Newsy

Katarzyna Glinka: Na Runmageddonie mogłam się jak małe dziecko wytaplać w błocie po uszy. To świetna forma aktywności

2018-10-18  |  06:16

Aktorka ukończyła wyjątkowo trudny Runmageddon Kaukaz, w którym musiała po raz pierwszy sprawdzić się w warunkach wysokogórskich. Gwiazda uważa, że tego rodzaju imprezy biegowe to nie tylko świetna forma aktywności fizycznej, lecz także okazja do przezwyciężenia swoich słabości i barier psychicznych. Przyznaje też, że podczas biegu odczuwa niemal dziecięcą radość oraz satysfakcję z pokonywania kolejnych przeszkód.

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów z przeszkodami w Polsce, odbywający się kilka razy w roku w różnych lokalizacjach. Jego uczestnicy muszą pokonać trasę o dystansie 3, 6,12 lub 21 km, stanowiącą prawdziwy tor przeszkód – biegacze zmuszani są do wspinaczki, czołgania się pod zasiekami z drutu kolczastego, przepływania naturalnych zbiorników wodnych, skakania z dużych wysokości, a nawet walki z ogniem. Na każdej z tras, zależnie od dystansu, zawodników czeka minimum 15, 30, 50 i 70 przeszkód. Według organizatorów w 2017 roku w Runmageddonie wzięło udział łącznie 60 tys. osób.

Ci, którzy się w to wkręcają, pokonują je kilka razy w roku, widzę, jak bardzo się w to wkręcają, jak bardzo przynosi im to radość, jaką dużą satysfakcję z tego, że są w tej społeczności i że wspólnie pokonują przeszkody – mówi Katarzyna Glinka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Po raz pierwszy aktorka wystartowała w Runmageddonie wiosną tego roku. Otrzymała taką propozycję jako ambasadorka marki Renault Polska, która po raz drugi została partnerem Runmageddonu. Gwiazda od wielu lat uprawia bieganie, choć na znacznie krótszych dystansach i nie na torze przeszkód. Zgodziła się, licząc na ciekawą przygodę, nie ukrywa jednak, że nie była psychicznie przygotowana na to, co ją czekało.

Chyba nie do końca wiedziałam, czym to jest. Wcześniej niewiele, przyznam szczerze, słyszałam o tym biegu i było to dla mnie ogromne zaskoczenie, że jest tyle przeszkód i one właśnie tak wyglądają, natomiast przeżyłam ogromną radość, ogromną ekscytację – mówi Katarzyna Glinka.

Aktorka uważa, że brak przygotowania psychicznego wyszedł jej na dobre. Dzięki temu nie nastawiała się na ekstremalnie trudne przeżycia, lecz mierzyła się z nimi na bieżąco, głębiej przeżywając każdą chwilę. Aktorka nie ukrywa, że odczuwała jednocześnie niemal dziecięcą radość i satysfakcję po pokonaniu kolejnych przeszkód. Jej zdaniem Runmageddon to nie tylko świetny rodzaj aktywności fizycznej, lecz także okazja do pokonywania własnych słabości i barier psychicznych.

To była ogromna przyjemność, mega radość, dzika satysfakcja, kiedy mi się udawało, a jednocześnie fajne przeżycie, kiedy jak dziecko mogłam się wytaplać w błocie po uszy – mówi Katarzyna Glinka.

W październiku aktorka uczestniczyła w Runmageddonie Kaukaz. Było to wyjątkowe wyzwanie, zawodnicy musieli się bowiem sprawdzić w wyjątkowo trudnych warunkach wysokogórskich. Zdaniem aktorki jedną z największych zalet imprez organizowanych pod szyldem Runmageddonu jest niemal całkowity brak rywalizacji – uczestnicy nastawieni wyłącznie na zdobywanie medali należą bowiem do rzadkości. Większość zawodników stara się pomagać sobie nawzajem, nawet jeśli poznali się dopiero na trasie biegu.

–  Ostatnio jak biegłam w Warszawie, to po prostu obce dziewczyny podstawiały mi ręce: „Dawaj, wskakuj do góry”, podnosiły mi zasieki, żebym się nie podrapała czy sobie czegoś nie zrobiła. To jest fantastyczne, bo na co dzień mam wrażenie, że są takie czasy, że się trochę odsuwamy od siebie i każdy jest bardzo indywidualną jednostką – mówi Katarzyna Glinka.

Aktorka uważa, że tego rodzaju zjednoczenie w obliczu trudności to kwintesencja filozofii Runmageddonu. Jej zdaniem bieg ten najlepiej podejmować właśnie w towarzystwie np. partnera życiowego, kolegów czy koleżanek z pracy.

Czytaj także

Kalendarium

Media

Seriale

Bartłomiej Topa: Historie opowiedziane w „Pod powierzchnią” są bardzo ludzkie. Widz może w nich zobaczyć siebie

Sukces serialu „Pod powierzchnią” aktor tłumaczy jego autentycznością. Według niego ciekawi bohaterowie i wiarygodne, bardzo ludzkie historie ich życia sprawiają, że widz może się z nimi identyfikować. Aktor zdradza też, że nowy sezon będzie jeszcze bardziej emocjonalny, pojawi się też kilka wątków kryminalnych.

Konsument

Już 5 mld ludzi użytkuje telefony komórkowe. Trend digital wellbeing ma uczyć, jak się od nich nie uzależnić

3 godziny dziennie – tyle czasu blisko połowa użytkowników smartfonów i tabletów spędza na korzystaniu z ulubionego urządzenia, a co piąty poświęca na to 6 godzin w ciągu dnia – wynika z badania Selectivv Mobile House. Trend digital wellbeing ma na celu ograniczenie bezrefleksyjnego użytkowania urządzeń mobilnych i propagowanie zdrowej równowagi między życiem cyfrowym a realnym. Pierwszym krokiem w jego wdrażaniu jest minimalizacja powiadomień w smartfonie oraz wykasowanie aplikacji mediów społecznościowych z ekranu urządzenia.

Gwiazdy

Katarzyna Dziurska: Emilian szybko się wdrożył w show-biznes. Cieszę się, że ten mój świat go nie przeraził

Emilian Gankowski i Katarzyna Dziurska tłumaczą, że medialne pary nie mają łatwo. Bycie na świeczniku sprawia, że jest się bacznie obserwowanym, do tego dochodzą plotkarskie portale, które szukają sensacji i chętnie komentują miłosne perypetie znanych osób. Trenerka przyznaje, że najbardziej stresują ją wywiady, natomiast jej partner nie ukrywa, że był bardzo zazdrosny, kiedy brała udział w „Tańcu z gwiazdami” i spędzała na parkiecie wiele godzin z innym mężczyzną.