Mówi: | dr n. med. Krzysztof Gojdź, właściciel Holistic Clinic Rafał Maślak, model, Mister Polski 2014 Weronika Książkiewicz, aktorka Ewa Mielnicka, Miss Polski 2014 |
Krzysztof Gojdź: Zabiegi medycyny estetycznej są jak chodzenie na siłownię. Powinniśmy z nich korzystać, by poczuć się lepiej
Nie ma nic wstydliwego w poddawaniu się zabiegom odmładzającym – twierdzi dr Krzysztof Gojdź. W swojej pierwszej książce pt. „Zatrzymać czas. Sekrety medycyny estetycznej” przekonuje, że korzystanie z możliwości tej gałęzi medycyny powinno być tak samo naturalne jak treningi na siłowni.
W swojej pierwszej książce pt. „Zatrzymać czas. Sekrety medycyny estetycznej” Krzysztof Gojdź przybliża czytelnikom możliwości współczesnej medycyny estetycznej. Dzieli się swoimi doświadczeniami zawodowymi i opisuje ciekawe przypadki ze swojej praktyki. Podkreśla, że jego celem jest przekonanie Polaków, że medycyna estetyczna to po prostu kolejny sposób na dbanie o siebie.
– Przede wszystkim zależy mi na tym, aby wyedukować polskie społeczeństwo, przedstawić temat medycyny estetycznej jako coś normalnego, jako dział medycyny, który myślę, że zakorzenił się już w naszym życiu, żeby zlikwidować tabu medycyny estetycznej w Polsce – mówi dr n. med. Krzysztof Gojdź agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Jeden z najsłynniejszym polskich lekarzy medycyny estetycznej nakłania Polaków, by przestali wstydliwie ukrywać fakt poddania się zabiegom upiększającym. Jego zdaniem pragnienie dobrego, młodego wyglądu jest naturalne i nie należy się tego wypierać. Zadbani, zadowoleni ze swojej aparycji ludzie odznaczają się większą pewnością siebie i radością z życia.
– Tak jak chodzimy na siłownię, żeby dobrze się czuć i wyglądać, tak teraz myślę, że medycyna estetyczna jest również taką gałęzią, z której powinniśmy korzystać – mówi dr n. med. Krzysztof Gojdź.
W książce „Zatrzymać czas. Sekrety medycyny estetycznej” znalazły się także rozmowy z niektórymi pacjentkami i ich historie. Wśród klientek należącej do dra Gojdźa Holistic Clinic znajduje się wiele polskich gwiazd, m.in. Małgorzata Kożuchowska, Magda Gessler, Joanna Krupa i Kora. Rafał Maślak twierdzi, że Krzysztof Gojdź był jedną z pierwszych osób, które poznał po przyjeździe do Warszawy.
– Pojechałem do niego do kliniki i bardziej z ciekawości skorzystałem z jakichś tam maseczek relaksacyjnych, jakichś peelingów, ale nic takiego bardziej inwazyjnego, typu igły, nie stosowałem, bo myślę, że facet to facet, czym starszy, tym lepszy – mówi Rafał Maślak.
Skorzystania z usług dra Krzysztofa Gojdźa nie wyklucza także Miss Polski 2014 Ewa Mielnicka. Twierdzi, że ma wiele kompleksów i na pewno poprawiłaby kilka rzeczy w swoim wyglądzie.
– Jak za 10 lat, za 15, za 20 czy za 30 wpadnie mi do głowy jakiś pomysł i dzięki temu będę się czuła lepiej, to z pewnością, ale przyjdę tylko do Krzyśka i myślę, że to Krzysztof byłby najlepszym doradcą, wtedy on zmieni mnie tak, jak powinno to wyglądać – mówi Ewa Mielnicka.
Zwolenniczką medycyny estetycznej jest także Weronika Książkiewicz. Aktorka zwraca uwagę na to, że ta gałąź medycyny to nie tylko poprawianie urody związane z kompleksami i pragnieniem zatrzymania upływającego czasu. To także pomoc ludziom cierpiącym na schorzenia deformujące ich wygląd lub poparzonym. Zabiegi medycyny estetycznej mogą pomóc im całkowicie odmienić swoje życie.
– Niestety, nam się kojarzy przede wszystkim z jakimiś takimi glonojadami i wielkimi cyckami, ale doktor takich rzeczy absolutnie nie robi. Myślę, że takie pacjentki bardzo szybko wyrzuca od siebie z gabinetu. On robi takie rzeczy, które naprawdę są potrzebne – mówi Weronika Książkiewicz.
Książka „Zatrzymać czas. Sekrety medycyny estetycznej” dostępna jest w wersji papierowej oraz w formie e-booka. Została wzbogacona o aplikację TAP2C, dzięki czemu czytelnicy mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.
Czytaj także
- 2024-10-17: Sztuczna inteligencja coraz mocniej wchodzi w medycynę. Potrzebna wielka baza danych pacjentów
- 2024-10-31: Medycyna stylu życia zyskuje na znaczeniu. Może zapobiegać przewlekłym chorobom serca i nowotworom
- 2024-10-01: Pozytywne doświadczenia w podróży mogą poprawić kondycję fizyczną i psychiczną. Naukowcy zbadali to za pomocą teorii fizyki
- 2024-09-11: Krzysztof Skórzyński: Segregowałem śmieci, zanim to było modne. Oszczędzam wodę i prąd. Ale wciąż robię za mało
- 2024-10-17: Krzysztof Skórzyński: Wkrótce planuję co najmniej dwa nowe single. Jeżeli moja muzyka nie znajdzie słuchaczy, to nie będę miał do nikogo pretensji
- 2024-09-20: Krzysztof Skórzyński: Spełniłem swoje marzenie i uczę młodzież w szkole. To zawód niedoceniany na bardzo wielu płaszczyznach
- 2024-08-20: Paulina Sykut-Jeżyna: „Halo tu Polsat” ma być inne od tego, co jest teraz na rynku. Mam swój pomysł na siebie w tym programie i nikim nie zamierzam się inspirować
- 2024-11-04: M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
- 2024-07-19: Sztuczna inteligencja w nieodpowiednich rękach może stanowić poważne zagrożenie. Potrzebna jest większa świadomość twórców i użytkowników oraz twarde regulacje
- 2024-07-15: Aleksandra Popławska: Nadopiekuńczość i trzymanie dziecka pod parasolem ochronnym to przemoc psychiczna. Taka toksyczna relacja jak w spektaklu „Czułe słówka” to dobry temat dla psychologa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Nowe technologie
Artur Barciś: Od sztucznej inteligencji dowiedziałem się, że zmarłem na scenie. Dla niej jestem kompletnie nikim
Aktor nie ma wątpliwości, że sztuczna inteligencja będzie miała wpływ na zawody artystyczne, w tym aktorstwo, dubbing i lektorstwo. Zaznacza też, że może wprowadzać ludzi w błąd, bo na przykład kiedyś na jego temat wygenerowała nieprawdziwe informacje. Dlatego też podkreśla potrzebę stworzenia ram prawnych, aby chronić ludzi przed nieautoryzowanym używaniem ich wizerunku i tożsamości.
Gwiazdy
Tomasz Tylicki: Moje psy raz mieszkają u mnie, raz u moich rodziców. Tak sobie po prostu wędrują i jest im dobrze
Prezenter podkreśla, że szczególne miejsce w jego sercu zajmują dwa pupile: Lola i Kiko, ale teraz więcej czasu psiaki spędzają u jego rodziców, bo liczne obowiązki rodzinne i zawodowe nie pozwalają mu na to, by poświęcił im tyle uwagi, ile potrzebują. Tomasz Tylicki zapewnia jednak, że gdy synek trochę podrośnie, a on zrealizuje pewien życiowy plan, to w przyszłości znajdzie sposób na to, aby czworonogi były z nimi na stałe.
Handel
Lekarze apelują o uregulowanie rynku saszetek z nikotyną. Na ich szkodliwe działanie narażona jest głównie młodzież
Saszetki z nikotyną są dostępne na rynku od kilku lat, ale nadal nie ma żadnych unijnych ani krajowych regulacji dotyczących ich oznakowania, reklamy czy sprzedaży. To powoduje, że tzw. pouches są bardzo łatwo dostępne, bez większych problemów można je kupić nawet przez internet, co przekłada się na ich rosnącą popularność, także wśród dzieci i młodzieży. Eksperci apelują o pilne uregulowanie tego rynku.