Newsy

Sylwia Gruchała: Moim największym sukcesem osobistym jest córka Julia. Poświęcam jej cały mój czas

2018-01-03  |  06:16

Florecistka podkreśla, że chce spędzać z córką maksymalnie dużo czasu, by nie przeoczyć najcenniejszych chwil w jej życiu. Dlatego teraz odłożyła na bok wszystkie projekty zawodowe. Priorytetem jest dbałość o wszechstronny rozwój dziecka. Przyznaje, że 4,5-letnia Julia przejawia zdolności sportowe, ale jest jeszcze za wcześnie, żeby decydować o jej przyszłości. Najważniejsze, żeby mała Julia sama umiała odkrywać swoje pasje i nie bała się ich realizować.

Sylwia Gruchała podkreśla, że chciałaby, żeby jej córka zawsze była zdrowa i tak radosna jak teraz. Ważne jest też to, żeby zbudować z dzieckiem solidną relację i w przyszłości wspierać się w trudnych decyzjach.

– Moim największym sukcesem prywatnym, osobistym jest córka Julia, która ma w tej chwili 4,5 roku. Tym w tej chwili żyję. Kariera zawodowa skończyła się jakiś czas temu, teraz priorytetem jest moja córka i to jest mój najważniejszy projekt, temu poświęcam w tej chwili cały mój czas – mówi agencji Newseria Lifestyle Sylwia Gruchała, florecistka.

Gruchała podkreśla, że przez pewien czas była trenerem personalnym nastolatki, która ćwiczyła szermierkę. Ale żeby spełnić się w tej roli w 100 proc., potrzeba było dużo energii, zaangażowania, a przede wszystkim czasu. Florecistka nie lubi robić niczego na pół gwizdka, dlatego też na jakiś czas postanowiła całkowicie zrezygnować z dodatkowych zajęć.

– Moja córka jest zbyt mała, więc to nie jest jeszcze czas na to, żeby pracować. W tej chwili pracuję tylko nad sobą i nad relacją z córką – mówi Sylwia Gruchała.

Florecistka nie ukrywa, że chciałaby, żeby córka poszła w jej ślady, ale nie będzie jej do tego nakłaniać za wszelką cenę. A jeżeli okaże się, że Julia zdecyduje się zostać sportowcem, a jeszcze do tego wybierze floret, to Gruchała zdradzi jej wszystkie triki i będzie kibicować z pierwszego rzędu.

– Będę się starała dać jej wybór, ona będzie robiła to, co będzie chciała. Pokażę jej kilka dziedzin życia, też kilka dyscyplin sportowych, bo jest niesamowicie uzdolniona ruchowo, bardzo lubi przeróżne sporty, sama wybierze, ale na pewno nie będę jej pchała jakoś specjalnie. Jeśli nie będzie chciała być sportowcem tak jak ja, to też będzie dobrze, chodzi o to, żeby ona była zadowolona, a ja jestem po to, żeby ją wspierać w trudniejszych momentach – mówi Sylwia Gruchała.

Sylwia Gruchała szermierkę zaczęła trenować w klubie AZS AWF Gdańsk. Ma na swoim koncie wiele tytułów, jest srebrną i brązową medalistką olimpijską.

– Jestem na pewno spełnionym sportowcem, mimo że nie mam w swojej kolekcji złotego medalu olimpijskiego, ale nie o medale tu chodzi, bardziej o stawianie celów i osiąganie ich, przeżycia, jakie towarzyszyły mi w sporcie, przyjaźnie, podróże – dodaje Sylwia Gruchała.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dawid Kwiatkowski: Uczestnicy „Must Be the Music” starają się zaczepiać nas na korytarzach. Ja uciekam, bo przed castingiem nie chcę wchodzić w żadne relacje

Nowy juror w programie „Must Be the Music” przyznaje, że na planie produkcji panują duże emocje. Na castingi zgłosiło się bowiem wielu utalentowanych solistów i różne zespoły muzyczne, a każdy chce wypaść jak najlepiej i przejść do kolejnego etapu. Niektórzy uczestnicy próbują w kuluarach zbliżyć się do jurorów i być może w ten sposób też coś „ugrać”, ale Dawid Kwiatkowski zaznacza, że on sam nie daje się w żaden sposób przekupić. Jest obiektywny, bezstronny i jego ocena podyktowana jest tylko tym, co widzi i słyszy ze sceny.

Edukacja

Jedna na trzy kobiety w UE doznała w życiu przemocy. Apele o bardziej zdecydowaną walkę z tym zjawiskiem

Około 50 mln, czyli 31 proc. kobiet w Unii Europejskiej doznało w swoim życiu przemocy seksualnej lub fizycznej – wynika z europejskiego badania przemocy uwarunkowanej płcią. Do takich aktów dochodzi zarówno w domach, jak i w miejscach pracy czy przestrzeni publicznej, w różnych środowiskach. Dyrektywa, która ma pomóc walczyć z tym zjawiskiem, weszła już w życie, ale państwa członkowskie mają ją wdrożyć do polowy 2027 roku.

Media

Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy

Gospodyni „Pytania na śniadanie” bardzo ceni sobie to, że w porannym formacie nie trzeba przyjmować sztywnej pozy i karmić widza sztucznym uśmiechem, tylko można zachowywać się spontanicznie i naturalnie. Jak zapewnia, ona sama przed kamerami nie ukrywa emocji, czasem się wzrusza, a innym razem śmieje do łez. Zdaniem Beaty Tadli widzowie wyczują każdy fałsz, dlatego nie warto udawać i posługiwać się maskami. Trzeba być szczerym i otwartym. Ważna jest przy tym nić porozumienia ze swoim partnerem ekranowym, bo wtedy można sobie pozwolić na więcej.