Newsy

Natalia Kukulska: moje dzieci już poznały tę smutną prawdę, że mikołajem był wujek lub sąsiad

2015-12-24  |  06:55

Wokalistka lubi kultywować bożonarodzeniowe tradycje. Samodzielnie przygotowuje część świątecznych dań – zawsze są to tradycyjne, zapamiętane z dzieciństwa potrawy. Natalia Kukulska żałuje, że w tym roku na święta nie będzie mikołaja. Jej dzieci, Janek i Anna, wiedzą już bowiem od dawna, że w jego rolę wcielał się ktoś z bliskich.

Natalia Kukulska Boże Narodzenie spędza w gronie najbliższej rodziny: męża, dzieci oraz teściów, którzy na tę okazję przyjeżdżają z Poznania. Wokalistka chce, by święta były dla wszystkich czasem spokoju i odpoczynku, dlatego na kilka dni odkłada na bok telefon. Nie wysyła nawet SMS-ów ze świątecznymi życzeniami twierdzi, że zazwyczaj nie ma czasu na układanie życzeń dla każdego znajomego, a nie lubi wysyłać tych samych treści do wszystkich.

– Nie znajduję na to czasu wtedy, kiedy trzeba, a później już jest za późno i myślę, że tak naprawdę chodzi o to, żebyśmy byli razem i w spokoju, więc odpuszczam sobie tradycyjne esemesowanie. Natomiast podobał mi się zwyczaj kartek świątecznych, który niestety już zanika – mówi Natalia Kukulska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Wokalistka twierdzi, że zawsze znajduje czas na przedświąteczne gotowanie. Lubi widzieć na wigilijnym stole przygotowane przez siebie dania, traktuje to także jako element świątecznej tradycji. Niektóre potrawy przygotuje też jej teściowa. W rodzinie Natalii Kukulskiej na świątecznym stole znajdą się tradycyjne polskie dania.

– Święta są dla mnie momentem, kiedy nie eksperymentuję w kuchni, nie robię ryby po tajsku, tylko po polsku, albo z taką tradycją, która mi się kojarzy ze smakami z dzieciństwa. Te potrawy mają to do siebie, że je się raz w roku i wydaje mi się, że dobrze, żeby tak zostało – mówi Natalia Kukulska.

Równie dużo uwagi wokalistka poświęca świątecznym prezentom. Twierdzi, że nie przywiązuje wagi do otrzymywanych upominków, znacznie większe znaczenie ma dla niej bowiem dawanie. Zawsze stara się zaskoczyć obdarowywaną osobę.

– W tym roku u mnie nie będzie świętych mikołajów, którzy będą udawać prawdziwych, żeby dzieci miały tę radość, bo już dawno odkryły tę smutną prawdę, że to był sąsiad bądź wujek, bądź ktoś bliski – mówi Natalia Kukulska.

Gwiazda uważa, że gdy naprawdę zna się bliską osobę, nie trudno się domyślić, jaki prezent sprawi jej największą radość. Dla Natalii Kukulskiej liczy się przede wszystkim ciekawy pomysł na upominek.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.