Newsy

Krzysztof Gojdź: w spa odpoczywam i myślę, co chcę w swoim życiu dalej robić

2017-01-30  |  06:50
Mówi:dr n. med. Krzysztof Gojdź
Funkcja:lekarz medycyny estetycznej, chirurg
  • MP4
  • Lekarz chętnie korzysta z zabiegów relaksacyjnych w spa. Poddaje im się głównie podczas zawodowych podróży do Tajlandii. Gospodarz „Niezwykłych przypadków medycznych” twierdzi, że jest to dla niego okazja do skupienia się na swoich myślach i emocjach oraz planowania swojej przyszłości.

    Krzysztof Gojdź namawia wszystkich Polaków do korzystania z relaksujących zabiegów znanych z gabinetów spa. Lekarz twierdzi, że nie trzeba w tym celu odwiedzać luksusowych ośrodków i poddawać się kosztownym zbiegom. Jego zdaniem każdy może bowiem zmienić własną łazienkę w salon spa.

    Wystarczy, że każdy poświęci 1-2 razy w tygodniu pół godziny, wejdzie do wanny, zrobi peeling twarzy, nałoży jakąś maseczkę, wyciszy się przy świeczkach, każdego myślę, że stać teraz na luksus mówi dr Krzysztof Gojdź agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

    Gospodarz programu „Niezwykłe przypadki medyczne” sam też chętnie korzysta z tego typu zabiegów. Najczęściej poddaje się im podczas regularnych wyjazdów do Tajlandii, gdzie szkoli chirurgów plastycznych. Wybiera wówczas małe, zaciszne, gwarantujące spokój salony spa. Jego ulubione zabiegi do masaże relaksacyjne.

    Skupiam się na tym, co jest w mojej głowie, nad swoimi myślami, na tym, co chcę w swoim życiu dalej robić mówi dr Krzysztof Gojdź.

    Lekarz ma poczucie, że bardzo dużo osiągnął już na polu zawodowym. W tym roku chce trochę zwolnić tempo pracy, ma jednak w planach otwarcie kolejnych projektów.

    Będą na pewno nowe projekty medialne, już niedługo o nich będzie bardzo głośno, ale również otwarcie nowych klinik, nowych właśnie spa w Polsce, ale również w Stanach Zjednoczonych – mówi dr Krzysztof Gojdź.

    Na wiosnę chirurg planuje otwarcie kliniki w Nowym Jorku, zlokalizowanej przy słynnej 5th Avenue na Manhattanie. Nie wyklucza też, że jeszcze w tym roku otworzy ponadto klinikę w Los Angeles.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Teatr

    Ochrona środowiska

    Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

    Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

    Ochrona środowiska

    Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

    Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.