Newsy

Dobre cięcie i odpowiednia pielęgnacja ułatwią układanie włosów na co dzień

2014-05-08  |  06:30
Mimo ogromnej konkurencji w branży wybór dobrego fryzjera, który udzieli fachowej porady, to niełatwe zadanie. Bartek Janusz – ceniony stylista fryzur i projektant – podkreśla, że w pogoni za modą, trendami i niesprawdzonymi opiniami z internetu, można trafić w ręce kogoś, kto stawia na liczbę klientów, a nie jakość usług. Niewłaściwe cięcie powoduje, że układanie włosów na co dzień staje się udręką.

Fryzura musi być przede wszystkim dobrana do kształtu twarzy. Odpowiednia stylizacja powinna korygować jej niewłaściwe proporcje. Bartek Janusz radzi, by postawić na prostotę i naturalność, czyli dobre cięcie i odpowiednią pielęgnację.

Jestem zwolennikiem takiego szybkiego sposobu na dobrą fryzurę. Po prostu umyć głowę dwa razy szamponem. Raz po to, żeby włosy oczyścić. Drugie mycie to już jest nawilżanie. Następnie nałożyć sobie dobrą odżywkę, którą poleci nam stylista, czyli dobierze dokładnie takie kosmetyki, które rzeczywiście będą odpowiadać strukturze włosów i nie będą zbyt ciężkie lub po prostu nie będą działać. Później włosy wysuszyć, potargać i wyjść. I to jest najlepsza fryzura, to jest lekkie, zwiewne i przyjemne – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Bartek Janusz, stylista fryzur.

Bartek Janusz podkreśla, że fryzura, w której jedna kobieta wygląda idealnie, drugiej może zupełnie nie pasować. Tak samo jest z kolorem. Dlatego swoje odczucia trzeba skonfrontować z opinią fryzjera. Ten z kolei nie powinien iść na łatwiznę i proponować wszystkim takiego samego cięcia czy odcienia tylko dlatego, że akurat jest teraz w modzie.

Nie wybieramy sobie fryzur z gazety, ponieważ jakaś dziennikarka napisała, że takie trendy panują na świecie i dzisiaj są modne krótkie fryzury. Bo druga dziennikarka za tydzień lub za dwa powie, że są modne długie fryzury i warkocze. Wydaje mi się, że te trendy zmieniają się z tygodnia na tydzień. Jeżeli zetniesz włosy, to za tydzień nie będą długie, chyba że sobie doczepisz, a to akurat w trendach nie jest – tłumaczy stylista fryzur.

Decyzji o wyborze fryzjera nie należy podejmować pochopnie, ponieważ można uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Nieodpowiednio ścięte włosy, zamiast ułatwiać układnie fryzury samodzielnie w domu, powodują, że trzeba częściej odwiedzać salon fryzjerski.
 
Chodzi o to, żeby wybrać takiego stylistę, który jest kreatywny, ale jednocześnie też troszeczkę się dopasuje do nas. Jak przyjdę do niego i poproszę go o diametralną zmianę to mnie nie skrzywdzi, a dobierze mi coś, co do mnie pasuje. Niektórzy styliści chcą, żeby klientki często do nich wracały, po to, aby na nich jak najwięcej zarobić, więc proponują takie fryzury, które szybko odrastają lub zachodzą na oczy – dodaje Bartek Janusz.

Bartek Janusz jest właścicielem prestiżowych atelier fryzjerskich w Warszawie. Współpracuje z najbardziej znanymi projektantami mody. Sam również stworzył kolekcję oryginalnych akcesoriów do włosów.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.