Newsy

Edyta Herbuś: Relacje z drugim człowiekiem warto pielęgnować. Wszystko inne jest mniej lub bardziej istotnym dodatkiem

2017-12-15  |  06:32

Więzi z ludźmi są w życiu najważniejsze mówi aktorka. W dzieciństwie jej największym marzeniem było naprawienie małżeństwa rodziców, by rodzina znów mogła być razem. Przyszła gwiazda już wtedy uwielbiała święta Bożego Narodzenia spędzane ze wszystkimi bliskimi jej osobami.

Święta Bożego Narodzenia Edyta Herbuś spędza zazwyczaj w domu babci niedaleko Kielc. Uwielbia zwłaszcza przygotowania do wigilijnej kolacji, w których uczestniczą wszyscy członkowie rodziny. Gwiazda twierdzi, że już w dzieciństwie największą radość sprawiały jej święta, podczas których w jednym domu zbierali się wszyscy jej bliscy.

Nie każde święta tak wyglądały. Pamiętam, jak rozstali się moi rodzice, moim największym marzeniem było zawsze, żeby to skleić, żeby znowu było to razem i wszyscy – mówi Edyta Herbuś agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda przypuszcza, że jedność rodziny jest największym marzeniem każdego dziecka. Gdy rodzice są razem, maluchy mają poczucie bezpieczeństwa i bliskości z drugim człowiekiem. W takich sytuacjach nawet drobne upominki i zwyczajne czynności sprawiają niesamowitą radość. 

Jak nie czuje się takiej bliskości z drugim człowiekiem, kiedy czuje się w sercu jakąś samotność, to bez względu na to, ile fajerwerków dookoła wybuchnie, to gdzieś to poczucie samotności jest – mówi Edyta Herbuś.

Zdaniem aktorki więzi i pozytywne relacje z innymi ludźmi stanowią największą wartość w życiu.

– Więzi między ludźmi, te relacje z drugim człowiekiem są czymś, co warto pielęgnować. Wszystko inne jest tylko mniej lub bardziej istotnym dodatkiem, ale to jest najważniejsze – przyznaje.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne

Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.

Problemy społeczne

Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia

Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.

Media

Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka

Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.