Newsy

Dobre cięcie i odpowiednia pielęgnacja ułatwią układanie włosów na co dzień

2014-05-08  |  06:30
Mimo ogromnej konkurencji w branży wybór dobrego fryzjera, który udzieli fachowej porady, to niełatwe zadanie. Bartek Janusz – ceniony stylista fryzur i projektant – podkreśla, że w pogoni za modą, trendami i niesprawdzonymi opiniami z internetu, można trafić w ręce kogoś, kto stawia na liczbę klientów, a nie jakość usług. Niewłaściwe cięcie powoduje, że układanie włosów na co dzień staje się udręką.

Fryzura musi być przede wszystkim dobrana do kształtu twarzy. Odpowiednia stylizacja powinna korygować jej niewłaściwe proporcje. Bartek Janusz radzi, by postawić na prostotę i naturalność, czyli dobre cięcie i odpowiednią pielęgnację.

Jestem zwolennikiem takiego szybkiego sposobu na dobrą fryzurę. Po prostu umyć głowę dwa razy szamponem. Raz po to, żeby włosy oczyścić. Drugie mycie to już jest nawilżanie. Następnie nałożyć sobie dobrą odżywkę, którą poleci nam stylista, czyli dobierze dokładnie takie kosmetyki, które rzeczywiście będą odpowiadać strukturze włosów i nie będą zbyt ciężkie lub po prostu nie będą działać. Później włosy wysuszyć, potargać i wyjść. I to jest najlepsza fryzura, to jest lekkie, zwiewne i przyjemne – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Bartek Janusz, stylista fryzur.

Bartek Janusz podkreśla, że fryzura, w której jedna kobieta wygląda idealnie, drugiej może zupełnie nie pasować. Tak samo jest z kolorem. Dlatego swoje odczucia trzeba skonfrontować z opinią fryzjera. Ten z kolei nie powinien iść na łatwiznę i proponować wszystkim takiego samego cięcia czy odcienia tylko dlatego, że akurat jest teraz w modzie.

Nie wybieramy sobie fryzur z gazety, ponieważ jakaś dziennikarka napisała, że takie trendy panują na świecie i dzisiaj są modne krótkie fryzury. Bo druga dziennikarka za tydzień lub za dwa powie, że są modne długie fryzury i warkocze. Wydaje mi się, że te trendy zmieniają się z tygodnia na tydzień. Jeżeli zetniesz włosy, to za tydzień nie będą długie, chyba że sobie doczepisz, a to akurat w trendach nie jest – tłumaczy stylista fryzur.

Decyzji o wyborze fryzjera nie należy podejmować pochopnie, ponieważ można uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Nieodpowiednio ścięte włosy, zamiast ułatwiać układnie fryzury samodzielnie w domu, powodują, że trzeba częściej odwiedzać salon fryzjerski.
 
Chodzi o to, żeby wybrać takiego stylistę, który jest kreatywny, ale jednocześnie też troszeczkę się dopasuje do nas. Jak przyjdę do niego i poproszę go o diametralną zmianę to mnie nie skrzywdzi, a dobierze mi coś, co do mnie pasuje. Niektórzy styliści chcą, żeby klientki często do nich wracały, po to, aby na nich jak najwięcej zarobić, więc proponują takie fryzury, które szybko odrastają lub zachodzą na oczy – dodaje Bartek Janusz.

Bartek Janusz jest właścicielem prestiżowych atelier fryzjerskich w Warszawie. Współpracuje z najbardziej znanymi projektantami mody. Sam również stworzył kolekcję oryginalnych akcesoriów do włosów.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Anna Nowak-Ibisz: Gdy u nas promowało się dezodoranty, Niemki zaczynały wcierać w pachy sok z cytryny. Obecnie polskie firmy również idą tą drogą

Według prezenterki telewizyjnej polska kuchnia wyróżnia się na tle świata. Potrawy, które serwują rodzimi kucharze, odznacza przede wszystkim przywiązanie do tradycji. Korzystanie z dawnych receptur nie oznacza jednak nudy. Eksperymenty pomagają bowiem stworzyć nową jakość i uczynić dania ciekawymi. Anna Nowak-Ibisz zaznacza, że w trakcie ostatnich lat manufaktury stały się bardzo popularne. Przyznaje, że jest miłośniczką kosmetyków wytwarzanych w małych, rodzinnych firmach.

 
 

Handel

W czasie pandemii Polacy chętniej sięgają po polską żywność. Zwracają też coraz większą uwagę na jej jakość

Konsumenci w Polsce przykładają coraz większą wagę do jakości produktów żywnościowych. 72 proc. przy wyborze zwraca uwagę na ich skład, a 62 proc. chciałoby kupować więcej artykułów bio, choć na ogół barierą jest ich wysoka cena. Ponad połowa Polaków, sięgając po takie produkty, nie ma też pewności co do ich prawdziwego źródła pochodzenia. To oznacza, że konsumenci potrzebują dodatkowej informacji, a producenci – większej promocji swoich jakościowych wyrobów. Temu właśnie służy konkurs „KUKBUK Poleca”, który od czterech lat nagradza najlepszą polską żywność i wyroby regionalne. A w dobie pandemii żywność od krajowych dostawców jest wśród Polaków coraz popularniejsza.

Medycyna

Naukowcy opracowali urządzenie do noszenia umożliwiające komunikowanie się osobom z paraliżem twarzy. Sprawdzi też skuteczność leczenia [DEPESZA]

Stwardnienie zanikowe to choroba, która prowadzi do zaniku mięśni, także tych, które pozwalają mówić. Szacuje się, że nawet 75 proc. osób, u których zdiagnozowano ALS, będzie potrzebować jakiejś formy pomocy, aby skutecznie się komunikować. Naukowcy z MIT stworzyli niewidoczny czujnik dla chorych, który przymocowany do twarzy mierzy drobne ruchy, takie jak drganie lub uśmiech. W ten sposób pacjenci mogą przekazywać emocje.