Newsy

Ewa Błaszczyk: Myślimy i poruszamy się po utartych torach. Następuje jakby kasowanie indywidualnego toku myślenia

2019-03-05  |  06:21

Aktorka lubi odpoczywać na łonie natury i cieszyć się pięknem otaczającego świata. To pozwala jej nabrać dystansu do życia, do codziennych problemów oraz odświeżyć umysł i odzyskać równowagę duchową. Zdaniem aktorki świat XXI wieku narzuca ludziom niezwykle szybkie tempo życia, nie pozostawiając miejsca na refleksję. Poprzez ciągły ludzie pośpiech zatracają swoją indywidualność, nie używają wyobraźni i nie stać ich na kreatywność. 

Ewa Błaszczyk podkreśla, że nie ma na świecie nic doskonalszego niż natura. To właśnie na łonie przyrody aktorka szuka odpoczynku od wielkomiejskiego tempa życia, codziennego stresu i zmagań zawodowych.

– Natura jest tworem, bogiem, czymś wspaniałym, niedoścignionym. Czasem patrzę na jakieś robaczki czy motyle i nie mogę uwierzyć, że coś takiego w ogóle powstało z takim zestawem barw. Wręcz zapiera mi dech – mówi agencji Newseria Lifestyle Ewa Błaszczyk.

Zdaniem aktorki współczesny świat narzuca człowiekowi zbyt szybkie tempo życia, pozbawione refleksji i chwil wyciszenia. Wielu ludzi w pogoni za pracą, karierą i pieniędzmi nie ma czasu, aby zatrzymać się i zastanowić nad swoimi duchowymi potrzebami.

– My myślimy i poruszamy się po utartych torach. Następuje jakby kasowanie w ogóle indywidualnego toku myślenia, indywidualności jako takiej. Przynależymy do jakichś grup i zachowujemy się jak ta grupa. Ubieramy się w jakieś tam marki, firmy, kto ma większą siłę przebicia, ten to sprzeda. Wcisną nam lek, który nie pomaga, a wręcz szkodzi, bo jest dobra kampania. Zamiera coś, co cenię najbardziej – indywidualny tok myślenia, własna wyobraźnia i to, że w samotności coś się wymyśla i kreuje z głowy – mówi.

Ewa Błaszczyk uważa, że każdy człowiek potrzebuje chwili zatrzymania w codziennym biegu, oderwania się od rzeczywistości i odpoczynku. Niezbędny jest również moment zastanowienia się nad potrzebami nie tylko ciała, lecz także ducha.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.