Newsy

Jeszcze w lutym premiera teledysku Honoraty Skarbek. Podczas jego kręcenia nabawiła się kontuzji

2015-02-09  |  06:45

Na tę premierę fani Honoraty Skarbek czekają z duża niecierpliwością, tym bardziej że artystka od tygodnia na portalach społecznościowych publikuje wymowne zdjęcia z planu teledysku. Klip powstał do piosenki „Damy radę”, która zapowiada trzeci album piosenkarki. Płyta ukaże się w pierwszej połowie tego roku.

Piosenkę i teledysk będą mogli państwo usłyszeć i zobaczyć jeszcze w lutym, tak że serdecznie zapraszam. Na planie bardzo dużo się działo, włamywałam się w nocy do nocnego klubu, rozbijałam butelki szampana i było jeszcze dużo innych, fajnych rzeczy – mówi Honorata Skarbek w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Piosenkarka zdradza, że praca na planie teledysku była długa i wyczerpująca, a ona tak wczuła się w swoją rolę, że skończyło się kontuzją.

Mam chore kolano już od kilku lat i kiedy zrobię jakiś szybki ruch, to ono przeskakuje i już nie jest wesoło – mówi Skarbek.

Wokalistka tłumaczy, że teledysk ma być utrzymany w klimacie klubowym, neonowym, a jednocześnie z nutą grozy i nocnego szaleństwa. Reżyser postanowił wykorzystać w klipie  materiały fluorescencyjne.

Oczywiście marzyłam o tym, żeby pod koniec stycznia wylecieć po raz kolejny za granicę i tam nagrać teledysk. Ale doszłam do wniosku, że co możemy po raz trzeci pokazać w ciepłych krajach? Więc tym razem Polska i zaprzyjaźniony klub „Hula Kula” w Warszawie. Postawiłam na zupełnie inne aspekty wizualne i mam nadzieję, że również przypadną do gustu – tłumaczy Honorata Skarbek.

Artystka ma na swoim koncie dwa albumy: „Honey” (2011) i „Million” (2013). Jest laureatką nagrody internautów na festiwalu TOPtrendy 2011 w Sopocie oraz nagrody VIVA Comet 2012 za debiut roku.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Patronat Newserii

Biogen

Zdrowie

Katarzyna Warnke: W Polsce powinniśmy tworzyć zespół specjalistów ds. pandemii. Nie może być tak, jak było w tupolewie, że pilot musiał posłuchać któregoś z polityków

Aktorce bardzo nie podoba się to, jak władza traktuje naukowców i specjalistów. Zaznacza, że dla rządu eksperci to jedynie pionki, które można wymienić i przesunąć, kiedy stają się niewygodne. Jej zdaniem to pogłębia kryzys i sprawia, że w państwie szerzy się dezinformacja. Piotr Stramowski jest podobnego zdania. Tłumaczy, że specjaliści uznają lęk i strach, które wywołała druga fala pandemii, jako czynniki mogące przyczynić się do obniżenia odporności organizmu.  

Handel

Wirtualne karty płatnicze stopniowo zastępują plastikowe. Pojawia się coraz więcej możliwości ich wykorzystania

Na polskim rynku funkcjonuje ponad 2 mln kart wirtualnych i na razie mają one blisko 5-proc. udział w rynku kart płatniczych. Dane NBP z II kwartału pokazują, że w dobie pandemii ich liczba zwiększyła się o 118 tys., czyli o 6,2 proc. Wpływają na to m.in. rosnąca popularność e-commerce oraz rekomendacja, by płatności realizować bezgotówkowo i bezdotykowo. – To kwestia kilku lat, by wirtualne rozwiązania zastąpiły plastikowe – podkreśla Arkadiusz Rochala z Sodexo. Firma właśnie wprowadziła wirtualne karty przedpłacone jako benefit dla pracowników oraz nagroda w programach wsparcia sprzedaży.

 

Edukacja

Dzieci są coraz bardziej świadome zagrożeń w sieci, lecz nie zawsze umieją chronić swoje dane. Ta umiejętność powinna być stałym elementem edukacji cyfrowej

Europejczycy są stosunkowo dobrze poinformowani o nowych przepisach dotyczących ochrony danych osobowych – wynika z danych Komisji Europejskiej. Dobrze na tym tle wypadają Polacy – znajdujemy się na trzecim miejscu w UE. Także dzieci mają coraz większą świadomość zagrożeń i swoich praw do ochrony prywatności, jednak wciąż nie wiedzą, jak je egzekwować. Często brakuje im rozwagi i przewidywania konsekwencji swoich działań. – Edukacja w zakresie ochrony danych osobowych powinna być przekazywana systemowo – podkreślają przedstawiciele UODO, inicjatora ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”.