Newsy

Idealna fryzura na Halloween powinna zachwycać formą, a jednocześnie przerażać. Można ufarbować włosy lub fantazyjnie je upiąć

2016-10-31  |  06:00

Nawet najbardziej wymyślny halloweenowy kostium nie zrobi wrażenia bez odpowiedniej fryzury. W tym roku hitem są piękne, długie loki w zestawieniu ze strojem kościotrupa, czarno-białe włosy a’la Cruella de Mon lub wysoki kok upięty z natapirowanych włosów, który doda charakteru wampirzycy lub zamkowej zjawie. Zdaniem stylistów fryzur tego dnia można eksperymentować bez ograniczeń. Liczy się oryginalność i efekt końcowy mrożący krew w żyłach.

Fryzura na halloweenowy wieczór niewątpliwie powinna współgrać z przebraniem. Przerażający efekt można uzyskać na wiele sposobów.

– Halloween to jest taka impreza, która powoduje, że tego dnia możemy sobie pozwolić na wszystko. Generalnie ja bym polecał, żeby np. jeżeli się przebieramy za kościotrupa, to ten kościotrup może mieć piękne falowane włosy, jest to fajny kontrast i wydaje mi się, że to jest sexy. Kiedy np. przebieramy się za Cruellę de Mon, to takim dobrym pomysłem jest, żeby sobie pofarbować włosy na biało-czarno. Dobrym pomysłem jest też fryzura a’la syrenka. I to jest taki myk fryzjerski, że na mokre włosy nakładamy bardzo dużą ilość pianki, rozczesujemy to i zostawiamy do wyschnięcia – mówi agencji Newseria Lifestyle Bartek Janusz, stylista fryzur.

Można także wybrać bardziej ekstremalne wersje fryzur, na przykład natapirowane upięcie z wplecionym we włosy różańcem lub czarnymi kwiatami czy pasemka poplamione farbą imitującą krew. Wszystko zależy od wizji artystycznej i kreatywności. Można w tym celu wykorzystać peruki lub użyć specjalnych farb.

W sklepach fryzjerskich są dostępne specjalne kosmetyki, jest to na przykład spray, którym można spryskać włosy z jednej strony na biało, z drugiej strony na czarno. I rzeczywiście jest fajna zabawa, a na drugi dzień można umyć głowę i już nie ma śladu – mówi Bartek Janusz.

Z kolei nieco mniej odważne panie mogą postawić tylko na jakieś drobne akcenty, które dodadzą im charakteru – spinki, gumki, opaski lub nakrycia głowy.

– Dla pań, które chcą wyglądać inaczej, ale nie chcą się przebierać, proponuję biżuteryjną opaskę, którą zaprojektowałem. To jest taki minidiabełek ze złotym akcentem i myślę, że to jest mniej kontrowersyjne, ale jednak ten akcent Halloween zostaje – dodaje Bartek Janusz.

Dla pań, które wolą zachować umiar, idealną propozycją są fryzury z luźno zaplecionym warkoczem, loki przyozdobione wiankiem lub rozpuszczone i lekko zmierzwione włosy.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Media

Finanse

Ponad 70 proc. Polaków najbardziej obawia się braku dostępu do opieki zdrowotnej. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne posiada już 3,5 mln osób

Po I połowie tego roku prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym było objętych już 3,5 mln Polaków. To 15-proc. wzrost rok do roku – wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. Do tego wzrostu popularności przyczyniła się pandemia COVID-19, która dodatkowo spotęgowała obawy Polaków związane z utratą zdrowia i brakiem dostępu do opieki lekarskiej. Pakiety medyczne to dziś najpopularniejszy benefit w polskich firmach – korzysta z niego ponad 70 proc. pracowników.

Infrastruktura

70 proc. budynków mieszkalnych w Polsce jest nieefektywnych energetycznie. Ich kompleksowa renowacja może napędzić gospodarkę i stworzyć kilkaset tysięcy nowych miejsc pracy

W Polsce aż 70 proc. spośród 5 mln domów jednorodzinnych nie spełnia standardów efektywności energetycznej. W rezultacie roczne koszty ogrzewania typowego domu o powierzchni 118 mkw., wyposażonego w kocioł węglowy oraz stare drzwi i okna, sięgają w tej chwili ok. 6,5 tys. zł. Po modernizacji, ociepleniu i wymianie stolarki ten koszt mógłby spaść nawet do 1,8 tys. zł rocznie – oszacowali analitycy w raporcie „Fala renowacji szansą na rozwój Polski po pandemii”. Wynika z niego także, że w Polsce powszechna termomodernizacja budynków mieszkalnych – wymuszona unijną strategią – mogłaby się stać motorem napędowym krajowej gospodarki po pandemii i stworzyć nawet kilkaset tysięcy nowych miejsc pracy.