Newsy

Gwiazdy nie ulegają sezonowym trendom. Z bieżących kolekcji wybierają tylko to, co odpowiada ich gustom

2015-11-09  |  06:55
Mówi:Monika Olejnik, dziennikarka

Sara Boruc, blogerka modowa, prezenterka

Ines Mannei

Magdalena Różczka, aktorka

  • MP4
  • Polskie gwiazdy nie podążają ślepo za sezonowymi trendami. Wybierają z nowych kolekcji tylko to, co najbardziej odpowiada im gustom i łączą z ubraniami z poprzednich lat. Monika Olejnik i Sara Boruc lubią oryginalne stylizacje nie tylko na duże imprezy, Magdalena Różczka na co dzień preferuje natomiast dżinsy i dresowe bluzy. 

    Monika Olejnik uchodzi za jedną z najlepiej ubranych polskich dziennikarek. Gwiazda „Kropki nad i” lubi ubrania znanych projektantów i markowe buty. Nawet na co dzień chętnie wybiera nieszablonowe stylizacje. Na dużych galach często pokazuje się w wyjątkowo oryginalnych kreacjach, często nieodpowiadającym sezonowym trendom.

    – W mojej szafie są różne rzeczy, ale nie muszą być z tegorocznych trendów. Czasami wyciągam rzeczy stare, łączę z nowymi. Nie przywiązuję się do trendów mówi Monika Olejnik agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

    W przeciwieństwie do gwiazdy TVN Magdalena Różczka na co dzień nie przywiązuje wagi do stroju. Najczęściej wkłada dżinsy i dresowe bluzy. Ubrania od projektantów wkłada tylko na wielkie wyjścia.

    – To jest tak, że stylizuje mnie Marta Wolniak, która po prostu przynosi mi coś pięknego i to zawsze jest w punkt i wtedy się tak ubieram mówi Magdalena Różczka.

    Sara Boruc znana jest z zamiłowania do luksusowych marek. Nie waha się wydać ponad 20 tys. zł na torebkę Chanel, a większość stylizacji, które prezentuje na swoim blogu, składa się z markowych ubrań. Blogerka chętnie czerpie z sezonowych trendów tego lata często pokazywała się w ubraniach w bardzo modnym stylu boho. Ma też swoje ulubione typy z kolekcji jesiennych.

    – Bardzo podobają mi się duże swetry i jakieś delikatne spódniczki koronkowe. Podobają mi się lakierowane buty, ogólnie moda na skórę lakierowaną jest w moim stylu – mówi Sara Boruc.

    Siostra Sary Boruc – Ines Mannei, z którą żona piłkarza prowadzi blog modowy, z jesienno-zimowych trendów preferuje natomiast buty w stylu lat 70.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Media

    Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny

    Nowy juror w programie „Must Be the Music” podkreśla, że ta rola jest dla niego niezwykłą przygodą, bo dzięki niej nie tylko może odkrywać młode talenty, ale także nieznane dotąd aspekty swojej kariery artystycznej. Ocenianie uczestników nie jest prostą sprawą, ale Sebastian Karpiel-Bułecka nie chce nikomu dawać złudnych nadziei i chwalić kogoś tylko po to, żeby nie zrobić mu przykrości. Wokalista wychodzi z założenia, że jeśli ktoś decyduje się na udział w tym programie, to musi być przygotowany na każdą ocenę, nawet tę najbardziej surową.

    Prawo

    Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów

    Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.

    Ochrona środowiska

    Futra z negatywnym wpływem na środowisko na każdym etapie produkcji. Wiąże się z 400-krotnie większym zużyciem wody niż poliestru

    Biznes futrzarski ma negatywny wpływ na środowisko naturalne – podkreślają eksperci Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Hodowle powodują zatrucie wód i gleb oraz są zagrożeniem dla bioróżnorodności. Z kolei produkcja futra z norek, lisów i jenotów generuje znacznie większe niż bawełna czy poliester emisje gazów cieplarnianych, zużycie wody i zanieczyszczenie wody. 25 listopada obchodzimy Dzień bez Futra, który ma zwrócić uwagę na cierpienie zwierząt hodowanych na potrzeby przemysłu futrzarskiego oraz promować etyczne i ekologiczne wybory w modzie.