Newsy

Krystyna Sokołowska (Miss Polonia 2022): Moim celem podczas konkursu Miss World jest oczywiście korona. Jeżeli będzie to Top 5 czy Top 10, to również będziemy zachwyceni

2024-02-26  |  06:26

Na najbliższe tygodnie Miss Polonia 2022 wyznaczyła sobie dwa cele: zdobyć koronę Miss World i zwiedzić Indie. Ma więc nadzieję, że uda jej się zrealizować te plany i wróci do Polski spełniona. Krystyna Sokołowska podkreśla, że ma już pewne doświadczenie w konkursach międzynarodowych, bo kilka lat temu brała udział w Miss Earth.

Krystyna Sokołowska nie ukrywa, że marzy jej się tytuł Miss World i chciałaby powtórzyć sukces Anety Kręglickiej i Karoliny Bielawskiej. Dołoży więc wszelkich starań, by jak najlepiej zaprezentować się podczas finałowej gali i stanąć na podium tego prestiżowego konkursu.

– Celujemy oczywiście jak najwyżej, celujemy w koronę. Mam tutaj na sukni niebieskie kamienie, a korona jest właśnie w odcieniach niebieskiego. Mam nadzieję, że to nie przypadek. Celujemy więc w zwycięstwo, po to są przygotowania, ale jeżeli będzie to Top 5 czy Top 10, to również będziemy zachwyceni – mówi agencji Newseria Lifestyle Krystyna Sokołowska.

To już nie pierwszy jej konkurs piękności. Zanim bowiem zdobyła tytuł Miss Polonia 2022, w 2019 roku brała udział w wyborach Miss Earth. Udało jej się wtedy zakwalifikować do pierwszej dziesiątki.

– Miss Earth to była niesamowita i cudowna przygoda. Myślę, że teraz też mam duże szanse, ponieważ konkurs Miss Polonia zupełnie zmienił mnie jako osobę, jako człowieka. Jestem już dużo bardziej dojrzała emocjonalnie, fizycznie również zupełnie się zmieniłam. Mam nadzieję, że podczas konkursu Miss Świata będzie to jak najbardziej na plus. To już mój drugi międzynarodowy konkurs, wiem, z czym to się wiąże, z czym to się je, jak należy się przygotować, więc myślę, że to również jest dużym bonusem – mówi.

Krystyna Sokołowska jest już w Indiach i uczestniczy w ostatnich przygotowaniach do gali finałowej, która odbędzie się 9 marca. Modelka liczy na to, że będzie również czas wolny przeznaczony na zwiedzanie tego kraju.

– Zgrupowanie przed samym finałem konkursu Miss Świata trwa ponad trzy tygodnie, tak że jest to długi czas. Myślę, że będzie on pełen różnych aktywności i mam też nadzieję, że uda mi się zwiedzić Indie. Bardzo się cieszę, jednak również jestem ponownie troszkę zestresowana w związku z tym, że dla nas Polaków jest to egzotyka. Jest to odległe państwo i również mam niewielką obawę, jeżeli chodzi o jedzenie, bo słyszałam, że jest bardzo pikantne. Zobaczymy, przekonamy się – mówi.

Miss Polonia 2022 podkreśla, że chcąc poznać bliżej kuchnię indyjską, zamawiała ostatnio sporo dań z miejscowych restauracji, które mają podobne menu.

– Są to dania bardzo pikantne, dlatego też starałam się do nich przyzwyczaić. Lubię te smaki, ale mam nadzieję, że nie przybiorę kilku kilogramów na wadze podczas zgrupowania i wcisnę się w suknię podczas finału – dodaje Krystyna Sokołowska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.