Newsy

Hanna Lis: warto w święta sięgnąć głębiej i poczuć nastrój zbliżenia do drugiego człowieka

2016-12-19  |  06:55

Dziennikarka świąteczne upominki kupuje zazwyczaj na ostatnią chwilę. Twierdzi, że woli robić to spontanicznie, pomimo dużych kolejek w sklepach. Tegoroczne Boże Narodzenie gwiazda TVN Style spędzi jak zawsze w domu razem z bliskimi.

Każdego roku coraz więcej Polaków decyduje się spędzić Boże Narodzenie za granicą: w ciepłych krajach lub na narciarskich stokach. Hanna Lis natomiast nie wyobraża sobie świąt z dala od domu. Dla niej Boże Narodzenie jest czasem, gdy szczególnie mocno odczuwa przywiązanie do rodziny, przyjaciół i domu rozumianego jako własne, ukochane miejsce na ziemi.

Nie zdarzyło mi się nigdy wyjechać na święta. W tym roku tradycyjnie będę sobie robić zakwas na barszcz, pichcić kilkanaście potraw, jak co roku – mówi dziennikarka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. 

Jak co roku również Hanna Lis kupi prezenty tuż przed świętami. Twierdzi, że podarunki dla bliskich jej osób lubi kupować spontanicznie, pod wpływem chwili. Do galerii handlowych wybiera się więc w momencie, gdy panuje w nich największy tłok i robienie zakupów jest wyjątkowo uciążliwe. Uważa jednak, że ma to swój urok – czuje bowiem wówczas, że nie tylko spędziła wiele godzin w kuchni, by sprawić przyjemność bliskim, lecz także długo stała w kolejkach po prezenty.

– Pod względem prezentów jestem typem last minute, niestety. Nie potrafię tego zaplanować, bo to też wydaje mi się, że kupowanie prezentów miesiąc wcześniej jest trochę jak zaplanowana zbrodnia – mówi dziennikarka. 

Zdaniem Hanny Lis współcześni ludzie zbyt mocno skupiają się jednak na materialnej stronie Bożego Narodzenia. Koncentrują się na kupowaniu prezentów, wybieraniu kreacji na wigilijną kolację czy przygotowaniu odpowiednich potraw. Zapominają natomiast o duchu świąt Bożego Narodzenia, który warto odczuć niezależnie od tego, czy jest się osobą wierzącą, jak ona sama, czy nie.

– Warto w tym czasie sięgnąć w głąb siebie, przytulić bliskich, bez względu na to, czy jest się wierzącym czy nie, poczuć ten nastrój gdzieś tam zbliżenia do drugiego człowieka. I tak mam nadzieję, że będzie jak co roku, że to będą dobre święta – mówi gwiazda TVN Style.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Media

Finanse

Ponad 70 proc. Polaków najbardziej obawia się braku dostępu do opieki zdrowotnej. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne posiada już 3,5 mln osób

Po I połowie tego roku prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym było objętych już 3,5 mln Polaków. To 15-proc. wzrost rok do roku – wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. Do tego wzrostu popularności przyczyniła się pandemia COVID-19, która dodatkowo spotęgowała obawy Polaków związane z utratą zdrowia i brakiem dostępu do opieki lekarskiej. Pakiety medyczne to dziś najpopularniejszy benefit w polskich firmach – korzysta z niego ponad 70 proc. pracowników.

Infrastruktura

70 proc. budynków mieszkalnych w Polsce jest nieefektywnych energetycznie. Ich kompleksowa renowacja może napędzić gospodarkę i stworzyć kilkaset tysięcy nowych miejsc pracy

W Polsce aż 70 proc. spośród 5 mln domów jednorodzinnych nie spełnia standardów efektywności energetycznej. W rezultacie roczne koszty ogrzewania typowego domu o powierzchni 118 mkw., wyposażonego w kocioł węglowy oraz stare drzwi i okna, sięgają w tej chwili ok. 6,5 tys. zł. Po modernizacji, ociepleniu i wymianie stolarki ten koszt mógłby spaść nawet do 1,8 tys. zł rocznie – oszacowali analitycy w raporcie „Fala renowacji szansą na rozwój Polski po pandemii”. Wynika z niego także, że w Polsce powszechna termomodernizacja budynków mieszkalnych – wymuszona unijną strategią – mogłaby się stać motorem napędowym krajowej gospodarki po pandemii i stworzyć nawet kilkaset tysięcy nowych miejsc pracy.