Newsy

Joanna Jabłczyńska trenuje przed ekstremalnym triathlonem Diablak 2016

2016-04-12  |  06:50

Aktorka podejmie się największego wyzwania w swoim sportowym życiu. Weźmie udział w ekstremalnie ciężkim triathlonie Diablak 2016. Teraz trenuje pięć razy w tygodniu po kilka godzin dziennie. Chce jedynie ukończyć wyścig, nie myśli o miejscu na podium.

Beskidy Extreme Triathlon Diablak 2016 to triathlon górski w Beskidzie Śląskim i Żywieckim, którego dystans zbliżony jest do pełnego dystansu Ironmana. Zawody rozpoczynają się od 4 km pływania w Jeziorze Żywieckim. Po nich następuje etap rowerowy obejmujący dwie pętle po 90 km każda ze wspinaczką na dwie górskie przełęcze. Ostatni etap to trasa biegowa na dystansie 42 km, która wyrusza z rynku w Żywcu, a kończy się na Babiej Górze.

W swojej karierze sportowej miała już dużo wyzwań, ale czegoś takiego jeszcze się nie podjęłam. To jest prawdziwie diabelskie wyzwanie – mówi Joanna Jabłczyńska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka rozpoczęła intensywne przygotowania na początku marca. Treningi zostały rozpisane przez organizatorów Diablaka 2016. Według nich gwiazda „Na Wspólnej” powinna ćwiczyć siedem dni w tygodniu po kilka godzin dziennie. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Aktorka zapewnia, że nie ma problemów z motywacją, lecz z czasem. Zdarza się więc, że z powodu obowiązków zawodowych musi zrezygnować z jednego treningu w tygodniu.

 Mój organizm powoli się zaczyna przyzwyczajać do tego obciążenia, więc mam nadzieję, że będzie coraz lepiej – mówi Joanna Jabłczyńska.

Zazwyczaj jeden trening obejmuje rozgrzewkę na bieżni, trening siłowy oraz stabilizacyjny, jazdę na rowerze przez pół godziny oraz pływanie przez półtorej godziny. Jabłczyńska jest przygotowana na ekstremalny wysiłek, choć przyznaje, że dopiero, gdy rozpoczęła treningi, zdała sobie sprawę, czego się podjęła.

– Mam nadzieję, że organizm da radę i uda się to ukończyć, bo ja na żaden inny wynik nie liczę. Chcę tylko po prostu dotrzeć w całości do mety – mówi Joanna Jabłczyńska.

Beskidy Extreme Triathlon Diablak 2016 odbędzie się 19 czerwca.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA

Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Zawiązku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.

Prawo

Coraz więcej rodziców odmawia zaszczepienia dzieci. Statystyki mogłoby poprawić ograniczenie dostępu do żłobków i przedszkoli

W ciągu ostatnich kilku lat liczba uchyleń od szczepień obowiązkowych dzieci i młodzieży zwiększyła się prawie dwukrotnie – z 48,6 tys. w 2019 roku do 87,3 tys. w 2023 roku – wynika z danych NIZP PZH-PIB. W efekcie coraz więcej zapomnianych chorób powraca i rośnie liczba zachorowań m.in. na odrę czy krztusiec. Wraz rosnącym odsetkiem odmów powracają pomysły, by uzależnić od szczepień miejsce w żłobku czy przedszkolu, ale eksperci podkreślają, że potrzebna jest przede wszystkim edukacja rodziców.

Media

Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca

Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.