Newsy

Barbara Kurdej-Szatan: teraz wszystko jest modne i wszystko można ze sobą łączyć

2018-05-22  |  06:22

Aktorka ufa swojemu modowemu gustowi, a z pomocy stylistów korzysta sporadycznie. By w każdej sytuacji czuć się komfortowo, najczęściej wybiera proste, skromne i wygodne stylizacje. Do ich skomponowania używa klasycznych elementów garderoby, które dobrze sprawdzają się w różnych zestawieniach. Jeśli jednak chodzi o dobór garderoby, to nie stawia na ilość, tylko na jakość i przede wszystkim ceni sobie ubrania o klasycznych formach, wykonane z dobrych materiałów.

Dzięki swej doskonałej sylwetce Barbara Kurdej-Szatan doskonale prezentuje się zarówno w eleganckich, wieczorowych kreacjach i dobrze skrojonych garniturach, jak i w kusych dżinsowych szortach czy wzorzystych sukienkach. Aktorka podkreśla, że przy wyborze ubrań nie traci zdrowego rozsądku. Kupuje tylko to, co jej się podoba, niezależnie od tego, czy jest to zgodne z aktualnymi trendami z wybiegów, czy też nie. Dzięki temu jej szafa nie jest przeładowana, za to zawsze można w niej znaleźć coś pasującego do danej okazji.

– Raczej wybieram to, w czym się dobrze czuję i dobrze wyglądam. Teraz akurat mamy takie czasy, że wszystko jest modne i wszystko można ze sobą łączyć i to jest duży plus. Czasem mam fazy na jakiś kolor,  ale generalnie ubieram się tak, jak mam ochotę. Na przykład latem bardzo lubię sukienki, zarówno te bardzo długie, zwiewne, jak i na specjalne okazje, jakieś bardziej sexy – mówi agencji Newseria Barbara Kurdej-Szatan, aktorka.

Barbara Kurdej-Szatan podkreśla, że nie każda część jej garderoby musi mieć metkę znanego projektanta. Jej zdaniem, by dobrze wyglądać, nie trzeba wydawać dużych pieniędzy. Wszystko jest kwestią gustu. Czasem chociażby w sieciówce czy w jakimś niewielkim butiku można znaleźć coś interesującego niemal za grosze. Przygotowując się na oficjalne wyjścia, aktorka czasem zdaje się na swoją intuicję, a gdy ta nic nie podpowiada – konsultuje się z fachowcami.

– Czasem korzystam z pomocy Kasi Miśkowiec, mojej znajomej stylistki. Z kolei na planach zdjęciowych, w serialu, filmie czy w teatrze jest kostiumograf, ale na planach zdjęciowych czy w reklamie zawsze są zatrudnieni odpowiedni styliści. Współpracuję z różnymi wspaniałymi osobami – mówi Barbara Kurdej-Szatan.

Kurdej-Szatan przyznaje, że za pośrednictwem mediów i portali społecznościowych śledziła kulisy Festiwalu Filmowego w Cannes i podziwiała piękne kreacje. Zdradza też, że marzy o tym, by kiedyś znaleźć się w tamtym miejscu.

– Myślę, że to jest marzenie każdej kobiety, żeby w pięknej sukni przejść po czerwonym dywanie na tak wspaniałej uroczystości. Bardzo się cieszę, że mamy tam swoją polską reprezentację, nasze piękne kobiety wyglądały wspaniale – mówi Barbara Kurdej-Szatan.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy

Gospodyni „Pytania na śniadanie” bardzo ceni sobie to, że w porannym formacie nie trzeba przyjmować sztywnej pozy i karmić widza sztucznym uśmiechem, tylko można zachowywać się spontanicznie i naturalnie. Jak zapewnia, ona sama przed kamerami nie ukrywa emocji, czasem się wzrusza, a innym razem śmieje do łez. Zdaniem Beaty Tadli widzowie wyczują każdy fałsz, dlatego nie warto udawać i posługiwać się maskami. Trzeba być szczerym i otwartym. Ważna jest przy tym nić porozumienia ze swoim partnerem ekranowym, bo wtedy można sobie pozwolić na więcej.

Uroda

Wiktor Dyduła: W listopadzie wąsy są szczególnym symbolem dbania o zdrowie. Ale na nowy rok może je już zgolę

Co prawda charakterystyczny wąs od dłuższego czasu jest jego znakiem rozpoznawczym, ale wokalista nie chce się przywiązywać do takiego image’u. Już nawet był bliski zmiany, jednak postanowił jeszcze się wstrzymać, chociażby ze względu na to, że trwa listopad, który jest miesiącem solidarności z mężczyznami walczącymi z rakiem prostaty i rakiem jąder. Artyści, dziennikarze i sportowcy zapuszczają w tym czasie wąsy i tym samym zachęcają do badań profilaktycznych.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.