Newsy

Julia Wróblewska planuje studia aktorskie. Chce połączyć dwa kierunki

2018-02-02  |  06:32

Aktorka zamierza w tym roku zacząć studia. Chce zdawać na dwa kierunki: aktorstwo oraz iberystykę, i nie ograniczać się do warszawskich uczelni. Nie wyklucza też, że w przypadku sukcesu podczas rekrutacji zdecyduje się zarówno na studia dziennie, jak i zaoczne.

Julia Wróblewska w 2017 roku skończyła liceum i z bardzo dobrym wynikiem zdała egzaminy maturalne. Nie zdecydowała się jednak na studia ze względu na ciekawą propozycję zawodową, jaką wówczas otrzymała. Tej jesieni zamierza jednak to zmienić. Wiosną chce walczyć o indeks na dwóch kierunkach studiów.

– Chcę się dostać na iberystykę, ale będę też próbowała dostać się do szkoły teatralnej, do różnych miast – mówi Julia Wróblewska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Język i kultura Hiszpanii od dawna są jej wielką pasją. Sukcesywnie uczy się hiszpańskiego, język ten zdawała również podczas ustnego egzaminu maturalnego. Aktorka nie ukrywa jednak, że jej największym marzeniem są studia aktorskie i te będą priorytetem, jeśli dostanie się na oba wybrane kierunki.

– Na pewno wybiorę szkołę teatralną, a być może iberystykę wezmę jako studia zaoczne – mówi Julia Wróblewska.

Gwiazda serialu „M jak miłość” ma również kilka innych pomysł na przyszłość zawodową. Niedawno postanowiła podbić internet i wraz z modelem i blogerem Mariuszem Sikorskim, znanym pod pseudonimem Kosper, założyła kanał na platformie YouTube. Ich wspólne przedsięwzięcie o nazwie „Tyjemy” poświęcone jest jedzeniu.

– Zobaczymy, jak pójdzie nam z prowadzeniem. Próbujemy różnych rzeczy z różnych państw, opisujemy je, oceniamy – mówi Julia Wróblewska.

Aktorka jest zadowolona z efektu, jaki jej i Kosperowi udało się dotychczas osiągnąć. Już robi także kolejne plany dotyczące rozwoju ich wspólnego kanału internetowego.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.