Newsy

Dawid Kwiatkowski: Zdarzyło mi się tańczyć przy disco polo. Na takich imprezach jak sylwester słucha się wszystkiego, zwłaszcza po kilku głębszych

2018-12-19  |  06:50

Muzyk zapewnia, że na „Sylwestra Marzeń” do Zakopanego szykuje dla swoich fanów kilka niespodzianek. Na razie nie chce zdradzać szczegółów, ale niewykluczone, że zaprezentuje tam własną interpretację popularnego przeboju. Wokalista cieszy się, że wraz z widzami Dwójki spędzi swoje urodziny i nie ukrywa, że zamierza się dobrze bawić, również w rytmach disco polo.

Sylwestrowa impreza TVP już po raz trzeci zostanie zorganizowana w zimowej stolicy Polski. Dawid Kwiatkowski natomiast pierwszy raz wystąpi na scenie pod Giewontem.

– Na sylwestra w Zakopanem przygotowuję swoje największe hity, wśród nich znajdzie się na pewno mój największy hit „Jesteś”, który w tym roku podbijał stacje radiowe, no i niespodzianki. Chciałbym zachęcić ludzi, żeby oglądali tego sylwestra – mówi agencji Newseria Dawid Kwiatkowski, wokalista.

Podczas „Sylwestra marzeń” z Dwójką wystąpią artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne, wśród nich Sylwia Grzeszczak, Margaret, Marcin Miller, Sławomir, Zenon Martyniuk, Ricchi e Poveri oraz duet Al Bano i Romina Power.

– To jest dobry ruch, żeby ta muzyka była różna podczas takiego koncertu sylwestrowego. Myślę, że na imprezach sylwestrowych słucha się wszystkiego, to już nie jest ważne, zwłaszcza po kilku głębszych, więc bardzo fajnie, że jest młode pokolenie – tutaj się podpisuję – i takie, które na scenie jest już kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat, bardzo mnie to cieszy. Będziemy się bawić. Myślę, że tutaj pokolenie nie ma znaczenia i na scenie będzie jedna wielka zabawa – mówi Dawid Kwiatkowski.

W sezonie letnim Kwiatkowski często występuje również na okolicznościowych festynach, dożynkach i gminnych świętach. Niejednokrotnie miał więc już okazję stanąć na jednej scenie z artystami reprezentującymi muzykę disco polo. Nie ukrywa też, że i jemu zdarzyło się dobrze bawić przy takich rytmach.

– Zdarzyło mi się tańczyć przy disco polo. Jestem zdania, że kiedy słuchasz piosenki i pojawia ci się uśmiech na twarzy, nie ważne z jakiego powodu, czy ci się podoba piosenka, czy po prostu jest to dla ciebie zabawne, to oczywiście uśmiechaj się i nic nie mam tak naprawdę do disco polo. Super, bardzo się cieszę, to są królowie polskiej muzyki – mówi Dawid Kwiatkowski.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy

Gospodyni „Pytania na śniadanie” bardzo ceni sobie to, że w porannym formacie nie trzeba przyjmować sztywnej pozy i karmić widza sztucznym uśmiechem, tylko można zachowywać się spontanicznie i naturalnie. Jak zapewnia, ona sama przed kamerami nie ukrywa emocji, czasem się wzrusza, a innym razem śmieje do łez. Zdaniem Beaty Tadli widzowie wyczują każdy fałsz, dlatego nie warto udawać i posługiwać się maskami. Trzeba być szczerym i otwartym. Ważna jest przy tym nić porozumienia ze swoim partnerem ekranowym, bo wtedy można sobie pozwolić na więcej.

Uroda

Wiktor Dyduła: W listopadzie wąsy są szczególnym symbolem dbania o zdrowie. Ale na nowy rok może je już zgolę

Co prawda charakterystyczny wąs od dłuższego czasu jest jego znakiem rozpoznawczym, ale wokalista nie chce się przywiązywać do takiego image’u. Już nawet był bliski zmiany, jednak postanowił jeszcze się wstrzymać, chociażby ze względu na to, że trwa listopad, który jest miesiącem solidarności z mężczyznami walczącymi z rakiem prostaty i rakiem jąder. Artyści, dziennikarze i sportowcy zapuszczają w tym czasie wąsy i tym samym zachęcają do badań profilaktycznych.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.