Newsy

Julia Wróblewska planuje studia aktorskie. Chce połączyć dwa kierunki

2018-02-02  |  06:32

Aktorka zamierza w tym roku zacząć studia. Chce zdawać na dwa kierunki: aktorstwo oraz iberystykę, i nie ograniczać się do warszawskich uczelni. Nie wyklucza też, że w przypadku sukcesu podczas rekrutacji zdecyduje się zarówno na studia dziennie, jak i zaoczne.

Julia Wróblewska w 2017 roku skończyła liceum i z bardzo dobrym wynikiem zdała egzaminy maturalne. Nie zdecydowała się jednak na studia ze względu na ciekawą propozycję zawodową, jaką wówczas otrzymała. Tej jesieni zamierza jednak to zmienić. Wiosną chce walczyć o indeks na dwóch kierunkach studiów.

– Chcę się dostać na iberystykę, ale będę też próbowała dostać się do szkoły teatralnej, do różnych miast – mówi Julia Wróblewska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Język i kultura Hiszpanii od dawna są jej wielką pasją. Sukcesywnie uczy się hiszpańskiego, język ten zdawała również podczas ustnego egzaminu maturalnego. Aktorka nie ukrywa jednak, że jej największym marzeniem są studia aktorskie i te będą priorytetem, jeśli dostanie się na oba wybrane kierunki.

– Na pewno wybiorę szkołę teatralną, a być może iberystykę wezmę jako studia zaoczne – mówi Julia Wróblewska.

Gwiazda serialu „M jak miłość” ma również kilka innych pomysł na przyszłość zawodową. Niedawno postanowiła podbić internet i wraz z modelem i blogerem Mariuszem Sikorskim, znanym pod pseudonimem Kosper, założyła kanał na platformie YouTube. Ich wspólne przedsięwzięcie o nazwie „Tyjemy” poświęcone jest jedzeniu.

– Zobaczymy, jak pójdzie nam z prowadzeniem. Próbujemy różnych rzeczy z różnych państw, opisujemy je, oceniamy – mówi Julia Wróblewska.

Aktorka jest zadowolona z efektu, jaki jej i Kosperowi udało się dotychczas osiągnąć. Już robi także kolejne plany dotyczące rozwoju ich wspólnego kanału internetowego.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne

Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.

Problemy społeczne

Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia

Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.

Media

Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka

Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.