Newsy

Dobre cięcie i odpowiednia pielęgnacja ułatwią układanie włosów na co dzień

2014-05-08  |  06:30
Mimo ogromnej konkurencji w branży wybór dobrego fryzjera, który udzieli fachowej porady, to niełatwe zadanie. Bartek Janusz – ceniony stylista fryzur i projektant – podkreśla, że w pogoni za modą, trendami i niesprawdzonymi opiniami z internetu, można trafić w ręce kogoś, kto stawia na liczbę klientów, a nie jakość usług. Niewłaściwe cięcie powoduje, że układanie włosów na co dzień staje się udręką.

Fryzura musi być przede wszystkim dobrana do kształtu twarzy. Odpowiednia stylizacja powinna korygować jej niewłaściwe proporcje. Bartek Janusz radzi, by postawić na prostotę i naturalność, czyli dobre cięcie i odpowiednią pielęgnację.

Jestem zwolennikiem takiego szybkiego sposobu na dobrą fryzurę. Po prostu umyć głowę dwa razy szamponem. Raz po to, żeby włosy oczyścić. Drugie mycie to już jest nawilżanie. Następnie nałożyć sobie dobrą odżywkę, którą poleci nam stylista, czyli dobierze dokładnie takie kosmetyki, które rzeczywiście będą odpowiadać strukturze włosów i nie będą zbyt ciężkie lub po prostu nie będą działać. Później włosy wysuszyć, potargać i wyjść. I to jest najlepsza fryzura, to jest lekkie, zwiewne i przyjemne – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Bartek Janusz, stylista fryzur.

Bartek Janusz podkreśla, że fryzura, w której jedna kobieta wygląda idealnie, drugiej może zupełnie nie pasować. Tak samo jest z kolorem. Dlatego swoje odczucia trzeba skonfrontować z opinią fryzjera. Ten z kolei nie powinien iść na łatwiznę i proponować wszystkim takiego samego cięcia czy odcienia tylko dlatego, że akurat jest teraz w modzie.

Nie wybieramy sobie fryzur z gazety, ponieważ jakaś dziennikarka napisała, że takie trendy panują na świecie i dzisiaj są modne krótkie fryzury. Bo druga dziennikarka za tydzień lub za dwa powie, że są modne długie fryzury i warkocze. Wydaje mi się, że te trendy zmieniają się z tygodnia na tydzień. Jeżeli zetniesz włosy, to za tydzień nie będą długie, chyba że sobie doczepisz, a to akurat w trendach nie jest – tłumaczy stylista fryzur.

Decyzji o wyborze fryzjera nie należy podejmować pochopnie, ponieważ można uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Nieodpowiednio ścięte włosy, zamiast ułatwiać układnie fryzury samodzielnie w domu, powodują, że trzeba częściej odwiedzać salon fryzjerski.
 
Chodzi o to, żeby wybrać takiego stylistę, który jest kreatywny, ale jednocześnie też troszeczkę się dopasuje do nas. Jak przyjdę do niego i poproszę go o diametralną zmianę to mnie nie skrzywdzi, a dobierze mi coś, co do mnie pasuje. Niektórzy styliści chcą, żeby klientki często do nich wracały, po to, aby na nich jak najwięcej zarobić, więc proponują takie fryzury, które szybko odrastają lub zachodzą na oczy – dodaje Bartek Janusz.

Bartek Janusz jest właścicielem prestiżowych atelier fryzjerskich w Warszawie. Współpracuje z najbardziej znanymi projektantami mody. Sam również stworzył kolekcję oryginalnych akcesoriów do włosów.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Konsument

Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.

Handel

Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży

Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w Polsce. I to mimo dynamicznego wzrostu produkcji i sprzedaży piwa bezalkoholowego. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie miały na to wpływ m.in. niesprzyjająca pogoda i negatywna narracja wokół branży piwnej. Ponadto wśród wyzwań, z jakimi musi się mierzyć rynek, są rosnące koszty prowadzenia działalności oraz przygotowania do systemu kaucyjnego, który zacznie obowiązywać już za trzy miesiące – wskazuje Mieszko Musiał, nowy prezes zarządu związku.