Newsy

Adam Kszczot: Moja żona została mistrzynią świata w makijażu permanentnym. Trochę się też do tego przyczyniłem

2025-01-24  |  05:40

W trakcie swojej kariery sportowej lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 m odniósł wiele sukcesów i zdobył medale na najważniejszych międzynarodowych zawodach. Ale jak się okazuje, w domu nie jest  jedynym mistrzem. Jego żona bowiem również może się poszczycić tytułem mistrzyni świata, ale nie w sporcie. Renata Kszczot specjalizuje się w microbladingu, czyli metodzie makijażu permanentnego brwi. Olimpijczyk jest niezwykle dumny z osiągnięć partnerki, wspiera ją i stwarza jej przestrzeń potrzebną do rozwijania pasji. W zamian za to ona wprowadza go w tajniki swojej pracy.

 

– Jak zaczynaliśmy w 2007 roku nasz związek, to w życiu się nie spodziewałem, że dorobimy się dwóch kotów, dwójki dzieci i dwóch mistrzów świata pod jednym dachem. Moja żona Renata została bowiem mistrzynią świata w makijażu permanentnym i jestem z niej przedumny – mówi agencji Newseria Adam Kszczot.

Olimpijczyk przyznaje, że w trakcie swojej kariery zawsze mógł liczyć na pomoc i dobre słowo ze strony swojej żony. Nie pozostał jej dłużny i w momencie, kiedy ona chciała rozwinąć skrzydła na polu zawodowym, stanął na wysokości zadania.

– Pochwalę się, bo trochę się też do tego przyczyniłem i wymagało to też wyrzeczeń. Musiałem włożyć dumę do kieszeni i pogodzić się z tym, że ona ma postawione wysoko swoje cele zawodowe i realizuje je. Ale to jest piękne. Kupę dni spędziliśmy osobno, żona na kursach, a ja z dzieciakami w domu, natomiast ja się czuję dobrze w roli kura domowego i czuję się z tym dumny – mówi.

W opinii sportowca żona jak najbardziej zasłużyła na ten tytuł, bo nie dość, że ma duże zdolności, to również jest bardzo pracowita.

– Ona ma ogromny talent, duże artystyczne umiejętności, ale to też są godziny ćwiczeń w domu, na kliencie. To jest tak jak w prawdziwym sporcie, trening nigdy się nie kończy. Ale fajnie mieć cel, który ciągle przesuwa cię do przodu. Makijaż permanentny wymaga bardzo dużej inwestycji początkowej, żeby się wyszkolić, nauczyć wszystkich arkanów – mówi.

Adam Kszczot przyznaje, że często obserwuje żonę podczas pracy i dzięki temu poznał już wiele zasad udanego makijażu permanentnego.

– Dzięki żonie to ja się nawet wybitnie dobrze na tym znam. Zawsze wszystko mamy omówione, bo mamy tę przyjemność, że dużo ze sobą rozmawiamy, dzielimy się też ze sobą pasjami, sekretami i to jest chyba nasz sekret długoletniego związku. Trochę za sobą murem stajemy, mimo że nie zawsze jest cukierkowo, bo my się czasem też pokłócimy, owszem, ale gdyby nie to, to nie byłoby ciekawie, tylko byłoby nudno – dodaje.

Adama Kszczota można oglądać w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” na antenie TVN-u w każdą środę o godz. 20.50.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Transport

Polska drugim największym rynkiem dla Mercedesa-Maybacha w Europie. Liczba zamówień na nowego kabrioleta SL 680 wskazuje na duże zainteresowanie klientów

W Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się polska premiera najnowszego modelu Mercedes-Maybach – SL 680 Monogram Series. To najbardziej sportowy Maybach w historii. – Liczba zamówień składanych w systemie wskazuje, że premierowe auto cieszy się dużym zainteresowaniem klientów – podkreślają przedstawiciele marki. Polska jest drugim największym rynkiem dla luksusowych samochodów Maybacha w Europie.

Handel

Polacy przerzucają się na piwa bezalkoholowe. Segment rośnie o 17 proc., podczas gdy cały rynek piwa się kurczy

Rynek piwa skurczył się w 2024 roku o prawie 2 proc. To m.in. efekt wzrostu średniej ceny tego alkoholu, która jest dziś o ponad 40 proc. wyższa niż w 2019 roku. Na tle rynku zdecydowanie wyróżnia się segment bezalkoholowy, który wolumenowo i wartościowo rośnie o ok. 17 proc. w ujęciu rocznym. – Ten segment, wart 1,7 mld zł, jest nadzieją na poprawę wyników branży piwowarskiej – ocenia Igor Tikhonov, prezes Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie. I podkreśla, że rynek pozostaje pod presją rosnących kosztów produkcji i zmian legislacyjnych.