Newsy

Światowe gwiazdy noszą bransoletki od Anny Wendzikowskiej

2013-11-13  |  12:12
Play
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Remaining Time -0:00
Stream Type LIVE
Loaded: 0%
Progress: 0%
00:00
Fullscreen
00:00
Mute
Playback Rate
1
    Anna Wendzikowska odniosła sukces w projektowaniu bransoletek. Jej firma "Wendy" coraz prężniej się rozwija, a biżuterię od Polki noszą między innymi Jennifer Lawrence, Gwyneth Paltrow oraz wiele polskich gwiazd.

    Dziennikarka pierwszą bransoletkę zaprojektowała dla siebie, bo nie mogła znaleźć w sklepach idealnej biżuterii. Zaraz potem zaczęła projektować dla innych.

    Odbiór jest bardzo pozytywny. Gdy jestem gdzieś na wywiadach, to dziennikarki zagraniczne pytają, co to za biżuteria – mówi Anna Wendzikowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

    Dziennikarka tłumaczy, że propozycja jej firmy jest skierowana dla klientów wymagających, ale i lubiących zaszaleć. Wendzikowska chce rozszerzyć działalność firmy na skalę światową.

    Chciałabym, żeby firma wypłynęła na szersze wody, trochę się więc od niej dystansuję. Coraz więcej jest osób, które od strony designu się tym zajmują. Coraz więcej projektów powstaje za granicą i mam nadzieję, że to będzie coraz większy projekt. Więc teraz robimy stronę anglojęzyczną i zobaczymy jak to będzie wyglądało na rynku poza Polską – tłumaczy Wendzikowska.

    W Polsce, projekty Wendzikowskiej noszą między innymi Agnieszka Cegielska, Kasia Zielińska, Karolina Gorczyca, Weronika Książkiewicz, Ania Popek i Beata Sadowska.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Podróże

    Konsument

    Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

    Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.

    Dom i ogród

    Krzysztof Skórzyński: Elektrośmieci są dzisiaj gigantycznym problemem. Wciąż nie nauczyliśmy się segregować takich odpadów

    Dziennikarz zauważa, że wciąż narastającym problemem są tzw. niewidzialne elektrośmieci. To nie tylko telefony, zasilacze, ładowarki, powerbanki i słuchawki, ale także zabawki elektroniczne czy e-papierosy. Konsumenci zazwyczaj nie postrzegają ich w kategorii elektroodpadów i zamiast oddawać do recyklingu, magazynują je w szufladach lub wrzucają do pojemników na odpady zmieszane, skąd trafiają na wysypiska, gdzie zostają spalone lub przetworzone w nieprawidłowy sposób. Krzysztof Skórzyński jest zaniepokojony takimi praktykami.

    Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć