Newsy

Dr Krzysztof Gojdź: Nigdy nie namawiam kobiet do zmiany rysów twarzy. Proponuję, aby uwierzyły w siebie i rozwijały się wewnętrznie

2017-03-27  |  06:45

Lada dzień ruszają nagrania do trzeciego sezonu programu „Niezwykłe przypadki medyczne”. Dr Krzysztof Gojdź nie kryje radości z tego, że znów będzie mógł pomagać ludziom poradzić sobie z defektami, których nie można usunąć w tradycyjny sposób. Lekarz podkreśla, że działa etycznie i nie namawia swoich pacjentek do nadmiernej ingerencji w wygląd.

Dr Krzysztof Gojdź podkreśla, że stara się w pełni wykorzystać swoją wiedzę, umiejętności i wszelkie dobrodziejstwa medycyny estetycznej, aby odmienić życie i przywrócić uśmiech na twarzach tym, którym nieszczęśliwe zdarzenia odebrały nadzieję na normalne życie.

– Na razie nie wiem, jakie będą przypadki, dlatego że dopiero rozpoczynamy nagrania do programu, ale na pewno spotkam się z ludźmi, którzy są po wypadkach, po oparzeniach, z bliznami, z jakimiś olbrzymimi kompleksami. Będę chciał im pomóc nie tylko zewnętrznie, lecz także od strony psychicznej, aby postawić ich na nogi, żeby uwierzyli w siebie, żeby nie zamykali się w swoich czterech ścianach, żeby zaczęli żyć normalnie – mówi agencji Newseria Lifestyle dr n. med. Krzysztof Gojdź, lekarz medycyny estetycznej, chirurg.

Zdaniem dr Krzysztofa Gojdzia dobrze jest, by osoby po traumatycznych przeżyciach przed konsultacją u chirurga plastycznego najpierw spotkały się z psychoterapeutą bądź psychologiem.

– To jest bardzo dobre rozwiązanie w momencie, jeżeli to jest problem psychiczny, np. z taką jednostką chorobową jak dysmorfofobia, czyli brakiem akceptacji własnego ciała czy lękiem przed swoim wyglądem. Często pacjentki mają z dzieciństwa jakieś kompleksy, które warto przerobić właśnie na kilku terapiach u psychoterapeuty. I warto uwierzyć w siebie, że jest się nie tylko pięknym zewnętrznie, lecz także wewnętrznie – tłumaczy dr n. med. Krzysztof Gojdź.

Dążenie do perfekcyjnego wyglądu nie powinno się odbywać kosztem psychicznego dyskomfortu. Nie może się też odbywać za wszelką ceną, dlatego przede wszystkim trzeba się kierować zdrowym rozsądkiem, a nie pogonią za modą.

– Staram się etycznie wykonywać swój zawód i nigdy nie namawiam kobiet do zmiany rysów twarzy czy do nadmiernej ingerencji w swój wygląd. Bardziej je hamuję, proponuję, aby uwierzyły w siebie, aby rozwijały się wewnętrznie. Z zewnątrz fajnie jest dobrze wyglądać, ale nie przesadzajmy z tym wyglądem. „Twoja twarz, twój charakter”, taki też tytuł ma moja książka i ja właśnie w tej książce też piszę, jak zachować swoją twarz, która pasuje do charakteru. Nie zmieniajmy się w klony, w osoby, którymi po prostu nie jesteśmy – podkreśla dr n. med. Krzysztof Gojdź.

Program dokumentalny „Niezwykłe przypadki medyczne” emitowany jest na antenie  TVN Style od maja 2016 roku.

 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Transport

Rekordowy wzrost sprzedaży samochodów Mercedes-Benz. Rośnie zainteresowanie przede wszystkim autami niskoemisyjnymi

Pod względem liczby rejestracji nowych aut osobowych 2024 rok był drugim najlepszym wynikiem w historii. To był sprzedażowo dobry rok także dla koncernu Mercedes-Benz. Na polskim rynku sprzedaż wyniosła 26,3 tys. samochodów osobowych, co oznacza 38-proc. wzrost w ciągu roku. Mercedes jest też wśród liderów dostaw aut elektrycznych. Ze względu na rosnącą popularność tego segmentu producent w tym roku wprowadzi na rynek nowość – w pełni elektryczny model CLA.

Edukacja

Lekarze będą lepiej przygotowani do pracy w obliczu działań militarnych. Powstał nowy model kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych

Większa interoperacyjność między medycyną cywilną i medycyną pola walki oraz kształtowanie gotowości do podejmowania szybkich decyzji w kryzysowych sytuacjach to jedne z fundamentów nowego modelu kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych. Ministerstwo Obrony Narodowej patronuje projektowi, w ramach którego model ten będzie wdrażany we współpracy między wojskiem, środowiskiem medycznym i uczelniami. Potrzeba zmian w tym zakresie jest dyktowana dynamiczną sytuacją geopolityczną.