Mówi: | Konrad Jażdżyk, basista Felivers Miłosz Fergiński , gitarzysta Felivers Wojciech Fortuna, perkusista Felivers Piotr Zborowski, wokalista Felivers Piotr Cody Dąbrowski, gitarzysta Felivers |
Polski boysband Felivers nagrał cover utworu „I don’t care”. Justin Bieber i Ed Sheeran to dla nas ogromne inspiracje. Nie mogliśmy przepuścić takiej okazji
Członkowie zespołu Felivers tłumaczą, że nie mogli przejść obojętnie obok takiej muzycznej perełki jak utwór „I don’t care” Eda Sheerana i Justina Biebera. Już sama zapowiedź tego kawałka zainspirowała ich do stworzenia coveru. Po 24 godzinach od publikacji oryginału muzycy zaproponowali słuchaczom swoją wersję piosenki – w dodatku po polsku. Ich aranżacja i tłumaczenie szybko przypadły do gustu słuchaczom.
Pierwszy wspólny hit Eda Sheerana i Justina Biebera „Love Yourself” ukazał się pod koniec 2015 roku. Przebój zgarnął dwie nominacje do Grammy. Teraz artyści przygotowali dla swoich fanów kolejną niespodziankę. W sieci właśnie pojawił się ich nowy utwór „I don’t care”. W ciągu 3 dni zanotował blisko 25 milionów odtworzeń. Za produkcję piosenki odpowiadają jedni z najpopularniejszych producentów w świecie muzyki: Max Martin, Shellback i Fred.
– Taka kolaboracja jak Justin Bieber i Ed Sheeran nie zdarza się codziennie. Uznaliśmy, że nie możemy takiej okazji po prostu przepuścić. Absolutnie mi się wydaje, że „I don’t care” będzie hitem na skalę światową – mówi agencji Newseria Lifestyle Piotr Zborowski, wokalista Felivers.
– Justin Bieber i Ed Sheeran to dla nas ogromne inspiracje. Cover Justina Biebera graliśmy w poprzednim roku na naszej trasie, Ed Sheeran jest po prostu geniuszem w pisaniu hitów i jest do dla nas ogromny autorytet, jeśli chodzi o tworzenie muzyki – mówi Konrad Jażdżyk, basista Felivers.
Dlatego też członkowie zespołu Felivers postanowili natychmiast zareagować na utwór tego znakomitego duetu i zaproponować swoją wersję piosenki.
– To u nas naturalne, że nie lubimy siedzieć w miejscu i chcemy brać się od razu do roboty. I tak oto właśnie w 24 godziny powstał cover „I don’t care” Justin Bieber i Ed Sheeran – mówi Miłosz Fergiński , gitarzysta Felivers.
– Dzień wcześniej były zapowiedzi i już na ich podstawie próbowaliśmy coś tworzyć, jakiś pierwszy beat, jakieś melodie, w ogóle tak się wszystko to w sumie zaczęło – mówi Wojciech Fortuna, perkusista Felivers.
– Poprzedniego dnia zobaczyliśmy, że o szóstej rano jest premiera. Nastawiliśmy więc wszyscy budziki na szóstą rano i zaraz po przesłuchaniu piosenki pojechaliśmy po prostu do studia wgrywać wszystko – mówi Konrad Jażdżyk.
Choć czasu było niewiele, to młodzi artyści nie poszli na łatwiznę. Wykazali się nie lada finezją i wyczuciem. Stworzyli cover w tłumaczeniu, a co najważniejsze – wszystko idealnie wypośrodkowali. Co prawda zachowują pierwotny charakter piosenki Eda Sheerana i Justina Biebera, ale nie kopiują wiernie oryginału. Nie narzucają też nachalnie swojego stylu, a zarazem w umiejętny sposób przemycają stworzoną przez siebie aranżację.
– Odnośnie do tego tekstu po polsku też była bardzo spontaniczna decyzja, ponieważ mieliśmy w pierwszej chwili robić wersję angielską, normalnie „I don’t care” po angielsku, ale rano zdecydowaliśmy, że może coś ciekawszego i w pół godziny powstał tekst po polsku i nagraliśmy to jak najszybciej – mówi Piotr Zborowski.
Polską wersję utworu obejrzało już ponad 20 tys. osób. Pod nagraniem pojawiło się wiele pozytywnych opinii.
– Uważamy, że jak na polskie warunki jest to bardzo trudne do osiągnięcia, żeby zyskać aż taką popularność jak Justin Bieber i Ed Sheeran, aczkolwiek uważamy, że nasz wynik, czyli 20 tys. w nieco ponad 24 godziny to jest bardzo dobry wynik i jest dla nas satysfakcjonujący zdecydowanie – mówi Piotr Zborowski.
– Jest to pewnie znak, że ludziom się to po prostu podoba, nas to też cieszy – mówi Piotr Cody Dąbrowski, gitarzysta Felivers.
Czytaj także
- 2024-12-30: Krystian Ochman: Takich utworów jak „Bohemian Rhapsody” czy „Somebody to Love” to ja bym nie dotykał. Generalnie to chcę odejść od coverów i śpiewać swoje utwory
- 2024-09-03: Jessica Mercedes: Mój brat został potrącony na pasach, mimo że miał zielone światło. Była to dla nas strasznie stresująca sytuacja
- 2024-09-11: Jessica Mercedes i Justin Kirschner: Ludzie w Azji są bardzo szczęśliwi i doceniają to, co mają. A w Polsce wciąż na coś narzekamy i jesteśmy niezadowoleni
- 2023-12-28: Joanna Liszowska: Pierwszy raz wystąpię podczas „Sylwestra marzeń z Dwójką” w Zakopanem. Mimo dwudziestoletniego doświadczenia na scenie mam tremę
- 2022-06-21: Smartfony, smartwatche, akcesoria [przebitki]
- 2021-06-07: Don Giovanni w interpretacji Warszawskiej Opery Kameralnej jest wcieleniem Harveya Weinsteina czy Donalda Trumpa. Opera ukazuje bunt kobiet
- 2021-06-16: Dorota Goldpoint przygotowała stroje dla solistów opery „Don Giovanni”. „Czuję się wyróżniona i jestem podekscytowana, że mogłam być częścią tej historii”
- 2021-06-07: Rejestracja aut ciężarowych prawie cztery razy wyższa niż rok temu. To może napędzić nową usługę ich wynajmu długoterminowego
- 2021-05-24: Rynek leasingu w 2021 roku powinien odrobić straty z okresu pandemii. Firmy zwiększają inwestycje w samochody osobowe i użytkowe
- 2021-05-07: W 2022 roku zmienią się zasady urlopu rodzicielskiego. Unijne przepisy wymuszą przebudowę Kodeksu pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.