Newsy

Monika Jarosińska: Wielkanoc to dla mnie szansa na spotkanie z rodziną i przyjaciółmi. W ciągu roku każdy jest zabiegany i ma swoje sprawy

2019-04-16  |  06:31

Wokalistka nie ukrywa, że jest minimalistką w kwestii przygotowań do Wielkanocy. Z reguły nie maluje pisanek i nie przygotowuje okolicznościowych dekoracji, za to stawia na dobre jedzenie i miłą atmosferę. Święta aktorka najchętniej spędza z rodziną lub znajomymi, odpoczywając od bieganiny i codziennych obowiązków.

– Nie przygotowuję się do świąt, okna jeszcze niepomyte – mówi agencji Newseria Lifestyle Monika Jarosińska, aktorka i wokalistka.

Podkreśla, że niekoniecznie lubi gruntowne przedświąteczne porządki takie jak mycie okien czy pastowanie podłóg, ale za to chętnie spędza czas w kuchni.

Tak naprawdę dla mnie jednym z takich ważniejszych dni jest na pewno sobota, ponieważ przygotowuję w kuchni różne specjały. Nie potrafię piec ciast, natomiast uwielbiam gotować, marynować i to naprawdę mi wychodzi fantastycznie – mówi Monika Jarosińska.

Aktorka zdradza też, jaki przysmak króluje na stole podczas wielkanocnego śniadania.

– Jest to święconka, a składniki są mniej więcej takie: boczek drobniutko skrojony, szynka, kiełbasa, oczywiście musi być jajko, sól, pieprz i do tego to wszystko jest zalane sosem chrzanowym. I to się zawsze u nas podawało w pierwszy dzień świąt na śniadanie. I tylko raz w roku, chociaż u nas na śniadanie w Boże Narodzenie również się spożywa tę święconkę, bo to jest bardzo smaczne, trochę kaloryczne, ale co tam, święta są dwa razy w roku, możemy sobie pozwolić – mówi.

Monika Jarosińska przyznaje, że na Wielkanoc raczej nie przygotowuje pisanek, plam i specjalnych dekoracji. Jej zdaniem od okolicznościowej oprawy ważniejsze jest to, z kim spędza się te dni.

– Nie mam takich specjalnie fantastycznych zdolności manualnych, jeśli chodzi o rysowanie, malowanie, dekorowanie. Bardziej mój mąż się takimi rzeczami zajmuje, ale też bardzo minimalistycznie. Dla mnie najważniejsze jest to, że mogę być z moją rodziną, z moim mężem albo z przyjaciółmi tak jak to było rok temu, bo nie mogłam wtedy pojechać na święta wielkanocne na Maltę. W ciągu roku każdy jest zabiegany i ma jakieś swoje sprawy na głowie, a święta są takim momentem, kiedy można się spotkać naprawdę w takim fajnym, bliskim gronie – mówi Monika Jarosińska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.