Mówi: | Grażyna Wolszczak, aktorka Sandra Dorsz, modelka |
Grażyna Wolszczak: Z przyjemnością uczestniczę w Halloween. Kupuję słodycze dla dzieci, bo one mają z tego niesamowitą frajdę
Grażynie Wolszczak i Sandrze Dorsz podoba się zwyczaj obchodzenia w Polsce Halloween i dlatego z dużą przyjemnością wykorzystują to święto jako pretekst do wspólnej zabawy z dziećmi z sąsiedztwa i ze znajomymi. Aktorka szykuje na ten dzień duży zapas słodyczy, by obdarować wszystkich, którzy tego wieczoru zapukają do jej drzwi. Z kolei modelka przygotowała na tę okazję specjalną stylizację, która doskonale wpisze się w upiorny klimat horrorów, zaświatów i maskarady.
Grażyna Wolszczak lubi poznawać nowe zwyczaje i święta zapożyczone z zagranicy. Jeśli przypadną jej one do gustu i może w nich uczestniczyć na „swoim podwórku”, to chętnie bierze w nich udział. Aktorka zapewnia też, że nie ma nic przeciwko temu, żeby tradycje z innych krajów przenoszone były na polski grunt.
– Z przyjemnością uczestniczę w Halloween. U mnie w bloku już wisi zaproszenie dla dzieci, że zbierają się tam o 18.00 i będą wędrować, więc muszę kupić słodycze, bo one mają z tego niesamowitą frajdę, więc ja też mam frajdę – mówi agencji Newseria Lifestyle Grażyna Wolszczak, aktorka.
Również Sandra Dorsz uważa, że każda okazja jest dobra do tego, by sprawić komuś radość, a jednocześnie samemu dobrze się przy tym bawić. Jej zdaniem w tym zabieganym świecie miło jest spędzić czas w gronie dobrych znajomych i oderwać się od codziennych problemów. Plusem Halloween jest również to, że można wykazać się kreatywnością i przygotować na ten wieczór nietuzinkową stylizację.
– Będę świętowała Halloween z moimi przyjaciółmi. Wybrałam sobie już nawet kostium, więc po prostu nie mogę się doczekać, jak się cała wystylizuję. Na ten moment nie zdradzę jednak, jaki kostium sobie przygotowałam, śledźcie moje social media i wtedy się dowiecie – mówi Sandra Dorsz.
Modelka pozostawia nutkę tajemnicy i niedopowiedzenia, ale zapewnia, że szykuje dla swoich obserwatorów pewną niespodziankę.
– Mamy przygotowane kręcenie jakiegoś fajnego materiału, żeby później się to fajnie oglądało naszym obserwatorom i nie ukrywam, że właśnie szykowanie tych stylizacji troszeczkę mnie kręci. Wydaje mi się, że jako stylistka również bym się odnalazła, więc w tym roku na pewno będziemy świętować, ale czy to będzie impreza? Raczej nie – mówi.
Halloween ma zarówno swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Jedni je uwielbiają, inni krytykują. Każdego roku o tej porze nie milkną dyskusje na temat tego, czy to amerykańskie święto powinno być obchodzone właśnie u nas. Sandra Dorsz uważa, że wszelkie takie spory są zupełnie niepotrzebne.
– Ja nie traktuję Halloween jakoś religijnie czy niereligijnie. Nie szukam tam nigdzie żadnego drugiego dna, tylko po prostu w tym czasie się przebieramy, bawimy, podjadamy słodycze i wszystko inne nie ma znaczenia. Nie patrzymy na to pod żadnym innym względem. Po prostu jest to spotkanie ze znajomymi, gdzie można się oryginalnie wystylizować i porobić fajne rzeczy – dodaje modelka.
Czytaj także
- 2022-03-30: Daria Ładocha: Nigdy w życiu nie stresowałam się tak jak na scenie „Mask Singer”. To był mój pierwszy raz na scenie i z mikrofonem
- 2022-03-24: Grzegorz Skawiński: „Mask Singer” nie ma wartości intelektualnych. Ten program ma w trudnych czasach przynieść odrobinę rozrywki.
- 2022-02-08: Walentynki tracą na popularności. Zamierza je świętować dwa razy mniej Polaków niż przed pandemią
- 2022-02-09: Iwona Węgrowska: Lubię celebrować różne święta. W walentynki zawsze mile widziane są kwiaty i kolacja przy świecach
- 2021-10-12: PGE Polska Grupa Energetyczna przez kolejne pięć lat będzie sponsorem tytularnym PGE Narodowego. Stadion zyskał także oficjalnego patrona
- 2020-03-24: Wiktoria Gąsiewska: „W lesie dziś nie zaśnie nikt” to kino, jakiego jeszcze w Polsce nie było
- 2020-02-11: Walentynki będzie w tym roku świętować ponad 60 proc. Polaków. Średnio wydamy na ten cel 143 zł
- 2019-10-29: Małgorzata Rozenek-Majdan: Uwielbiam halloween. W tym roku wraz z mężem przebierzemy się w klimacie kinowym
- 2018-11-09: Prof. E. Mączyńska: Dodatkowy dzień wolny od pracy nie musi być problemem dla gospodarki. Przedsiębiorcom nie podoba się tryb wprowadzania takich zmian
- 2018-10-29: Mariola Bojarska-Ferenc:: U mnie jest dużo miłości, mogłabym obdzielić nią cały kraj. Jestem jak bomba atomowa, z miłością i energią
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Teatr

Katarzyna Glinka: Kończę pracę nad scenariuszem własnej sztuki i piszę książkę. To będzie bardzo ciekawy rok
Aktorka nie lubi zbyt długo siedzieć bezczynnie, bo – jak przekonuje – praca i nowe wyzwania zawodowe dodają jej życiowego wigoru. Jej grafik zawodowy na najbliższe miesiące wypełniony jest więc po brzegi. Wkrótce rozpoczyna próby do nowego spektaklu w Teatrze Capitol, poza tym kończy prace nad scenariuszem własnej sztuki i pisze książkę.
Handel
Proekologiczne oczekiwania konsumentów zmieniają politykę firm. Widać to zwłaszcza w internetowym handlu

Co piąty Polak dba o środowisko i myśli o ekologii – wynika z badania Open Research, które pokazuje też, że społeczna świadomość związana z ekologią rośnie. Także podczas zakupów – według danych podawanych przez DS Smith, ponad 46 proc. Polaków zastanawia się, co zrobi z opakowaniem po zakupionym produkcie, a 50 proc. z nich wybiera wyłącznie opakowania, które można później poddać recyklingowi. Eksperci wskazują, że tzw. zielony e-commerce to w tej chwili jeden z najważniejszych trendów w internetowym handlu, ale z biegiem czasu ekologia będzie mieć rosnący wpływ na politykę firm niemal z każdej branży. Wymuszą to właśnie stale rosnące oczekiwania konsumentów w zakresie ochrony środowiska i klimatu.
Handel
WWF: Bojkot oleju palmowego nie ma sensu. Nie da się go zastąpić innym tłuszczem bez generowania jeszcze większych szkód środowiskowych

Tylko w 2020 roku, w wyniku świadomych podpaleń i wycinki pod niecertyfikowane uprawy palm oleistych, zniknęło 4,2 mln ha lasów deszczowych – podaje organizacja Global Forest Watch. Produkcja oleju palmowego, który jest z nich wytwarzany, generuje olbrzymie problemy społeczne i środowiskowe w globalnej skali. Mimo to – jak wskazuje WWF – jego bojkot nie ma sensu, ponieważ obecnie tego surowca nie da się zastąpić żadnym innym bez generowania jeszcze większych szkód środowiskowych. W przypadku zamienników takich jak olej słonecznikowy czy rzepakowy powierzchnia pod ich uprawy musiałaby wzrosnąć czterokrotnie, co powodowałoby jeszcze większą destrukcję ekosystemów. Zamiast bojkotować, konsumenci mogą jednak świadomie wybierać produkty zawierające taki olej palmowy, który pochodzi w 100 proc. z certyfikowanych, zrównoważonych upraw.