Newsy

Mister 2019: Chciałbym zostać trenerem w „Tańcu z Gwiazdami”. Chcę wykorzystać swoją popularność w show-biznesie

2020-01-03  |  05:55

Daniel Borzewski zapewnia, że chciałby pożytecznie wykorzystać tytuł Mistera Polski. Dlatego oprócz sesji zdjęciowych, pokazów mody i eventów zamierza także rozwijać swoją taneczną pasję. Teraz interesuje go przede wszystkim taniec towarzyski, choćby dlatego, że marzy o tym, by zostać trenerem w „Tańcu z gwiazdami”. Zależy mu też na tym, by dać innym możliwość rozwijania swoich pasji, bo dobrze wie, że nie każdy ma do tego odpowiednie zaplecze finansowe.

Daniel Borzewski mówi, że zaczyna pracować nad tym, by odpowiednio wykorzystać wygraną w konkursie Mister Polski. Jego asem w rękawie jest taniec. Na co dzień współpracuje z grupą Volt Agustina Egurroli. Teraz zależy mu na tym, by tytuł Mistera był narzędziem do jego rozwoju jako tancerza i pomógł mu zaistnieć jako artyście.

– Traktuję ten tytuł jako narzędzie, choć wiem, że to nie jest stuprocentowa droga do kariery. Do mnie należy to, by dobrze to wykorzystać, dobrze działać, żeby ją zrobić. Chciałbym więc ten tytuł Mistera Polski połączyć z tańcem i tym się wyróżnić. Chcę być tańczącym misterem, takiego mistera jeszcze nie mieliśmy – mówi agencji Newseria Daniel Borzewski, Mister Polski 2019.

Borzewski zamierza więc zainwestować w dalszą naukę tańca. Nie tylko chce doskonalić umiejętności, które już posiada, ale także sprawdzić się w nowych stylach,  a nawet wziąć udział w popularnym programie tanecznym.

– Na co dzień tańczę hip-hop, taniec komercyjny i jak najbardziej chcę w tym działać. Ale bardzo amatorsko tańczę też taniec towarzyski, więc pomyślałem sobie, że mógłbym to rozwinąć, zrobić jakąś klasę, pójść na jakiś kurs, bo nie ukrywam, skoro otwierają mi się różne drogi, to mógłbym zostać trenerem w „Tańcu z Gwiazdami”. Tylko oczywiście do tego potrzebuję umiejętności tańca towarzyskiego. Myślę, że to jest dobry czas, żeby wykorzystać swoją popularność w show-biznesie – mówi Daniel Borzewski.

Mister podkreśla, że chciałby dobrze wykorzystać swoje „pięć minut”. Chodzi mu przede wszystkim o to, by udowodnić innym, że warto w życiu walczyć o swoje nawet najbardziej odważne marzenia, rozwijać pasje i nie bać się wyzwań.

– Stałem się bardziej rozpoznawalny i tę popularność chcę wykorzystać w mądry sposób. Chcę na swoim przykładzie pokazać, przede wszystkim dzieciom, że warto rozwijać swoje pasje, chcę również pomóc takim osobom, bo wiadomo, że nie wszystkich stać, nie wszyscy mogą ot tak to zrobić. Ja wiem, jak to wygląda od początku, wiem, co trzeba zrobić i chciałbym również podjąć się różnych inicjatyw, które pomogą dzieciom przede wszystkim znaleźć swoją drogę, swoją pasję i pomóc im to rozwinąć – mówi Daniel Borzewski.

Mister Polski 2019 zaangażował się już w akcje charytatywne, m.in. w „Szlachetną Paczkę” i „Podaruj Marzenie”. Wierzy, że podobnych inicjatyw będzie więcej, nie tylko w okresie przedświątecznym.

– To są pierwsze kroki do tego, żeby zaangażować się w coś mojego, w coś bardziej konkretnego, zrobić warsztaty czy zbiórkę dla dzieci, które nie mogą rozwinąć swojej pasji ze względu na sytuację w domu, na sytuację finansową. Myślę, że małymi krokami mogę tutaj pomóc – mówi Daniel Borzewski.

Nowy Mister Polski będzie musiał teraz poszerzyć swój zawodowy grafik o nowe obowiązki.

– Codzienność codziennością, czyli dalej trenuję i tańczę, ale oczywiście doszły też dodatkowe obowiązki typu eventy, akcje charytatywne, działanie w show-biznesie. Tego się trzymam i też chcę to wykorzystać. Do tego sesje zdjęciowe, pokazy mody. Moja codzienność troszkę się zmieniła, ale mam zdrowy rozsądek – mówi Daniel Borzewski.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny

Nowy juror w programie „Must Be the Music” podkreśla, że ta rola jest dla niego niezwykłą przygodą, bo dzięki niej nie tylko może odkrywać młode talenty, ale także nieznane dotąd aspekty swojej kariery artystycznej. Ocenianie uczestników nie jest prostą sprawą, ale Sebastian Karpiel-Bułecka nie chce nikomu dawać złudnych nadziei i chwalić kogoś tylko po to, żeby nie zrobić mu przykrości. Wokalista wychodzi z założenia, że jeśli ktoś decyduje się na udział w tym programie, to musi być przygotowany na każdą ocenę, nawet tę najbardziej surową.

Prawo

Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów

Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.

Ochrona środowiska

Futra z negatywnym wpływem na środowisko na każdym etapie produkcji. Wiąże się z 400-krotnie większym zużyciem wody niż poliestru

Biznes futrzarski ma negatywny wpływ na środowisko naturalne – podkreślają eksperci Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Hodowle powodują zatrucie wód i gleb oraz są zagrożeniem dla bioróżnorodności. Z kolei produkcja futra z norek, lisów i jenotów generuje znacznie większe niż bawełna czy poliester emisje gazów cieplarnianych, zużycie wody i zanieczyszczenie wody. 25 listopada obchodzimy Dzień bez Futra, który ma zwrócić uwagę na cierpienie zwierząt hodowanych na potrzeby przemysłu futrzarskiego oraz promować etyczne i ekologiczne wybory w modzie.