Newsy

Kajetan Góra walczy z rasizmem poprzez kolekcję fryzur. Zainspirowała go Ola Szwed

2014-01-16  |  06:50
Kajetan Góra jest jednym z najpopularniejszych w Polsce stylistów fryzur. Czeszą się u niego gwiazdy, stylizuje fryzury aktorów z Teatru Roma, bierze udział w licznych projektach modowych. W lutym będziemy mogli oglądać efekty jego pracy nad fryzurami ślubnymi. Artysta porusza w sesji tematykę tolerancji i rasizmu, dlatego profesjonalne modelki prezentujące jego pomysły na stylizacje ślubne będą różnych narodowości.
 
– Przy każdej sesji „Kolekcje fryzur ślubnych” poruszam jakąś tematykę. W tamtym roku zająłem się kwestią seksualności, a w tym roku poruszam tematykę rasizmu. Współpracuję z Olą Szwed. Opowiedziała mi wiele historii, które były przykre. Niestety - XXI wiek, ale jednak nie wszyscy poszli do przodu. Dlatego staram się moimi sesjami ślubnymi wspomagać akcję walki z nietolerancją – opowiada agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Kajetan Góra.

Artysta od lat interesuje się modą ślubną, ale planowane przez niego sesje zdjęciowe mają głęboki przekaz. 

– Temat będzie poruszony najprościej, jak można to pokazać. Właśnie najprostszy przekaz jest najsilniejszy. Będzie to zestawienie dwóch osób do zdjęcia, różne kolory skóry i narodowości  – zdradza kulisy sesji Kajetan Góra.

Nie tylko Góra wspiera walkę z nietolerancją i rasizmem. Marka Benetton od lat stawia na modelki i modeli o różnym kolorze skóry. United Colors od Benetton słynie z kampanii zatrudniających ludzi różnych narodowości, którzy mają zwracać uwagę na problemy związane z rasizmem.
 
Kajetan Góra prowadzi własne atelier, sklep i wypożyczalnię peruk. Stylista fryzur współpracuje z Teatrem Roma, gdzie odpowiada za stylizacje aktorów, czesał uczestników The Voice of Poland oraz takie gwiazdy, jak: Edyta Górniak, Natalia Siwiec, Faye Dunaway, Alicja Bachleda-Curuś, Ola Szwed i Katarzyna Zielińska.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Festiwal Biegowy Tauron 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Patronat Newserii

Media

Kinga Sawczuk: Kiedyś nie potrafiłam marzyć i miałam kompleksy. W szkole czasami słyszałam, że mi się nie uda i że wstawiam głupie filmiki

Influencerka poprzez swoją działalność w social mediach stara się zmotywować ludzi do spełniania marzeń. Tłumaczy, że jeszcze parę lat temu nie wierzyła w siebie i brakowało jej odwagi. Postanowiła jednak stawić czoła wewnętrznym słabościom i lękom. Decyzja okazała się słuszna. Obecnie obserwuje ją na Instagramie ponad milion osób. Kinga Sawczuk chce wykorzystać popularność jak najlepiej. Niedawno premierę miała jej książka pod tytułem „Kompleksiara. Jak zaistnieć w necie i być sobą?”.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Media

Mariusz Pudzianowski: Zawsze miałem do siebie dystans. Podchodzę do programu „Anything Goes. Ale Jazda!” na luzie i dobrze się bawię

Zawodnik MMA bierze udział w nowym programie telewizyjnym emitowanym na TVP2  „Anything Goes. Ale Jazda!”. Tłumaczy, że jego formuła jest bardzo specyficzna i dlatego z pewnością nie każdy dobrze się w niej odnajdzie. Gwiazdy mają za zadanie rozbawić publiczność oraz widzów przed telewizorami. W konsekwencji muszą wykazać się kreatywnością, ale także sporym poczuciem humoru. Strongman zaznacza, że na planie produkcji czuje się bardzo komfortowo, ponieważ do życia podchodzi z dystansem i nie boi się nowych wyzwań.

Gwiazdy

Agata Załęcka: Preferuję minimalistyczny tryb życia. Oduczyłam się zbieractwa. Gromadzić należy jedynie wspomnienia

Aktorka stara się dbać o środowisko naturalne. Zaznacza, że ekologia w jej życiu zajmuje bardzo ważne miejsce. Agata Załęcka nie kupuje niepotrzebnych rzeczy, ponieważ nie lubi otaczać się nadmiarem produktów. Gdy otoczenie urządzone jest w minimalistycznym stylu, znacznie łatwiej jest się jej odnaleźć oraz skupić na poszczególnych zajęciach. Przyznaje, że coraz częściej rezygnuje również z mięsa. Jadłospis artystki przepełniają głównie warzywa i owoce, które pozwalają jednocześnie zadbać o sylwetkę oraz generować mniej plastiku.