Newsy

Piotr Cyrwus: Reżyserii trzeba się poświęcić. Jest odpowiedzialna i czasochłonna

2019-12-18  |  06:21

Aktor znany z ról serialowych i teatralnych ostatnio wyreżyserował także spektakl „Emigranci”. Twierdzi, że praca reżysera jest niezwykle odpowiedzialnym i czasochłonnym zajęciem. Choć nie był to jego reżyserski debiut, przyznaje, że aktorstwo pociąga go nieco bardziej. Obecnie gra w serialach telewizyjnych i spełnia się na różnych zawodowych polach.  

– Wyreżyserowałem już „Małego Księcia” i „Tango” Mrożka. W zasadzie reżyserowałem już także „Emigrantów”, ale teraz także „Zabawę”. Często wracam do tej formy, nie mam jednak czasu na reżyserię. Temu naprawdę trzeba się poświęcić, aktorstwo bardziej mnie pasjonuje – mówi agencji Newseria Lifestyle aktor.

Reżyser to osoba, która odpowiada za całokształt dzieła scenicznego. Piotr Cyrwus tłumaczy, że praca tego typu polega na ciągłej odpowiedzialności za aktorów oraz efekt końcowy. Aby spektakl okazał się sukcesem, należy włożyć w niego dużo wysiłku i sporo czasu.

– Do reżyserii trzeba się przygotować, to inny rodzaj odpowiedzialności. Jest się odpowiedzialnym za to, co proponuje się aktorom i również za nich. Na to trzeba mieć czas, jak na wszystkie relacje w życiu, rodzinne, artystyczne – dodaje aktor.

Piotr Cyrwus obecnie gra również w kilku serialach telewizyjnych. Dużo podróżuje, ponieważ plany zdjęciowe każdego z nich są od siebie oddalone. Aktor przyznaje, że postacie, w które się wciela, są niezwykle ciekawe.

– Teraz, kiedy skończyłem współpracę z Teatrem Polskim, znowu zaczęły się seriale. Nie biorę już głównych ról, ale gram we Wrocławiu, w Krakowie i w Warszawie bardzo ciekawe role, które mnie interesują – tłumaczy.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny

Nowy juror w programie „Must Be the Music” podkreśla, że ta rola jest dla niego niezwykłą przygodą, bo dzięki niej nie tylko może odkrywać młode talenty, ale także nieznane dotąd aspekty swojej kariery artystycznej. Ocenianie uczestników nie jest prostą sprawą, ale Sebastian Karpiel-Bułecka nie chce nikomu dawać złudnych nadziei i chwalić kogoś tylko po to, żeby nie zrobić mu przykrości. Wokalista wychodzi z założenia, że jeśli ktoś decyduje się na udział w tym programie, to musi być przygotowany na każdą ocenę, nawet tę najbardziej surową.

Prawo

Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów

Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.

Ochrona środowiska

Futra z negatywnym wpływem na środowisko na każdym etapie produkcji. Wiąże się z 400-krotnie większym zużyciem wody niż poliestru

Biznes futrzarski ma negatywny wpływ na środowisko naturalne – podkreślają eksperci Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Hodowle powodują zatrucie wód i gleb oraz są zagrożeniem dla bioróżnorodności. Z kolei produkcja futra z norek, lisów i jenotów generuje znacznie większe niż bawełna czy poliester emisje gazów cieplarnianych, zużycie wody i zanieczyszczenie wody. 25 listopada obchodzimy Dzień bez Futra, który ma zwrócić uwagę na cierpienie zwierząt hodowanych na potrzeby przemysłu futrzarskiego oraz promować etyczne i ekologiczne wybory w modzie.