Newsy

Tamara Gonzalez Perea: moda nie jest sensem życia, ale jest fantastycznym narzędziem, aby przez to życie iść

2017-10-27  |  06:42

Ubiór mówi kim jesteś, zanim się odezwiesz – twierdzi blogerka. Jej zdaniem styl powinien wyrażać osobowość, a nie być celem samym w sobie. Autorka bloga Macademian Girl jest przekonana, że świetny wygląd mogą osiągnąć zarówno szczupłe kobiety, jak i te noszące większe rozmiary.

Tamara Gonzalez Perea znana jest z zamiłowania do oryginalnych, niezwykle barwnych stylizacji. Blogerka nie boi się odważnych połączeń kolorystycznych, które zdobyły jej miano rajskiego ptaka polskiej blogosfery modowej. Twierdzi, że poprzez strój wyraża swoją barwną, artystyczną osobowość, do tego bowiem, jej zdaniem, służy moda.

– Ubiór jest powiedzeniem, kim jesteś, zanim się odezwiesz, i tak też mawia słynna stylistka gwiazd Rachel Zoe, ona jest dla mnie fantastycznym przykładem kobiety, która ubiorem wyraża całą siebie mówi Tamara Gonzalez Perea agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Autorka bloga Macademian Girl uważa modę za przedłużenie osobowości. W jej przekonaniu ubiór ma pomagać kobiecie pewniej iść przez życie i łatwiej zdobywać cele, które sobie wyznaczyła. Modny styl nie powinien być natomiast celem samym w sobie.

– Moda nie jest sensem życia, ale moda jest fantastycznym narzędziem, aby przez to życie iść mówi blogerka.

Blogerka jest przekonana, że świetnie wyglądać może każda kobieta, styl nie zależy bowiem od rozmiaru noszonych ubrań. Nie wszyscy styliści chętnie podejmują się jednak pracy z paniami plus size. Za umiejętność ubierania kobiet w każdym rozmiarze Tamara Gonzalez Perea ceni kostiumografkę i stylistkę Annę Męczyńską.

– W tej chwili szczególnie bliski jest mi temat kobiet plus size, zawsze na blogu dla takich kobiet staramy się tworzyć treści i to w Ani cenię, bo mało kto podejmuje próbę ubrania kobiet większych niż rozmiar od XS do M, i to jest fantastyczne – mówi blogerka.

Autorka bloga Macademian Girl była gościem imprezy promocyjnej książki „Figura jak z ekranu”, której autorką jest Anna Męczyńska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy

Gospodyni „Pytania na śniadanie” bardzo ceni sobie to, że w porannym formacie nie trzeba przyjmować sztywnej pozy i karmić widza sztucznym uśmiechem, tylko można zachowywać się spontanicznie i naturalnie. Jak zapewnia, ona sama przed kamerami nie ukrywa emocji, czasem się wzrusza, a innym razem śmieje do łez. Zdaniem Beaty Tadli widzowie wyczują każdy fałsz, dlatego nie warto udawać i posługiwać się maskami. Trzeba być szczerym i otwartym. Ważna jest przy tym nić porozumienia ze swoim partnerem ekranowym, bo wtedy można sobie pozwolić na więcej.

Uroda

Wiktor Dyduła: W listopadzie wąsy są szczególnym symbolem dbania o zdrowie. Ale na nowy rok może je już zgolę

Co prawda charakterystyczny wąs od dłuższego czasu jest jego znakiem rozpoznawczym, ale wokalista nie chce się przywiązywać do takiego image’u. Już nawet był bliski zmiany, jednak postanowił jeszcze się wstrzymać, chociażby ze względu na to, że trwa listopad, który jest miesiącem solidarności z mężczyznami walczącymi z rakiem prostaty i rakiem jąder. Artyści, dziennikarze i sportowcy zapuszczają w tym czasie wąsy i tym samym zachęcają do badań profilaktycznych.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.