywaniu poprawnych relacji biznesowych znajomość zasad etykiety i standardów dress code’u staje się wartością pożądaną. Niezbędna w tym zakresie wiedza oraz praktyczne umiejętności coraz częściej zdobywane są na specjalnych szkoleniach. Są one zalecane przede wszystkim dyplomatom, prawnikom i menadżerom, którzy chcą się odróżniać od konkurencji i budować profesjonalny wizerunek oraz styl komunikacji.

Szkoleniowcy przekonują, że dress code wcale nie musi być nudny. Podczas specjalnych kursów można się nauczyć sztuki stylizacji i kreowania własnego wizerunku idealnie dopasowanego do różnych sytuacji.

– Na pewnych stanowiskach czy szczeblach wypadałoby mieć wiedzę na temat dress code’u nie tylko po to, żeby dobrze się prezentować i wzbudzać zaufanie wśród swoich kontrahentów, lecz także po to, żeby nie narazić się na różnego rodzaju faux pas, czyli źle dobrany strój do konkretnej okazji czy okoliczności – mówi agencji Newseria Lifestyle Michał Prugar-Ketling, współwłaściciel marki Pitti Style.

Szkolenia z zakresu dress code’u czy z etykiety ubioru prowadzą wyspecjalizowane firmy, domy mody oraz atelier.

– Podczas takich szkoleń mamy możliwość zdobycia również wiedzy praktycznej, czyli często zadania przeprowadzane są na manekinach, możemy dotknąć tych poszczególnych elementów stroju, zobaczyć i przekonać się, jak to się nosi, jak to wygląda. Staramy się przekazać taką wiedzę, jak chociażby prozaiczne wiązanie krawata czy muchy, jak należy zestawiać ze sobą odpowiednie elementy garderoby, jakie buty na jaką okazję i o jakiej porze dnia – tłumaczy Michał Prugar-Ketling.

Niezwykle ważna i bardzo przydatna jest również teoria. Dzięki gruntownej wiedzy uczestnicy zdobywają większą pewność siebie, są świadomi swoich zalet i unikają kłopotliwych sytuacji.

W części teoretycznej poruszamy takie tematy, jak interpretacja dopisków na zaproszeniach, czyli „white tie”, „black tie”, jak się ubrać na party koktajlowe. To wszystko wymaga odpowiedniej wiedzy tak, żeby nie popełnić faux pas czy nie narazić się na śmieszność w towarzystwie – mówi Michał Prugar-Ketling.

W takich szkoleniach najczęściej biorą udział dyplomaci, wyższa kadra menadżerska, kancelarie adwokackie, bankierzy, również różnego rodzaju przedstawiciele handlowi na wyższych szczeblach, którzy współpracują z klientami premium.

W zależności od tego, czego oczekuje klient, firmy przygotowują odpowiedni zakres szkolenia, odpowiedni czas trwania tego szkolenia, liczbę zajęć praktycznych, liczbę zadań teoretycznych, czasami kończy się to egzaminem. Wszystko uzależnione jest od tego, czego oczekuje od nas klient – podkreśla Michał Prugar-Ketling.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Paweł Tur: Uroda jest ważna dla nas wszystkich. Chcemy otaczać się ludźmi, którzy są ładni. Panuje kult ciała

17 stycznia podczas finału Miss Polska wokalista po raz pierwszy zaprezentuje swój nowy utwór pod tytułem „Wiosna”. Bardzo cieszy się z możliwości wzięcia udziału w wydarzeniu. Tłumaczy, że wielokrotnie zdarzało mu się oglądać konkursy piękności w telewizji. Dużym wyróżnieniem będzie więc dla niego zobaczyć najpiękniejsze Polki na żywo. Paweł Tur zauważa, że obecnie na świecie zewnętrzne piękno i młodość mają ogromne znaczenie. Przyznaje, że lubi przebywać w wyjątkowych przestrzeniach i otaczać się niezwykłymi ludźmi.

Problemy społeczne

Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym. Na zbiórkach i aukcjach internetowych uzbierano już ponad 10 mln zł

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

 

Medycyna

Można już skorzystać z testów wykrywających COVID-19 w zaledwie pięć minut. Dostępne są także superszybkie i skuteczne testy molekularne

Tylko w Polsce od początku pandemii koronawirusa przeprowadzono blisko 8 mln testów. Początkowo popularnością cieszyły się zwłaszcza testy PCR, które potwierdzają lub wykluczają chorobę COVID-19. Obecnie, podczas drugiej fali, częściej wykonywane są testy na przeciwciała, które pozwalają określić, czy dana osoba przeszła już chorobę. Na rynku pojawiają się kolejne, superszybkie testy, które wykrywają koronawirusa  w ciągu kilku minut, jednak mają mniejszą wiarygodność niż testy PCR. W Polsce można wykonać tzw. ultraekspresy, czyli test molekularny RT-PCR, który wyniki podaje do trzech godzin po badaniu.