Newsy

Magda Steczkowska kończy pracę nad nową płytą. Jeszcze we wrześniu premiera singla z Kubą Molędą

2015-09-22  |  06:45

Na przełomie października i listopada ukaże się nowa płyta Magdy Steczkowskiej. Wokalistka zdradza, że album jest już na ukończeniu. Będzie utrzymany w klimacie pop i znajdą się na nim zarówno nastrojowe ballady, jak i utwory szybko wpadające w ucho. Nie zabraknie także artystycznych zaskoczeń. Tytuł płyty nie jest jeszcze znany.

Tytuł to jest ostatnia rzecz, o której myślę, on po prostu zawsze przychodzi sam, ale jeszcze nie przyszedł, więc czekam, aż przyjdzie. Jestem już na ostatniej prostej – mówi Magda Steczkowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Płyta jest owocem współpracy Magdy Steczkowskiej z innymi muzykami, kompozytorami i autorami tekstów, m.in. z Markiem Kościkiewiczem i Januszem Onufrowiczem. Niebawem będzie można posłuchać pierwszego singla, nagranego w duecie z wokalistą drugiej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Kubę Molendę po prostu uwielbiam. Jego głos jest po prostu fantastyczny. Piosenkę tę specjalnie dla nas napisał Marek Kościkiewicz. Ach, coś wspaniałego, naprawdę nie mogę się doczekać – mówi Magda Steczkowska.

Wokalistka przyznaje, że dużo teraz dzieje się w jej życiu zawodowym. Poza intensywną pracą w studiu nagraniowym, piosenkarka jest również trenerem śpiewu w nowym muzycznym show TVN-u „Aplauz, aplauz!”. Jak sama przyznaje, dzielenie tych obowiązków z wychowywaniem trzech córek to nie lada wyzwanie.

Dwoję się i troję, ale daję radę. Nie takie rzeczy się robiło i się udawało, więc i tym razem na pewno się uda pogodzić to wszystko. To, co jest najważniejsze, to moje życie rodzinne, moje córki, moja Michalinka poszła właśnie do pierwszej klasy – podkreśla Magda Steczkowska.

Magda Steczkowska ma na swoim koncie trzy płyty nagrane z zespołem Indigo: „Ultrakolor” (2003), „Cuda” (2009) i „Pełnia” (2012). Jako muzyk sesyjny ma również swój udział na płytach Justyny Steczkowskiej i Grzegorza Turnaua.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aneta Glam-Kurp: Caroline Derpienski poniża normalnych ludzi. Nie trzeba mieć męża miliardera i drogiego auta, żeby być wartościową osobą

Uczestniczka programu „Żony Miami” nie ukrywa, że jest już zmęczona osobą Caroline Derpienski, która od jakiegoś czasu stara się być jej wierną kopią. Jej zdaniem influencerka nieudolnie, aż do granic śmieszności ją naśladuje. Przeprowadziła się na Florydę, też chce mieć bogatego męża, luksusowe samochody i markowe ubrania. A gdy nie udaje się jej tego wszystkiego zdobyć, to tworzy fikcyjną rzeczywistość tylko po to, by zrobić karierę w mediach społecznościowych i wzbudzić w innych zazdrość. Aneta Glam-Kurp uważa, że influencerka straciła zdrowy rozsądek w pogoni za stylem życia, który zobaczyła w popularnym programie, i zapomniała, że dobra materialne nie są gwarancją szczęścia.

Edukacja

Rusza Wirtualny Uniwersytet Pedagogiczny. Pomoże nauczycielom w śledzeniu bieżącej wiedzy i praktyk edukacyjnych

– System oceniania i kształcenia, oparty na transmisji wiedzy, a nie rozwijaniu umiejętności, oraz potrzeba ciągłego podnoszenia kompetencji nauczycieli to dziś wyzwania edukacji – wskazuje prof. Roman Leppert, pedagog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Tymi wyzwaniami chce się zająć Wirtualny Uniwersytet Pedagogiczny – projekt edukacyjny, który zainicjował prof. Leppert, przeznaczony dla wszystkich osób zainteresowanych i bezpośrednio związanych z edukacją. Ma on umożliwić nauczycielom, edukatorom i studentom podnoszenie kompetencji z zakresu pedagogiki i praktyk edukacyjnych. Przydatne treści znajdą tam również rodzice, którzy będą mogli m.in. wymieniać się doświadczeniami i inspiracjami. Partnerem inicjatywy jest Fundacja Orange.

Media

Filip Chajzer: Postanowiłem oderwać od siebie hasło show-biznes i postawić tylko na biznes

Dziennikarz podkreśla, że praca w mediach i funkcjonowanie w show-biznesie łączą się z ogromną presją. Pogoń za newsami, ciągły pośpiech, bycie na świeczniku i lęk przed zmianami kadrowymi stają się pułapką, z której trudno się wyrwać. Filip Chajzer nie ukrywa, że był już zmęczony takim trybem życia. Niedawno rozstał się z TVN, ale nie czeka bezczynnie na telefon z propozycją od kierownictwa innych stacji. Postanowił bowiem działać na własny rachunek i ruszyć ze swoim biznesem. Już wkrótce w centrum Warszawy otworzy restaurację śniadaniową i wierzy, że zapewni mu to stabilizację.