Newsy

Katarzyna Walter: moja bohaterka z "Na Wspólnej" przeżywa obecnie serię nieszczęść. Ale to charakterna baba

2016-11-29  |  07:00

Grana przez Katarzynę Walter Agnieszka wróci do alkoholowego nałogu. Będzie to dla niej sposób na zapomnienie o nieudanym związku ze znacznie młodszym mężczyzną. Aktorka twierdzi, że jej bohaterka odznacza się silną osobowością, nie ma więc wątpliwości, że wkrótce na nowo ułoży sobie życie.

Do obsady serialu "Na Wspólnej" Katarzyna Walter dołączyła w 2007 roku. Od tego czasu kreuje w nim postać prawniczki Agnieszki Olszewskiej. W ostatnich odcinkach scenarzyści nie szczędzą jej bohaterce dramatycznych przeżyć. Problemy zaczęły się w momencie, gdy kobieta związała się ze znacznie młodszym od siebie Darkiem, w którego wciela się Michał Mikołajczyk.

– Ona jest bardzo zakochana w tym młodym człowieku. On wprowadził w jej życie taki element i fajnej radości i fantazji, jest bardzo estetyczny też, więc wszystko to jest sympatyczne – mówi Katarzyna Walter agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Agnieszka pomaga ukochanemu w karierze zawodowej, jest też gotowa na inne poświęcenia. Aby utrzymać jego zainteresowanie decyduje się na inwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który kończy się niepowodzeniem. Co więcej, Darek dopuszcza się zdrady i odchodzi od prawniczki. Ta zaczyna szukać pocieszenia w alkoholu, mimo że już wcześniej miała problemy z nałogiem.

– Więc taka seria trochę nieszczęść i tyle, co wiem. Ona wyjdzie sama z tego nałogu, ona to jakoś ogarnie, ale nie wiem jak będzie ze związkiem z tym młodym człowiekiem – mówi Katarzyna Walter.

Zdaniem aktorki Agnieszka Olszewska to kobieta obdarzona silnym charakterem. Dlatego liczy, że uda jej się poukładać własne emocje, przejrzeć na oczy i wprowadzić porządek do swojego życia osobistego i zawodowego. Praca w kancelarii prawnej ucierpi bowiem na chorobie Agnieszki.

– Natomiast dalej funkcjonuje bardzo dobrze ta kancelaria, a ona chorując na alkoholizm, też zaczyna nawalać, co do niej niepodobne – mówi Katarzyna Walter.

Serial "Na Wspólnej" można oglądać od poniedziałku do czwartku o godz. 20.15. na antenie stacji TVN. Katarzynie Walter partnerują m.in. Joanna Jabłczyńska, Piotr Cyrwus, Bożena Dykiel, Mieczysław Hryniewicz i Anna Guzik.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”

Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Prawo

Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.