Newsy

Roksana Węgiel: Nigdy nie myślałam o tym, że będę kiedyś śpiewać. Wcześniej liczył się dla mnie sport, trenowałam judo i akrobatykę

2018-12-28  |  06:26
Mówi:Roksana Węgiel
Funkcja:zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018
  • MP4
  • Wokalistce po tym, jak w pięknym stylu zawojowała Eurowizję Junior, wiele osób zaczęło wróżyć międzynarodową karierę. Artystka przyznaje, że jeszcze kilka lat temu największą pasją jej życia był sport i to jemu poświęcała najwięcej czasu. Uprawiała akrobatykę, trenowała judo oraz tańczyła zarówno hip-hop, jak i taniec towarzyski. Swój talent wokalny odkryła nietypowo – podczas karaoke na obozie judo. Na scenie stanęła, mając 9 lat. Teraz pracuje nad swoim debiutanckim albumem.

    – Nigdy nie myślałam o tym, że będę kiedyś śpiewać, że będę robić coś związanego z muzyką, bo wcześniej angażowałam się bardziej w jakieś sporty, trenowałam judo, akrobatykę, hip-hop, taniec towarzyski. Naprawdę bardzo dużo tego było, ale jakoś od zawsze potrzebowałam aktywności fizycznej, byłam bardzo ruchliwym dzieckiem – mówi agencji Newseria Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018.

    Talent wokalny Roksany Węgiel został odkryty przypadkiem, podczas obozu dla trenujących judo. Po występie otrzymała wiele gratulacji. To zachęciło ją do dalszej pracy nad możliwościami swojego głosu.

    – Kiedyś pojechałam na obóz judo i było tam karaoke. Zaśpiewałam piosenkę „My Cyganie” i wszystkim się to spodobało. Wszyscy mi zaczęli mówić, że mam taki mocny głos. Totalnie nigdy wcześniej o tym tak nie pomyślałam na poważnie, ale po tym obozie wróciłam do domu, było to jak miałam 8 lat, opowiedziałam całą historię mojej mamie i stwierdziłyśmy, że zapiszę się na zajęcia do jasielskiego domu kultury. Moja przygoda ze śpiewaniem trwa do dziś – mówi Roksana Węgiel.

    13-letnią Roksanę Węgiel, która zapewniła Polsce historyczne zwycięstwo na Eurowizji Junior, szeroka publiczność poznała dzięki udziałowi w „The Voice Kids”. Po programie nastąpił prawdziwy przełom, a wygrana otworzyła jej wiele drzwi.

    – Rok 2019 zapowiada się tak samo fajnie jak 2018. W lutym będzie premiera płyty i prawdopodobnie w maju lecę do Izraela, gdzie będę występować jako gość na dorosłej Eurowizji. To też jest dla mnie ogromne wyróżnienie – mówi Roksana Węgiel.

    W najbliższym czasie artystkę będzie można usłyszeć podczas „Sylwestra marzeń” w Zakopanem. Jak sama przyznaje, jest to dla niej ogromne wyróżnienie.

    – To jest dla mnie ogromny zaszczyt, samo to, że już mogę wystąpić wśród tak wspaniałych artystów. Bardzo się cieszę, że właśnie mogę wystąpić z moją piosenką „Anyone I Want To Be”, tylko w trochę innej odsłonie. Będzie inna kreacja, inna choreografia, ale jeszcze nie mogę za dużo zdradzić – mówi Roksana Węgiel.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Media

    Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy

    Gospodyni „Pytania na śniadanie” bardzo ceni sobie to, że w porannym formacie nie trzeba przyjmować sztywnej pozy i karmić widza sztucznym uśmiechem, tylko można zachowywać się spontanicznie i naturalnie. Jak zapewnia, ona sama przed kamerami nie ukrywa emocji, czasem się wzrusza, a innym razem śmieje do łez. Zdaniem Beaty Tadli widzowie wyczują każdy fałsz, dlatego nie warto udawać i posługiwać się maskami. Trzeba być szczerym i otwartym. Ważna jest przy tym nić porozumienia ze swoim partnerem ekranowym, bo wtedy można sobie pozwolić na więcej.

    Uroda

    Wiktor Dyduła: W listopadzie wąsy są szczególnym symbolem dbania o zdrowie. Ale na nowy rok może je już zgolę

    Co prawda charakterystyczny wąs od dłuższego czasu jest jego znakiem rozpoznawczym, ale wokalista nie chce się przywiązywać do takiego image’u. Już nawet był bliski zmiany, jednak postanowił jeszcze się wstrzymać, chociażby ze względu na to, że trwa listopad, który jest miesiącem solidarności z mężczyznami walczącymi z rakiem prostaty i rakiem jąder. Artyści, dziennikarze i sportowcy zapuszczają w tym czasie wąsy i tym samym zachęcają do badań profilaktycznych.

    IT i technologie

    Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

    Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.