Newsy

Gwiazdy o walentynkach: Elżbieta Romanowska nie przywiązuje do nich wagi. Iga Krefft i Kamil Pawelski co roku je świętują

2019-02-13  |  06:50
Mówi:Elżbieta Romanowska, aktorka
Kamil Pawelski, bloger, wokalista
Iga Krefft, aktorka, wokalistka
  • MP4
  • Elżbieta Romanowska sceptycznie podchodzi do świętowania walentynek, bo jak podkreśla, każda – nie tylko ta data jest odpowiednia na to, by wyrazić swoje uczucia lub okazać sympatię drugiej osobie. Dla niej 14 lutego nie ma więc żadnego szczególnego znaczenia. Z kolei Iga Krefft uważa, że symboliczne gesty z okazji Dnia Zakochanych są bardzo miłe i podsycają temperaturę w związku. Kamil Pawelski zdradza natomiast, że zamierza uczcić powiększenie swojej rodziny i planuje zaprosić żonę na romantyczną kolację.

    Co to są walentynki? Okazja do tego, żeby powiedzieć drugiej osobie, że się ją kocha, że jest dla nas ważna i że jest dla nas wyjątkowa nie potrzebuje daty w kalendarzu. To można robić naprawdę codziennie na miliard różnych sposobów – mówi agencji Newseria Elżbieta Romanowska, aktorka.

    Aktorka nie planuje więc na 14 lutego żadnych atrakcji. Dla niej to dzień jak każdy inny.

    – Pewnie będę w pracy jak zawsze. Żeby ktoś świętował, to ktoś inny musi pracować – mówi Elżbieta Romanowska.

    Natomiast dla Kamila Pawelskiego te walentynki będą wyjątkowe, bo świętowane w powiększonym składzie. W ubiegłym roku na świat przyszedł bowiem jego synek – Abel Antoni.

    Jak najbardziej obchodzimy walentynki, ale myślę, że ze względu na to, że mam bardzo napięty grafik teraz przez najbliższe dni, to to spędzenie walentynek będzie takie dosyć eksternistyczne, szybkie i intensywne. Albo zostaniemy w domu, albo wybierzemy się na jakąś kolację na mieście. Myślę, że warto jest pamiętać o tym, żeby ten romantyzm przez cały czas jakoś podsycać – mówi Kamil Pawelski, bloger, wokalista.

    Z kolei dla Igi Krefft walentynki to miła okazja do tego, żeby obdarować bliskie osoby miłym upominkiem.

    – Dla mnie każdy pretekst, jeśli chodzi o prezenty czy święta jest ważny. Nie dlatego, że chcę dostawać prezenty, ale dlatego, że kocham obdarowywać innych – mówi Iga Krefft, aktorka, wokalistka.

    I chociaż niestety w tym roku złożyło się tak, że gwiazda serialu „M jak miłość” walentynkowy wieczór musi spędzić w pracy, to nie zamierza rezygnować ze świętowania.

    Już zobligowałam mojego faceta, żeby planował jakieś spacery i inne restauracje wcześniej. Nie może mnie ta przyjemność ominąć. Im szybciej, tym lepiej, także ja się nie mogę doczekać walentynek – mówi Iga Krefft.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Gwiazdy

    Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

    Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

    Media

    Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

    Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

    Edukacja

    Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

    Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.