Newsy

Jakub „Jacob” Bartnik: Staram się zmienić moje życie. Czytam książki motywacyjne

2015-05-15  |  06:55

Jakub „Jacob” Bartnik zastanawia się nad swoją przyszłością jako projektanta. Zwycięzca 1. edycji programu „Project Runway” czyta książki motywacyjne i analizuje, czy ma realną szansę znaleźć się w czołówce światowych designerów. Przyznaje, że czasami rozważa nawet odejście od mody i zajęcie się tworzeniem muzyki. 

Jakub „Jacob” Bartnik w połowie lutego pokazał swoją autorską kolekcję na sezon jesień-zima 2015/2016. Inspiracją do jej stworzenia była pewna siebie i wyzwolona kobieta, a znalazły się w niej odważne i zmysłowe kreacje. Kolekcja została bardzo dobrze przyjęta przez projektantów, stylistów i klientów. Obecnie zwycięzca 1. edycji programu „Project Runway” myśli nad kolejną kolekcją i swoją przyszłością jako projektanta.

– Czytam książki motywacyjne i staram się zmienić moje życie. Takich projektantów jak ja, już nawet nie wliczając dzisiejszych projektantów, jest na świecie milion. I z tego miliona tych topowych jest 300. Więc trzeba sobie zadać pytanie, jaka jest realna szansa, żeby uda mi się dojść do tych 300 z tego miliona. I patrząc, że ja nie mam już 20 lat, zaczynam się nad tym zastanawiać – mówi Jakub „Jacob” Bartnik agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Projektant znany jest z ambicji i perfekcjonizmu, nie zadowala się półśrodkami. Twierdzi, że w modzie zamierza dojść tak daleko, jak tylko pozwoli mu talent. Zaznacza jednak, że w świecie mody bardzo często nie wystarczą same zdolności, bo o sukcesie decyduje wiele innych czynników. Właśnie w celu poznania tych czynników Bartnik czyta obecnie dużo poradników motywacyjnych. Czasami zastanawia się także nad zmianą zawodu.

– Mógłbym pisać muzykę, bo to też robię. Myślę też, że praca w księgarni jest spoko. Jak myśleć o życiu globalnie, to nie wiem, czy warto się zabijać w korpo, czy może lepiej jest sadzić ogródek, np. na wiosce. Pewnie, niestety, zabiję się za tę modę, ale czasem się nad tym wszystkim zastanawiam – mówi Jakub "Jacob" Bartnik.

Projektant tworzy muzykę elektroniczną i – jak twierdzi  trudno przyswajalną przez masowego odbiorcę. Projektant zmienia jednak swoje życie nie tylko pod względem zawodowym, lecz także prywatnym.

– Właśnie zerwałem z kolejną dziewczyną, więc znowu jestem na rynku mówi mówi Jakub "Jacob" Bartnik.

Projektant często podkreślał w wywiadach, że jest mężczyzną kochliwym, a jego miłości są intensywne, lecz krótkotrwałe.

 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Klaudia Carlos: Propozycja Kingi Dobrzyńskiej dotycząca „Pytania na śniadanie” sprawiła mi wielką radość i przyjemność. To dla mnie duży awans zawodowy

Gospodyni „Pytania na Śniadania” nie ukrywa, że angaż do tego formatu to dla niej duży zaszczyt i szansa na zawodowy rozwój. Jest więc ogromnie wdzięczna szefowej Kindze Dobrzyńskiej, że to właśnie ją wzięła pod uwagę i powierzyła to zadanie. Klaudia Carlos ma wieloletnie doświadczenie zawodowe i nie bierze sobie do serca krytyki widzów, którzy byli przyzwyczajeni do poprzedniej ekipy porannego programu. Nie chce także komentować zarzutów, które pojawiają się w sieci pod adresem nowych prowadzących

Handel

Handel odczuwa kryzys demograficzny. Pracownicy zagraniczni i automatyzacja sposobem na niedobór kadr

30 proc. firm handlowych uważa niedostępność pracowników za ważną lub bardzo ważną barierę w rozwoju – wynika z Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE z lipca br. Ponad dwukrotnie więcej uznało, że są nią wysokie koszty pracownicze. Brak kadr, który odczuwalny jest w wielu różnych branżach, często nawet mocniej niż w handlu, oznacza konieczność sięgania po pracowników z zagranicy oraz inwestowania w automatyzację.

Teatr

Aleksandra Popławska: Nadopiekuńczość i trzymanie dziecka pod parasolem ochronnym to przemoc psychiczna. Taka toksyczna relacja jak w spektaklu „Czułe słówka” to dobry temat dla psychologa

Najnowsza sztuka warszawskiego Och-Teatru przedstawia losy matki – przedwcześnie owdowiałej, ekscentrycznej Aurory i jej córki Emmy, która jak najszybciej chce wyjść za mąż, by uwolnić się od wpływu rodzicielki. Aleksandra Popławska, wcielająca się w rolę tej pierwszej, zaznacza, że kobiety łączy bliska, ale trudna, wręcz toksyczna więź. Jej zdaniem podobne relacje można zaobserwować również w polskich domach. Dlatego też, ta opowieść z przesłaniem powinna skłonić odbiorców do przemyśleń, bo być może jakieś sytuacje w ich rodzinach wymagają szybkiego uzdrowienia. Spektakl „Czułe słówka” powstał na podstawie jednego z najgłośniejszych amerykańskich filmów sezonu 1983/1984, jednak teatralna wersja została nieco zmodyfikowana.