Newsy

DJ Adamus w wakacje pojedzie motorem w Himalaje

2015-06-05  |  06:50

DJ Adamus zdradził swoje wakacyjne plany.  W sierpniu wyrusza motocyklem w Himalaje. Juror programu „Twoja twarz brzmi znajomo” w grupie samych mężczyzn będzie jeździł po najwyższych przełęczach, spał w namiocie i mało dbał o wygląd. Twierdzi, że taka przygoda jest mu potrzebna, by docenić to, co ma.

DJ Adamus choć latem będzie pracował na planie czwartego sezonu programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, znalazł także czas na urlop i szczegółowo go zaplanował. W sierpniu wyrusza na męską wyprawę motocyklem po Himalajach.

Będzie spanie w namiotach. Będziemy umorusani, spoceni i będziemy nieprzyjemnie pachnieć. To będzie totalnie antycywilizacyjna sytuacja. Jestem lekko podniecony, bo to będzie coś, co tutaj nie ma miejsca. Tu są garnitury, elegancja i wszyscy ładnie pachniemy, a tam będzie zdecydowanie odwrotnie. Ale uważam, że takie doświadczenie jest nam potrzebne, nie możemy ciągle być na jednym poziomie zapachowo-emocjonalnym. Potrzebna jest taka amplituda, która pozwala nam doceniać to, co mamy na co dzień, coś czego nie dostrzegamy – wyjaśnia DJ Adamus.

W dwutygodniowej wyprawie weźmie udział 9 motocykli. Rajdowcom będzie także towarzyszyć samochód techniczny, w razie problemów z motorami.

Obecnie muzyk przebywa w Dubaju, w którym gra w klubie, a także przechodzi testy motocyklowe. W planach ma także zrobienie podwodnej sesji zdjęciowej.

– Okazało się, że mój przyjaciel, którego poznałem na bardzo fajnej imprezie – jego wystawie fotografii podwodnej, przeniósł się do Dubaju i tam zaczął rozwijać pasję. Zostałem zaproszony na taką sesję podwodną – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle DJ Adamus.

Wizytę w Dubaju również traktuje jak wypoczynek, gdyż występy przed publicznością go nie męczą.

– Ostatnio miałem taką sytuację, że jechałem bardzo zmęczony na granie w Lublinie. Grałem przez 1,5 godziny i nagle okazało się, że mam więcej energii po graniu niż przed. Zatem po 15 latach pracy mogę powiedzieć, że muzyka daje mi dużo energii, to moja pasja. Jestem szczęśliwym, że wybrałem sobie taki zawód, który daje mi satysfakcję, bo dzięki temu nie czuje, że w ogóle pracuję– wyznaje gwiazda.  

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Handel

W okresie okołoświątecznym Polacy generują duże ilości elektroodpadów. Połowa nie wie, że nie można ich wyrzucić do śmietnika

Polacy mają problem z prawidłowym wskazaniem elektroodpadów i nie do końca wiedzą, gdzie oddawać takie zużyte sprzęty – pokazuje badanie agencji badawczej Zymetria na zlecenie RLG. 34 proc. badanych przyznało, że zdarzyło im się źle zutylizować wyrzucane elektroodpady. Odpady, które najczęściej trafiają w nieodpowiednie miejsce, to m.in. kable, ładowarki czy słuchawki. – Podobnie jest z różnego rodzaju golarkami, lokówkami, zabawkami na baterie i innymi małymi sprzętami, czyli tym, co niebawem będziemy kupować pod choinkę – zauważa Monika Wyciechowska z RLG w Polsce. Jak wskazuje, ponad połowa Polaków nie wie, że starych sprzętów nie wolno wyrzucać do pięciu frakcji, ale trzeba je oddać do specjalnych punktów zbiórki.

Finanse

Praca natychmiastowa zyskuje na popularności. Pracodawcy mogą znaleźć kadry w ciągu kilku godzin przez aplikację

Niemal 90 proc. firm odczuwa brak pracowników na szeregowych stanowiskach. Rozwiązaniem, które w takich okolicznościach coraz częściej ratuje firmy, jest praca natychmiastowa. Za pomocą specjalnej platformy firmy mogą w ciągu kilku dni, a nawet godzin znaleźć pracownika, który wykona dla nich określoną stawkę. Również dla osób szukających możliwości dorobienia jest to wygodna opcja, które nie wymaga długofalowych kontraktów. IV kwartał to tradycyjnie okres wzmożonego zapotrzebowania na prace dorywcze – na listopadowe i grudniowe tygodnie przypada bowiem szczyt aktywności w handlu tradycyjnym, e-commerce, logistyce i magazynach.