Newsy

Dobre cięcie i odpowiednia pielęgnacja ułatwią układanie włosów na co dzień

2014-05-08  |  06:30
Mimo ogromnej konkurencji w branży wybór dobrego fryzjera, który udzieli fachowej porady, to niełatwe zadanie. Bartek Janusz – ceniony stylista fryzur i projektant – podkreśla, że w pogoni za modą, trendami i niesprawdzonymi opiniami z internetu, można trafić w ręce kogoś, kto stawia na liczbę klientów, a nie jakość usług. Niewłaściwe cięcie powoduje, że układanie włosów na co dzień staje się udręką.

Fryzura musi być przede wszystkim dobrana do kształtu twarzy. Odpowiednia stylizacja powinna korygować jej niewłaściwe proporcje. Bartek Janusz radzi, by postawić na prostotę i naturalność, czyli dobre cięcie i odpowiednią pielęgnację.

Jestem zwolennikiem takiego szybkiego sposobu na dobrą fryzurę. Po prostu umyć głowę dwa razy szamponem. Raz po to, żeby włosy oczyścić. Drugie mycie to już jest nawilżanie. Następnie nałożyć sobie dobrą odżywkę, którą poleci nam stylista, czyli dobierze dokładnie takie kosmetyki, które rzeczywiście będą odpowiadać strukturze włosów i nie będą zbyt ciężkie lub po prostu nie będą działać. Później włosy wysuszyć, potargać i wyjść. I to jest najlepsza fryzura, to jest lekkie, zwiewne i przyjemne – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Bartek Janusz, stylista fryzur.

Bartek Janusz podkreśla, że fryzura, w której jedna kobieta wygląda idealnie, drugiej może zupełnie nie pasować. Tak samo jest z kolorem. Dlatego swoje odczucia trzeba skonfrontować z opinią fryzjera. Ten z kolei nie powinien iść na łatwiznę i proponować wszystkim takiego samego cięcia czy odcienia tylko dlatego, że akurat jest teraz w modzie.

Nie wybieramy sobie fryzur z gazety, ponieważ jakaś dziennikarka napisała, że takie trendy panują na świecie i dzisiaj są modne krótkie fryzury. Bo druga dziennikarka za tydzień lub za dwa powie, że są modne długie fryzury i warkocze. Wydaje mi się, że te trendy zmieniają się z tygodnia na tydzień. Jeżeli zetniesz włosy, to za tydzień nie będą długie, chyba że sobie doczepisz, a to akurat w trendach nie jest – tłumaczy stylista fryzur.

Decyzji o wyborze fryzjera nie należy podejmować pochopnie, ponieważ można uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Nieodpowiednio ścięte włosy, zamiast ułatwiać układnie fryzury samodzielnie w domu, powodują, że trzeba częściej odwiedzać salon fryzjerski.
 
Chodzi o to, żeby wybrać takiego stylistę, który jest kreatywny, ale jednocześnie też troszeczkę się dopasuje do nas. Jak przyjdę do niego i poproszę go o diametralną zmianę to mnie nie skrzywdzi, a dobierze mi coś, co do mnie pasuje. Niektórzy styliści chcą, żeby klientki często do nich wracały, po to, aby na nich jak najwięcej zarobić, więc proponują takie fryzury, które szybko odrastają lub zachodzą na oczy – dodaje Bartek Janusz.

Bartek Janusz jest właścicielem prestiżowych atelier fryzjerskich w Warszawie. Współpracuje z najbardziej znanymi projektantami mody. Sam również stworzył kolekcję oryginalnych akcesoriów do włosów.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.