Newsy

Dorota Szelągowska: Rozpoczynam budowę domu, o którym od zawsze marzyłam. Będzie można się tam spotkać, organizować warsztaty, wypocząć

2021-05-13  |  06:22

Dekoratorka tłumaczy, że podróżowanie po Polsce w poszukiwaniu pięknych przestrzeni bardzo ją inspiruje. Dzięki programom telewizyjnym, które prowadzi, udało się jej połączyć dwie największe pasje: projektowanie wnętrz oraz dziennikarstwo. Zaznacza, że uwielbia swój zawód, ponieważ dzięki niemu może poznawać ciekawych ludzi oraz ich historię. W przyszłości Dorota Szelągowska planuje budowę przestrzeni, która będzie służyła głównie odpoczynkowi i poszerzaniu kreatywnych zdolności.

Projektantka wnętrz przyznaje, że praca w telewizji to jedynie część jej życia zawodowego. Chociaż nie może narzekać na brak obowiązków, planuje nowe projekty. Zdradza, że w przyszłości czeka ją ogromne przedsięwzięcie.

– Udało mi się połączyć dwie rzeczy, które potrafię, w jedno, to się rzadko zdarza. Mam studio projektowania wnętrz, gdzie zatrudniam kilkunastu architektów. Działamy prężnie, więc poza telewizją życie zawodowe u mnie istnieje. Za chwilę rozpoczynam budowę domu, o którym od zawsze marzyłam i do którego dążyłam, mam już nawet  zakupione siedlisko. Nie będzie to agroturystyka, ale jak już będę bardzo bogatą osobą, przerobię to miejsce. Będzie można się tam spotkać, organizować warsztaty, wypocząć – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Dorota Szelągowska.

Dekoratorka prowadzi programy dotyczące wnętrz już od 2008 roku. Przez kilkanaście lat inspiruje Polaków, pokazując im, jak urządzić dom, by był jednocześnie piękny i funkcjonalny. Przyznaje, że jest to duża odpowiedzialność. Zaznacza jednak, że kocha swoją pracę i nie zamieniłaby jej na inną. Uwielbia także obcować przyrodą.

– Na TVN Style prowadzę od lat program, który nazywa się „Tu jest pięknie”, jest on pokłosiem mojego autorskiego programu „Hotelove”, który był emitowany kiedyś w Domo+. W „Totalnych remontach” szukam pięknych ludzi, a w „Tu jest pięknie” szukam pięknych miejsc. Zbieram inspiracje, rozmawiam z ludźmi. Zawsze kochałam gościć. Kocham gotować, wykonywać prace domowe. Bardzo chciałabym mieszkać na wsi i mieć alpaki – zaznacza Dorota Szelągowska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.