Newsy

Krystyna Sokołowska (Miss Polonia 2022): Moim celem podczas konkursu Miss World jest oczywiście korona. Jeżeli będzie to Top 5 czy Top 10, to również będziemy zachwyceni

2024-02-26  |  06:26

Na najbliższe tygodnie Miss Polonia 2022 wyznaczyła sobie dwa cele: zdobyć koronę Miss World i zwiedzić Indie. Ma więc nadzieję, że uda jej się zrealizować te plany i wróci do Polski spełniona. Krystyna Sokołowska podkreśla, że ma już pewne doświadczenie w konkursach międzynarodowych, bo kilka lat temu brała udział w Miss Earth.

Krystyna Sokołowska nie ukrywa, że marzy jej się tytuł Miss World i chciałaby powtórzyć sukces Anety Kręglickiej i Karoliny Bielawskiej. Dołoży więc wszelkich starań, by jak najlepiej zaprezentować się podczas finałowej gali i stanąć na podium tego prestiżowego konkursu.

– Celujemy oczywiście jak najwyżej, celujemy w koronę. Mam tutaj na sukni niebieskie kamienie, a korona jest właśnie w odcieniach niebieskiego. Mam nadzieję, że to nie przypadek. Celujemy więc w zwycięstwo, po to są przygotowania, ale jeżeli będzie to Top 5 czy Top 10, to również będziemy zachwyceni – mówi agencji Newseria Lifestyle Krystyna Sokołowska.

To już nie pierwszy jej konkurs piękności. Zanim bowiem zdobyła tytuł Miss Polonia 2022, w 2019 roku brała udział w wyborach Miss Earth. Udało jej się wtedy zakwalifikować do pierwszej dziesiątki.

– Miss Earth to była niesamowita i cudowna przygoda. Myślę, że teraz też mam duże szanse, ponieważ konkurs Miss Polonia zupełnie zmienił mnie jako osobę, jako człowieka. Jestem już dużo bardziej dojrzała emocjonalnie, fizycznie również zupełnie się zmieniłam. Mam nadzieję, że podczas konkursu Miss Świata będzie to jak najbardziej na plus. To już mój drugi międzynarodowy konkurs, wiem, z czym to się wiąże, z czym to się je, jak należy się przygotować, więc myślę, że to również jest dużym bonusem – mówi.

Krystyna Sokołowska jest już w Indiach i uczestniczy w ostatnich przygotowaniach do gali finałowej, która odbędzie się 9 marca. Modelka liczy na to, że będzie również czas wolny przeznaczony na zwiedzanie tego kraju.

– Zgrupowanie przed samym finałem konkursu Miss Świata trwa ponad trzy tygodnie, tak że jest to długi czas. Myślę, że będzie on pełen różnych aktywności i mam też nadzieję, że uda mi się zwiedzić Indie. Bardzo się cieszę, jednak również jestem ponownie troszkę zestresowana w związku z tym, że dla nas Polaków jest to egzotyka. Jest to odległe państwo i również mam niewielką obawę, jeżeli chodzi o jedzenie, bo słyszałam, że jest bardzo pikantne. Zobaczymy, przekonamy się – mówi.

Miss Polonia 2022 podkreśla, że chcąc poznać bliżej kuchnię indyjską, zamawiała ostatnio sporo dań z miejscowych restauracji, które mają podobne menu.

– Są to dania bardzo pikantne, dlatego też starałam się do nich przyzwyczaić. Lubię te smaki, ale mam nadzieję, że nie przybiorę kilku kilogramów na wadze podczas zgrupowania i wcisnę się w suknię podczas finału – dodaje Krystyna Sokołowska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.