Newsy

Hanna Lis: warto w święta sięgnąć głębiej i poczuć nastrój zbliżenia do drugiego człowieka

2016-12-19  |  06:55

Dziennikarka świąteczne upominki kupuje zazwyczaj na ostatnią chwilę. Twierdzi, że woli robić to spontanicznie, pomimo dużych kolejek w sklepach. Tegoroczne Boże Narodzenie gwiazda TVN Style spędzi jak zawsze w domu razem z bliskimi.

Każdego roku coraz więcej Polaków decyduje się spędzić Boże Narodzenie za granicą: w ciepłych krajach lub na narciarskich stokach. Hanna Lis natomiast nie wyobraża sobie świąt z dala od domu. Dla niej Boże Narodzenie jest czasem, gdy szczególnie mocno odczuwa przywiązanie do rodziny, przyjaciół i domu rozumianego jako własne, ukochane miejsce na ziemi.

Nie zdarzyło mi się nigdy wyjechać na święta. W tym roku tradycyjnie będę sobie robić zakwas na barszcz, pichcić kilkanaście potraw, jak co roku – mówi dziennikarka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. 

Jak co roku również Hanna Lis kupi prezenty tuż przed świętami. Twierdzi, że podarunki dla bliskich jej osób lubi kupować spontanicznie, pod wpływem chwili. Do galerii handlowych wybiera się więc w momencie, gdy panuje w nich największy tłok i robienie zakupów jest wyjątkowo uciążliwe. Uważa jednak, że ma to swój urok – czuje bowiem wówczas, że nie tylko spędziła wiele godzin w kuchni, by sprawić przyjemność bliskim, lecz także długo stała w kolejkach po prezenty.

– Pod względem prezentów jestem typem last minute, niestety. Nie potrafię tego zaplanować, bo to też wydaje mi się, że kupowanie prezentów miesiąc wcześniej jest trochę jak zaplanowana zbrodnia – mówi dziennikarka. 

Zdaniem Hanny Lis współcześni ludzie zbyt mocno skupiają się jednak na materialnej stronie Bożego Narodzenia. Koncentrują się na kupowaniu prezentów, wybieraniu kreacji na wigilijną kolację czy przygotowaniu odpowiednich potraw. Zapominają natomiast o duchu świąt Bożego Narodzenia, który warto odczuć niezależnie od tego, czy jest się osobą wierzącą, jak ona sama, czy nie.

– Warto w tym czasie sięgnąć w głąb siebie, przytulić bliskich, bez względu na to, czy jest się wierzącym czy nie, poczuć ten nastrój gdzieś tam zbliżenia do drugiego człowieka. I tak mam nadzieję, że będzie jak co roku, że to będą dobre święta – mówi gwiazda TVN Style.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.