Newsy

Barbara Kurdej-Szatan: W tym roku w swoim domu organizuję święta dla całej rodziny. Z kolei na sylwestra jedziemy na narty w Alpy

2023-12-21  |  06:26

W tym roku na święta aktorka zaprasza do siebie całą rodzinę, która mieszka w różnych częściach kraju. Będzie więc okazja do spędzenia ze sobą kilku dni, biesiadowania przy suto zastawionym stole i śpiewania kolęd. Barbara Kurdej-Szatan przyznaje, że już nie może się doczekać tych wyjątkowych chwil. Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się także końcówka roku.

Przed aktorką sporo pracy, bo tym razem duże, rodzinne, świąteczne spotkanie planowane jest w jej domu. Musi więc zadbać o odpowiednie menu, okolicznościowe dekoracje i wyjątkową atmosferę. Zmęczenie zrekompensuje jednak radość z tego, że wszyscy krewni będą mogli zasiąść do wieczerzy wigilijnej przy jednym stole.

– Święta oczywiście będą w gronie rodziny. Jak zawsze się cieszę, bo po prostu możemy się spotkać z całą naszą rodziną, która jest rozsiana po Polsce, i cudownie spędzić czas. W tym roku właśnie ja organizuję święta – mówi Barbara Kurdej-Szatan.

Zazwyczaj tuż po świętach aktorka musiała wracać do obowiązków zawodowych. Często występowała bowiem na imprezach sylwestrowych, które były poprzedzone kilkudniowymi próbami. W tym roku dała sobie jednak czas na odpoczynek.

– Każde święta zawsze spędzamy rodzinnie, natomiast sylwestry często miałam pracujące, ale w tym roku jedziemy na narty, z czego się bardzo cieszę. W Alpy zresztą, o których marzyłam, bo nigdy nie byłam na nartach w Alpach, zawsze byłam tylko w Polsce i w Czechach, a nigdy właśnie na przykład w Austrii czy we Włoszech – dodaje.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Nieprawidłowe postrzeganie masy ciała może być przekazywane pokoleniowo. Ważne jest budowanie zdrowych nawyków na poziomie rodziny

Rodzice przekazują swojemu potomstwu własne lęki, w tym te dotyczące postrzegania własnego ciała – mówią psychodietetycy. Przez naśladownictwo dzieci uczą się też nieprawidłowych nawyków żywieniowych, takich jak na przykład kompulsywne objadanie się po niepowodzeniu w stosowaniu restrykcyjnej diety. Eksperci podkreślają, że podstawą profilaktyki zaburzeń odżywiania jest uświadamianie dzieci na temat zdrowych nawyków. Zachęcają do wspólnych zakupów i przygotowywania razem posiłków. Ostrzegają również przed fat shamingiem, którego konsekwencje mogą towarzyszyć dziecku również w dorosłości.

Gwiazdy

Cezary Pazura: Siatkówka to nasz sport narodowy, bo naprawdę nam wychodzi. Podczas studiów byłem mistrzem w tej dyscyplinie

Aktor przyznaje, że jest wielkim pasjonatem siatkówki, stara się oglądać wszystkie rozgrywki reprezentacji i czuje ogromną satysfakcję oraz dumę, kiedy nasi zawodnicy wygrywają kolejne mecze. Podczas studiów Cezary Pazura sam zdobył tytuł najlepiej rozgrywającego turnieju, dobrze więc wie, jakich emocji dostarcza sport i rywalizacja. Z całych sił zachęca więc swoje dzieci do aktywności fizycznej, by znalazły ulubioną dyscyplinę i trenowały.