Newsy

Jakub Kucner: Edyta Górniak, Bogusław Linda, Cezary Pazura – dla mnie to są prawdziwe gwiazdy i osoby do naśladowania. Nie czuję się gwiazdą

2019-03-08  |  06:33
Mówi:Jakub Kucner
Funkcja:drugi wicemister w konkursie Mister Global 2018
  • MP4
  • Model tłumaczy, że udział w tanecznym show Polsatu „Taniec z gwiazdami. Dancing with the Stars” nie od razu oznacza, że ktoś zasługuje na miano gwiazdy. To tylko nazwa programu, choć dla niektórych może być trampoliną do sławy. Dla niego prawdziwymi gwiazdami są osoby, które tworzą coś wartościowego i inspirują innych.

    Jakub Kucner przyznaje, że choć odnosi sukcesy i robi karierę w modelingu, to nie czuje się gwiazdą. Jego zdaniem to zbyt duże słowo i zasługują na niego tylko nieliczni.

    – Jak ktoś mnie się pyta, czy czuję się jak gwiazda, to zawsze mówię, że gwiazdy są na niebie. Dla mnie gwiazdą była np. Whitney Houston czy Michael Jackson. To są ludzie takiego formatu, którzy faktycznie jak się gdziekolwiek na świecie powie ich nazwisko, to każdy mówi: „Wow, tak, znam”. I to są gwiazdy – mówi agencji Newseria Jakub Kucner, drugi wicemister w konkursie Mister Global 2018.

    Zdaniem Kucnera również w Polsce nie brakuje nietuzinkowych osobowości, które zasługują na miano gwiazdy.

    – Moim zdaniem gwiazda takiego prawdziwego formatu to Edyta Górniak. Natomiast jeżeli mówimy o aktorach, to Bogusław Linda czy Cezary Pazura. Dla mnie to są prawdziwe gwiazdy – osoby, które można naśladować w swojej jakiejś tam drodze. Sam nie czuję się gwiazdą, bynajmniej – mówi.

    Jakub Kucner tłumaczy, że przyjął zaproszenie do „Tańca z gwiazdami” nie dlatego, że czuje się gwiazdą. Dzięki udziałowi w show chce natomiast podszkolić nieco swoje umiejętności taneczne i stawić czoła nowemu wyzwaniu.

    – To jest tylko taka nazwa programu, nie czuję się gwiazdą. Natomiast będziemy próbować podchodzić pod te gwiazdy do nieba tym swoim tańcem, więc mam nadzieję, że przeniosę też widownię. Marzy mi się, żeby kobiety powiedziały: „Pięknie mu to wyszło” – mówi Jakub Kucner.

    Model tańczy w parze z Lenką Klimentovą. Ich pierwsze tango uzyskało od jurorów zaledwie 13 punktów. W kolejnym odcinku para zaprezentuje jive'a.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Gwiazdy

    Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

    Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

    Media

    Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

    Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

    Edukacja

    Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

    Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.