Newsy

Anna Bałoń: Już pierwsze dziewczyny po moim kursie modelingu chodzą po wybiegach

2013-10-08  |  11:15

Anna Bałoń uczy początkujące modelki tajników zawodu. Oczywiście nie robi tego sama. Poza uczestniczką Top Model, szkolenia prowadzi cały sztab specjalistów. Już widać pierwsze efekty. Dziewczyny, które skończyły kurs zaczynają pracować w modelingu.

Uczymy młode modelki i dziewczyny, jak pozować, jak chodzić po wybiegu, jak się ubierać, jak dobierać stylizacje do swojego typu sylwetki, do typu urody. Jak się malować, jak dobrać idealny makijaż do twarzy, jak się czesać – wylicza Bałoń i zastrzega, że nie tylko ona uczy początkujące modelki. Pomaga jej w tym sztab specjalistów.

Dziewczyny uczą się także odpowiedniego zachowania na castingach. Tak, żeby mogły je wygrywać.

Jest kurs autoprezentacji, czyli dziewczyny dowiadują się, jak się zachowywać, żeby przejść casting z sukcesem. Co zrobić, czego nie robić, jakie są wpadki modelek – opowiada Bałoń agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Dziewczyny uczą się też elementów prawnych. Modelki nie zawsze zdają sobie sprawę ze wszystkich rzeczy, które mogą być zawarte w umowach.

–  Mamy tutaj grono specjalistów, którzy naprawdę dużo przekazują modelkom i dziewczyny wychodzą zadowolone i odmienione. Zauważyłam, że po kursie są dużo pewniejsze siebie, robią więcej sesji, bardziej działają w modelingu, już niektóre dziewczyny ode mnie chodzą w pokazach –  chwali się Bałoń.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner Serwisu Zdrowie

Viatris

Żywienie

Gwiazdy

Enej: Wielkanoc musi być w rodzinnym gronie. Nie jesteśmy fanami wyjazdów do hoteli, żeby spędzać święta z obcymi ludźmi

Muzycy zespołu Enej przyznają, że lubią i celebrują święta, dlatego cieszą się na nadchodzącą Wielkanoc. Zamierzają wtedy zwolnić tempo, odłożyć na bok pracę i poświęcić czas rodzinie. Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha zdradzają, że ich popisowym, a jednocześnie ulubionym świątecznym przysmakiem jest sałatka jarzynowa. Sami też z przyjemnością ją przygotowują.

Konsument

Poczucie bycia autentycznym w mediach społecznościowych wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne młodych ludzi. Autentyczność w prawdziwym życiu nie ma takiego znaczenia

Studenci, którzy postrzegają siebie jako autentycznych w mediach społecznościowych, są mniej zestresowani i cieszą się lepszym zdrowiem psychicznym, niż ci, którzy na platformach posługują się wizerunkiem wykreowanym. Autentyczność w rzeczywistym świecie nie ma jednak takiego wpływu na dobrostan psychiczny. Takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez naukowców z USA we współpracy z polskimi i niemieckimi kolegami. Badacze przyjrzeli się też różnicom między tymi zależnościami badanymi u pokolenia Z i pokoleń wcześniejszych. Z ich obserwacji wynika, że „zetki” uważają siebie za bardziej autentycznych w mediach społecznościowych niż starsi uczestnicy badania.